Nejlepší programy pro vkládání vodoznaku

Máte fotografie, obrázky, dokumenty či videa, které chcete opatřit vodoznakem, abyste ochránili svá autorská práva nebo si tím udělali reklamu? Vyzkoušejte nějaký z nabízených nástrojů.

Vložení vodoznaku nebo loga do nejrůznějších dokumentů, obrázků nebo rovnou audiovizuálních materiálů je něco, co využívají nejen profesionálové, ale i běžní uživatelé disponující určitou značkou. Zeptali jsme se proto na fóru Živě.cz, jaký program je vhodný k této činnosti používat.

Z důvodu, že různé nástroje se využívají na různé formáty značkovaných souborů, nám nyní nejde o nalezení toho úplně nejlepšího univerzálního programu, protože odlišnost mezi aplikacemi pro vkládání loga do videa a těmi pro označování fotek je velká. Vybíráme pro vás tak co nejpestřejší nabídku programů dle jejich zaměření, dovedností i ceny, aby si každý našel nástroj dle vlastních potřeb.

FastStone Photo Resizer

Nástroj pro hromadnou změnu velikosti obrázků či fotek ve formátu JPG, který je zajímavý zejména svým ovládáním. Není třeba žádné instalace, stačí si pouze soubor uložit na disk. Po označení sady souborů obrázky okamžitě převede do nastavených rozměrů, ořízne, změní barevnou hloubku, aplikuje efekty, přidá text a také vloží vodoznak.

Klepněte pro větší obrázek

Ovládání a volba nastavení jsou v programu velice jednoduché, takže si s nimi poradí i začátečník. Pro možnost hromadného vkládání loga jej v diskuzi doporučil čtenář s přezdívkou kohutisko. Program má pro řadu uživatelů výhodu, že je možné jej pro nekomerční účely využívat zdarma.

AviDemux

Avidemux je multiplatformní (Windows, Linux, Mac OS X, BSD) opensourcový konvertor, editor videa určený k převodu mezi formáty a také jednoduchému stříhání, filtrování, vyvažování barev atd. Avidemux nabízí jednoduché a lehce ovladatelné prostředí,v němž je vložení znaku do videa otázkou několika kliknutí.

Klepněte pro větší obrázek

Samozřejmě následuje dlouhotrvající proces pro celkovou konverzi videa a zabudování vodoznaku. Ten už ale nevyžaduje vaši pozornost, pouze systémové prostředky. Program na fóru doporučil me vakérav s tím, že využitím filtru Logo dosáhnete kýženého výsledku.

Watermark Magick

Velice jednoduchý a malý nástroj francouzské provenience pro vkládání značek do fotek a obrázků. Potěší jeho snadné ovládání, příjemný grafický vzhled a možnost vytvoření webové galerie. Práci usnadní dávkové operace, u nichž je možné nastavit změny velikosti série fotografií. Vše navíc zcela zdarma.

Klepněte pro větší obrázek

Stáhnout Watermark Magick (14,3 MB)

VidLogo

VidLogo, jak už název napovídá, se zaměřuje na vkládání loga do videa. Ovládání je jednoduché a rychlé. Pouze zvolíte zdrojové video a obrázkový soubor, nastavíte pozici, velikost a průhlednost loga a zbytek už necháte na programu. Logo nemusí být nutně pouze obyčejný statistický obrázek. Do videa lze vložit také pohybující se GIF a dokonce video ve formátu AVI.

Klepněte pro větší obrázek

Možné je také přímo v programu vepsat libovolný text do videa, který pak bude přítomný po vybraný úsek stopáže. Pohrát si ještě můžete s výstupním formátem videa, ovšem nečekejte dalekosáhlé možnosti konverze. Vzhledem k tomu, že se jedná o monotematický program, pak nepotěší jeho cena pohybující se na úrovni 40 dolarů.

Stáhnou VidLogo (15,8 MB)

TSR Watermark Image

Další pro osobní užití volně dostupná aplikace na vkládání vodoznaku do obrázků a fotek. Vybrat si můžete mezi pouhým textem a libovolnou grafikou. Pochopitelně můžete nastavovat průhlednost, pozici loga, jeho velikost i úhel svírající vůči horizontu. Zvládá také některé základní dávkové operace na úpravu fotek.

