Spotify
Cena za měsíc
- S reklamami je zdarma
- Klasický paušál: 153 Kč
- Rodinné předplatné: 230 Kč pro 6 uživatelů
- Studentský paušál: 76 Kč
Švédské Spotify patří mezi celosvětově nejpoužívanější, registrovaných má přes sto milionů uživatelů. Těch platících je ale o něco méně, jako jedna z mála služeb totiž nabízí i verzi zdarma, která je ale doplněna o reklamy.
Co se týče hudební nabídky, ta skýtá desítky milionů skladeb od interpretů z celého světa, u většiny navíc nechybí ani nejžhavější novinky. Zároveň v poslední době hodně sází na Podcasty, které se staly nedílnou součástí platformy.
Webové rozhraní Spotify.
U Spotify můžete poslouchat kromě webového rozhraní i přes desktopovou či mobilní aplikaci, která je jak v klasické, tak i Lite verzi. Offline poslech je pak umožněn pouze platícím uživatelům, ti s účtem zdarma tak přijdou zkrátka. Další omezení pro neplatící uživatele je na telefonech, kde není možné pustit konkrétní skladbu. Nechybí ani propojení s herní konzolí PlayStation, kde můžete poslouchat při hraní. Spotify podporují i další služby, často ale vyžadují placený účet.
V případě, že si chcete přehrávat hudbu bezdrátově na reproduktorech či televizi, můžete využít buď Spotify Connect, které mají zabudované i přímo některé výrobky, či klasický protokol Cast od Googlu.
Pokračování 2 / 10
YouTube Music (Premium)
Cena za měsíc
- S reklamami je zdarma
- Klasický paušál: 149 Kč
- Rodinné předplatné: 229 Kč pro 6 uživatelů
- Studentský paušál: 79 Kč
Google mnoho let provozoval službu Google Play Music, ta ale nyní končí a nástupcem je právě YouTube Music. To je dostupné skrze web a mobilní aplikace a v základu je zdarma, byť obsahuje reklamy. Na telefonu pak navíc neumožní offline poslech či spuštění přehrávání s vypnutým displejem.
Dostupná je ale možnost předplatného YouTube Music Premium, které umožňuje poslech bez reklam a na telefonu i offline či s vypnutým displejem či na pozadí. Zároveň si YouTube Music zachovává výhody svého předchůdce a přidává některé další. Nahrát si můžete do knihovny i své skladby. Pokud máte tedy zakoupené z jiného zdroje, či takové, které na streamingu nejsou dostupné, můžete si je zdarma nahrát a poslouchat kdekoliv.
Rozhraní YouTube Music je tmavé a vyznačuje se velkými dlaždicemi s playlisty a alby.
Největší výhodou YouTube Music je však to, že je naroubované právě na YouTube, které je s přehledem největším hudebním video katalogem na světě. Kromě klasické licencované hudby tak máte přímo v aplikaci k dispozici živá vystoupení, fanouškovské nahrávky a další obsah, který jinde není dostupný.
Na mobilních telefonech potom umožňuje přepínat mezi studiovou nahrávkou a klipem (pokud je k dispozici) přímo při přehráván a ukáže i text většiny písní.
Pokračování 3 / 10
YouTube (Premium)
Cena za měsíc
- S reklamami je zdarma
- Klasický paušál: 179 Kč
- Rodinné předplatné: 269 Kč pro 6 uživatelů
- Studentský paušál: 109 Kč
- Součástí předplatného je i YouTube Music Premium
YouTube aktuálně těží nejen ze spuštěného YouTube Music, ale i z toho, že jej historicky využívají umělci k publikování hudebních klipů a dalšího obsahu, který často není dostupný na jiných platformách.
Nově tak zde naleznete i kompletní studiová alba, záznamy z koncertů apod. V Česku navíc máme dostupné i předplatné YouTube Premium, které odstraní reklamy a na telefonu si můžete přehrávat hudbu a videa nejen offline, ale i na pozadí a při vypnutém displeji.
YouTube má velkou sbírku videí i hudby.
Poslech zjednodušuje i možnost vytváření playlistů, různé žebříky apod. Nevýhoda je zde pouze ve výskytu reklam, které mohou být poměrně otravné a hlavně v nižší kvalitě zvuku u některých nahrávek – YouTube je známé svou kompresí, která je místy poměrně necitlivá. U hudebních souborů by ale měla být stejná jako u YouTube Music. Tato služba je přitom zdarma součástí předplatného YouTube Premium.
Pokračování 4 / 10
Apple Music
Cena za měsíc
- S reklamami je zdarma
- Klasický paušál: 149 Kč
- Rodinné předplatné: 229 Kč pro 6 uživatelů
- Studentský paušál: 69 Kč
Mezi největší hudební služby patří i Apple Music. Apple zde maximálně těží z velké základny uživatelů jeho telefonů, kde je aplikace předinstalovaná. Dostupná je krom mobilní aplikace (ta je i pro Android) i na počítačích. Nově je také k dispozici webové rozhraní, na macOS pak i samostatná aplikace pro hudbu. Na Windows si stále budete muset vystačit s iTunes.
Apple Music je již dostupné i pro web.
Hudební nabídka je přitom velmi podobná tomu, co nabízí klasická konkurence ve formě Spotify apod. K tomu jsou ale navíc dostupná i rádia a aktualizované playlisty. Samozřejmostí je pak provázání s produkty od Applu – služba je tak dostupná jak na iPhonech, tak i v hodinkách Apple Watch či v rámci CarPlay.
Pokračování 5 / 10
Amazon Music
Cena za měsíc
- Klasický paušál: 164 Kč
- Rodinné předplatné: 412 Kč pro 6 uživatelů
Hudební službu od amerického giganta Amazon využijí převážně uživatelé jeho služby Prime, která zahrnuje i expresní dodávky balíků apod. Dostupná je ale i samostatně pouze pro přehrávání hudby. Výhodu ale budou mít ti, kteří vlastní i chytré reproduktory Amazon Echo – ti si mohou službu předplatit za necelých 90 korun.
Rozhraní služby se nejvíce podobá Deezeru, ovládáním ale nijak nevybočuje.
Beze slevy je ale patří služba mezi dražší, rozdíl je ale pouze v řádu desetikorun, stejně jako Apple pak nenabízí předplatné zdarma. Nevýhodou pro uživatele může být absence českého rozhraní. Dostupná je skrze webový přehrávač i aplikace pro počítače a mobilní telefony.
Pokračování 6 / 10
Deezer
Cena za měsíc
- Účet zdarma funguje jako rádio
- Klasický paušál: 165 Kč (1650 Kč za rok)
- Rodinné předplatné: 249 Kč pro 6 uživatelů
- HiFi předplatné: 249 Kč
Deezer patří mezi ty menší služby, rozhodně ale stojí za zmínku. Třeba už jen kvůli prostředí lokalizovanému do češtiny a českými playlisty.
Výhodný je i nabídkou různých tarifů předplatného. Krom klasického měsíčního a rodinného nabízí i funkčně omezený účet zdarma, který podporuje pouze online přehrávání a písničky vybere náhodně (tedy jako rádio), a dražší tarif HiFi, který nabízí streamování v původní kvalitě bez komprese.
Deezer nedávno redesignoval své aplikace, nyní jsou přehlednější a barevnější.
Poslouchat můžete skrze webové rozhraní, aplikace pro počítače a samozřejmě nechybí ani aplikace pro mobilní platformy Android a iOS. Dostupný je i na Xbox a nechybí podpora protokolu Cast.
Pokračování 7 / 10
Tidal
Cena za měsíc
- Klasický paušál: 149 Kč
- HiFi paušál: 298 Kč
- Rodinné předplatné: 224 Kč/447 Kč pro 6 uživatelů
- Studentský paušál: 75 Kč/149 Kč
Tidal se oproti konkurenci snaží vymezit zaměřením na streamování ve vysoké kvalitě. Zatímco ostatní aplikace zvládají maximální kvalitu streamu v 320 kb/s, Tidal se chlubí formátem FLAC. Ten má minimální kompresi a umožňuje poslech v originální kvalitě.
Základní předplatné za 149 korun streamuje ve vyšší kvalitě, za FLAC si připlatíte dvojnásob, tedy okolo tří set korun. To je již pořádný cenový rozdíl oproti konkurenci, takovouto možnost tak využijí spíše jen ti, kteří si na kvalitě zvuku opravdu potrpí.
Tidal má podobné černé rozhraní jako Spotify, zaměřuje se ale na streaming ve vysoké kvalitě.
Poslouchat můžete skrze webové rozhraní (pouze Chrome) či aplikace pro počítače a mobilní telefony. Služba je také dostupná u vybraných výrobců reproduktorů a dalšího příslušenství.
Pokračování 8 / 10
TuneIn
Cena za měsíc
- S reklamami je zdarma
- Klasický paušál: 220 Kč
S TuneIn se posouváme od klasických hudebních streamovacích služeb k těm specializovaným. Zde se totiž zaměřují hlavně na internetová rádia. Těch jsou na výběr tisíce a naleznete mezi nimi i ta česká.
Vše je navíc dostupné zdarma a dokonce i bez registrace. S ní získáte možnost ukládat si oblíbená rádia, případně si za pomoci předplatného zapnout možnost přehrávání bez reklam (samozřejmě mimo těch, která mají rádia ve svém vysílání).

