Nejlepší programy pro poslech internetových rádií

Vysokorychlostní internet řada uživatelů využívá k nejrůznějším multimediálním aktivitám, např. i k poslechu rádií. Na rozdíl od klasického vysílání zde můžete naladit na jednom místě tisíce stanic nejrůznějších žánrů.

V uplynulém týdnu měli čtenáři Živě.cz možnost diskutovat nad tématem nejlepšího softwaru pro poslech internetových rádií. Těch je na internetu obrovské množství. Využití nějakého programu ke zvýšení přehledu, získání jejich seznamu i komfortního prostředí pro přehrávání se tak stává vítanou záležitostí. Jaký program si ovšem v záplavě nejrůznějšího softwaru vybrat?

Řada uživatelů poslech streamovaných rádií řeší pomocí nejrůznějších pluginů např. do klientů pro instant messaging, které stejně mají zapnuté, takže nemusejí řešit nic v jiných aplikacích. Jiní ovšem nedají dopustit na své oblíbence, kteří jim přinášejí velký výběr, dostatečný komfort i některé funkce navíc, které u jednoduchých poslechových pluginů nenaleznete.

VLC Media Player

Nejčastěji mezi diskutujícími byl zmíněn vpravdě univerzální multimediální přehrávač VLC Media Player. Ten je nejvíce používán především k přehrávání videí, ovšem svou širokou škálou funkcí výrazně zasahuje i do internetového streamovaného vysílání. Čtenář s přezdívkou hrabe.zeppelin zdůvodňuje používání VLC pro tyto účely tím, že s ním přehrává i filmy a prostě se mu nechce střídat více programů. Navíc je VLC na streamování machr.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program VLC Media Player 1.1.11 (20 MB)


GoQ – NetRadio

I tento program je určen k poslechu internetových rádií. Pro jejich široký výběr obsahuje nástroj pro aktualizaci a správu nových stanic. Rádiové stanice jsou řazeny podle zemí a žánrů. Jednoduché je také vyhledávání uživatelů, kteří poslouchají stejnou rádiovou stanici. Pomocí tohoto programu nyní můžete nahrávat rádio i jakoukoliv hudbu z počítače do souboru mp3. Můžete použít časování nebo funkci přerušení nahrávání na základě velikosti nahrávaného souboru.

Klepněte pro větší obrázek

Nahrávku si pak můžete přehrát v libovolném přehrávači, nebo si ji přímo uložit do svého mp3 přehrávače. Aplikaci čtenářům Živě.cz doporučuje Andrew_007, protože má slušnou databázi rádií i z České republiky. Za dobré považuje i možnosti práce se seznamem rádií, jeho upravování a přidávání oblíbených stanic do pozic pro rychlé spuštění.

stáhnout program GoQ – NetRadio (1,1 MB)


RadioSure

Populární přehrávač internetových rádií. Tak by se dala jednoduše shrnout další aplikace v naší dnešní nabídce. V databázi programu naleznete na 12 000 stanic, které vysílají v podporovaných formátech mp3, wma, ogg, acc+ a dalších. RadioSure umožňuje i záznam rádií, a to dokonce na více stanicích zároveň. Program je skinovatelný a ve své široké podpoře jednotlivých jazyků naleznete i češtinu. Rovněž i freewarová licence potěší.

Klepněte pro větší obrázek

b3rny doplňuje, že v případě nahrávání lze nahrávku rozdělit na stopy. Můžete tak např. oddělit písničky od mluveného slova apod. Jako další přednost zmiňuje nastavitelný ekvalizér. Připomíná rovněž fakt, že některé skiny, kterými můžete program obohatit, jsou bohužel placené. Nic vám ovšem nebrání v tom, abyste si vytvořili vlastní.

stáhnout program RadioSure 2.2.1004 (4,1 MB)


Phonostar-Player

Program pro poslech internetového rádia s širokou nabídkou stanic, které jsou řazené podle žánrů i své provenience. V nabídce naleznete více než 5 000 rádií, z nichž si hudbu můžete stáhnout přímo do formátu mp3. Aplikace také podporuje celou řadu skinů, takže si vzhled nastavíte podle vlastního vkusu. Čtenář hepepi jej doporučuje nejen kvůli kvalitě aplikace, ale také kvůli vysokému počtu stanic z celého světa.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program Phonostar-Player 3.0 (12 MB)


