Nejlepší programy pro vytvoření bootovací flashky

Pro bootování softwaru při startu počítače je potřeba mít příslušné médium. S jeho vytvořením vám pomůže jeden z těchto programů.

U dnešních notebooků jsou kladeny velké nároky na rozměry, tak aby byl počítač co nejtenčí a nejlehčí. Zejména u tloušťky jsou velikým omezením rozměrné porty jako třeba síťový konektor. Optická mechanika, která rovněž zabírá mnoho místa, je také konstrukčním oříškem. CD a DVD média jsou zbytečně rozměrná a mají malou kapacitu, v moderních noteboocích už proto optickou mechaniku často nevídáme.

Pokud se ale rozhodnete nainstalovat operační systém nebo zkrátka potřebujete nabootovat jakýkoliv jiný software při startu počítače, který máte na CD, pak nastává problém. K vytvoření flashky, kterou počítač rozpozná jako bootovací medium, nestačí pouze obsah z CD nebo DVD zkopírovat.

Zkušený uživatel si poradí pomocí systémových příkazů a k výsledku si tak napomůže sám. Časově úspornější a pro méně zkušené uživatele jistě vhodnější je program třetí strany, který po zadání parametrů takový USB klíč vytvoří sám. V diskuzním fóru jsme se našich čtenářů zeptali, jaký program k tomuto účelu používají oni a přinášíme přehled těch ověřených a spolehlivých.

Témata článku: Software, Nejlepší programy, Tipy, Linux Windows, Spouštěcí záznam, UNetbootin, Bootovací, Iso soubor, Stejný názor, Pro, GPT, Sami, Partition, Největší přednost, Master boot record, Guide, Nejlepší, Další výhody, Rufus, Laika, Bootovací médium, Nejtenčí USB, Dnešní notebook, Dnešní přehled, Třetí rozměr, Software na Heureka.cz