Klepněte pro větší obrázek

Velice potěší větší počet jazykových lokalizací, mezi nimiž nechybí ani ta česká. Připočteme-li ji ke snadnému ovládání, bezplatné licenci a nemalým možnostem nastavení, vyjde nám, že TSR Watermark Image je hodně zajímavý nástroj.

Image Tuner

Nástroj pro kompletní úpravu fotografií pomocí dávkových operací. Na piplání detailů s Image Tuner můžete zapomenout. Za to s ním ale efektivně upravíte velké množství souborů. Zvládá změnu jejich velikosti, umí je přejmenovávat, převádět mezi jednotlivými formáty, upravovat míru komprese a samozřejmě vkládat vodoznak.

Klepněte pro větší obrázek

Program je také typický tím, že podporuje i RAWové formáty, využívá malé množství systémových prostředků a je zcela zdarma pro jakékoli použití.

Image Tuner (1,9 MB)

Batch PDF Watermark

Na závěr ještě dodáme jednu specialitu, která výrazněji vybočuje svým zaměřením z řady výše uvedených programů. Tento miniaturní nástroj slouží k vkládání nesmazatelného vodoznaku do dokumentů PDF. Nabízí nemalé možnosti přizpůsobení, možnost vytvoření vypovídajícího náhledu i rychlé úpravy více souborů. Také tento program je také zdarma.

Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (32) Další článek: Týden Živě 165: Myš v podobě krabičky od sirek

Témata článku: Software, Nejlepší programy, GigaMania, Download, Jednoduchý typ, Jednoduchá pozice, Logo, Vodoznak, Obrázkový soubor, Systémový prostředek, Vybraný úsek, Rychlé vkládání, Raw formát, Tunery, Vkládání, Nejrůznější dokument, Hromadné vkládání, Zdrojové video, Jednoduchý nástroj, Miniaturní nástroj, Big


Určitě si přečtěte

Levný televizor místo drahého 4K HDR monitoru? Na co si musíte dát pozor

Levný televizor místo drahého 4K HDR monitoru? Na co si musíte dát pozor

** 43", 4K, 60 Hz a HDR k tomu za deset tisíc ** Televizor takových parametrů stojí téměř polovinu, co monitor ** Využití televize jako monitoru přináší řadu kompromisů, ale jde to

Tomáš Holčík | 63

Moral machine: Už víme, zdali je lepší zabít psy, sebe nebo matky na přechodu

Moral machine: Už víme, zdali je lepší zabít psy, sebe nebo matky na přechodu

** Jak byste se sami vypořádali s tramavajovým dilematem? ** Vědci před lety spustili globální dotazník ** Nyní se pochlubili s výsledky

Jakub Čížek | 153

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč: Tipy, co se teď vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč: Tipy, co se teď vyplatí koupit

** Za dvacet tisíc korun lze pořídit kvalitní pracovní notebook ** Stejně tak může jít o herní notebook s výkonnější grafikou ** Poradíme, jaké notebooky vybrat pro různé druhy použití

Stanislav Janů | 55

Zbavujeme se Googlu: vybíráme nejlepší alternativy, které nahradí jeho služby

Zbavujeme se Googlu: vybíráme nejlepší alternativy, které nahradí jeho služby

** Google nabízí spoustu služeb, ale většina z nich má i dobré alternativy ** Pokud z nějakého důvodu nechcete používat služby Googlu, nemusíte ** Připravili jsme přehled služeb, kterými lze ty od Googlu nahradit

Karel Javůrek, David Polesný | 90

15 míst, kde můžete legálně sledovat filmy na internetu

15 míst, kde můžete legálně sledovat filmy na internetu

** Legálních služeb pro sledování filmů je celá řada, využít můžete předplatné či platbu za film ** Ceny jsou u mnohých velmi rozumné, limitem je pouze nabídka titulů ** České služby mají i dabované filmy, u zahraničních často chybí i české titulky

Vladislav Kluska | 32