Kukej

Malinký prográmek české provenience, který slouží ke sledování on-line vysílání televize a poslechu internetových rádií. Typický je svým jednoduchým ovládáním v prostém uživatelském rozhraní. Streamované vysílání televizí i rádií program zobrazuje pomocí okénka Windows Media Playeru, jak to znáte přímo z webových stránek jednotlivých provozovatelů. Zatímco u vysílání televize vidíte logicky obraz, u rádia je klíčový zvuk, takže obrazovku zaplňuje mediaplayerová vizualizace. S miniaturní velikostí programu je spokojen i čtenář some.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program Kukej 2.1 (423 kB)


Screamer Radio

Screamer Radio je velmi šikovný přehrávač a rekordér internetových rádií. Podporuje mp3, ogg a Windows Media Audio formáty streamovaných audio souborů. Potěší malá velikost aplikace, výhodou je již přednastavená databáze rádii tříděných podle žánru, sítě a lokace. Screamer Radio doporučil ve fóru čtenář gyoja, za což mu nedlouho na to poděkoval Ich, který program sice před tím neznal, nicméně se mu začal opravdu zamlouvat.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program Screamer Radio 0.4.4 final (2,6 MB)


Net Rádio Rekordér

Tento program je na stránkách GigaManie již delší dobu stálicí s pravidelnými aktualizacemi i počty stažení návštěvníky serveru. Hlavní poslání tohoto program slovenské provenience je uživateli poskytnout poslech i nahrávání internetových rádií. K dispozici máte devět rychlých předvoleb, nahrávání můžete provádět do formátu wav s tím, že pak lze záznam překonvertovat do mp3. Aby vás název nešálil, s Net Rádio Rekordérem můžete v pohodě přehrávat i streamované televize.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program NET Rádio Rekordér 4.5.5 (21 MB)


Replay AV

Replay AV (dříve ReplayRadio) dovoluje nahrávat tisíce rádio stanicí, XM kanálů a poslouchat je kdykoliv chcete. Pomocí integrovaného Media Guide si vyberete stanici pro nahrávání. Aplikace ukládá data ve formátu MP3, které mohou být automaticky zkopírovány na iPod zařízení. Nahrávat lze i z připojených zařízení k PC. Nejste limitování pouze on-line vysíláním, ale uchovat můžete i zvuk kazetového přehrávače, klasického rádia apod. Dá se uložit i zvuk videa z YouTube nebo zachytit klipy Windows Media či Real Video.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program Replay AV 8.82 (31 MB)


Jaký nejlepší program budeme pomocí vás, čtenářů Živě.cz, hledat příště? Zaměříme se na synchronizaci dat a nastavení v počítačích. Máte svůj počítač doma, v práci firemní, k tomu mobilní notebook a chcete mít ve všech přístrojích shodná důležitá data? Jaký program k této práci používáte? Diskutujte na fóru Živě.cz.

 

Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (43) Další článek: Týden Živě: ICQ a online hudba zdarma

Témata článku: Software, Nejlepší programy, Hudba, filmy, seriály, Download, GigaMania, Stanice, Radio, Televize program, Nejlepší televize, VLC Media Player, Šikovná aplikace, Internetová televize, Poslech, Streamovaný film, Radio 1, Streamovaná hudba, Media Player, Miniaturní velikost, Replay, Televize na zeď na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

** Předpověď počasí Windy nabízí nepřebernou škálu funkcí ** Zorientovat se v nich nemusí být vždy snadné ** Proto přinášíme 12 užitečných tipů a triků

Karel Kilián | 10

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

** Rozšířené realitě i po letech chybí praktické využití ** Selhaly mobilní aplikace i AR brýle ** Floridské studio to proto zkusí přes bizarní erotiku Hybri

Jakub Čížek | 20

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

** Apple, vývojáře i uživatele rozhodně nečekají dva roky prázdnin ** macOS se může uzavřít podobně jako iOS a iPadOS ** Přechod na Arm znamená stopku pro hackintoshe

Lukáš Václavík | 105


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11