V rámci TuneIn naleznete i česká rádia, klasický katalog z hudbou byste ale hledali marně.
Služba je dostupná jak skrze web, tak i mobilní aplikace či aplikace pro chytré televizory.
Pokračování 9 / 10
Soundcloud
Služba Soundcloud je pomyslným domovem nezávislé hudby. Umožňuje umělcům nahrávat a propagovat tak své výtvory, přičemž poslech je zde pro uživatele zcela zdarma.

Na Souncloudu naleznete jak nezávislou hudbu, tak i mluvené podcasty.
Službu tak často využívají i nejrůznější weby pro hostování různých podcastů, naleznete zde i výběr audioknih. Nejedná se tak o typickou hudební službu s klasickým hudebním katalogem, i když podobné snahy tu ze strany Soundcloudu v minulosti byly. Vydělávat se snaží hlavně na autorech, kteří si za měsíční paušál mohou navýšit počet hodin, které mohou nahrát, a zapnout doplňkové funkce.
Pokračování 10 / 10
MusicJet Naplno
Cena za měsíc
- Paušál: 149 Kč
Jiné možnosti nejsou v nabídce
Máme tu i jednou českou službu, která se snaží prosadit mezi globální konkurencí. MusicJet funguje na stejném principu jako předchozí službu a sází především na možnost poslechu v mobilu. Samozřejmě včetně offline módu. Cena je také podobná, tarif MusicJet Naplno s neomezeným přísunem streamované hudby stojí 149 Kč.

MusicJet můžete poslouchat na jakémkoli mobilu
Hlavní rozdíl je v nabídce hudby. MusicJet se specializuje na české interprety a ačkoli v knihovně najdete i ty světové, hlavní síla MusicJetu je v nabídce české produkce.
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.
Chci Premium a Živě.cz bez reklam
Od 41 Kč měsíčně