Nejlepší programy pro hromadné stahování

Na internetu se nachází velké množství dat, která jen čekají na to, až si je stáhnete k sobě do počítače. Aby tato činnost byla co nejefektivnější a pro uživatele nejkomfortnější, existují tzv. download managery.

Na fóru Živě.cz jste během posledních několika dní měli příležitost živě diskutovat o vámi preferovaném download manageru či nějakém jiném programu pro stahování z internetu. Řada návštěvníků tak učinila a doporučila ostatním čtenářům jejich nejoblíbenější produkt. Nejvíce kladně zmiňovaný byl program JDownloader, na nějž celá řada z vás prostě nedala dopustit.

Špatně si ovšem nevedli ani ostatní aplikace, ať už zdarma, nebo komerčního rázu. Své preference k níže nabízeným programům můžete demonstrovat na přiložené anketě.

JDownloader

Jako špička mezi návštěvníky fóra byl nejvíce jmenován program JDownloader. Jedná se o kvalitní a účinný download manager zdarma, který pracuje v Javě, takže je možné jej používat na mnoha operačních systémech. Zvládá stahování více souborů z více připojení naráz, automaticky rozbaluje RAR archivy včetně zadávání hesla, nabízí skiny pro lepší vzhled. Program plně spolupracuje s více než stovkou nejrůznějších sdílejících serverů i jejich premium účty. Umožňuje stahování videí z YouTube a nabízí také nonstop podporu.

Klepněte pro větší obrázek

Čtenář t-fuse doplňuje, že JDownloader je nezávislý na použitém prohlížeči, odkazy automaticky prohledává ve schránce, kterou sleduje, a tak stačí pouze na stránce označit příslušné odkazy. Oproti tomu khooca vidí velké slabiny aplikace při snaze ji použít ve virtuálním prostředí, kde nefunguje tak, jak by bylo třeba.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program JDownloader 0.9.581 (29 MB)


Rapget.RS

Rapget.RS je specializovaný download manager určený výhradně pro stahování souborů uložených na serverech společnosti RapidShare AG. Cílem projektu je poskytnout veřejnosti a komunitám download manager, kterým bude možné bezpečně, spolehlivě a nejvyšší možnou rychlostí stahovat data sdílená v rámci infrastruktury serveru RapidShare.com při poskytnutí dosud chybějících, ale často požadovaných funkcí - kontrola zdraví linků, informace o stavu účtu, uložení hesla k archivům nebo Multi-Stream-Download.

Klepněte pro větší obrázek

Tento program je ovšem placený. Je možné také stáhnout freewarovou verzi, která je ale natolik funkčně omezena, že program tím postrádá svůj hlavní smysl. I navzdory nutnosti placení za licenci si jej riman vychvaluje, když jeho dlouhodobá zkušenost s univerzálními stahovači byla špatná. V Rapget.RS naplno využije možnosti Premium účtu na RapidShare. Obdobně uvažuje i KineCZek, který navíc za přednost aplikace vyzdvihuje podrobné statistiky.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program Rapget.RS 1.1.1.1 (4,2 MB)


FreeRapid Downloader

FreeRapid Downloader je užitečný nástroj pro pohodlné stahování souborů bez čekání z oblíbeného serveru RapidShare a jiných podobných serverů. Uživatel zadá pouze odkazy na požadované soubory a FreeRapid Downloader zařídí vše ostatní zcela za vás. Již žádné nepříjemné čekání na povolení soubor stahovat. Program není potřeba instalovat. Existuje rovněž pro Linux a MacOS.

Klepněte pro větší obrázek

Aplikaci doporučuje čtenář budis, který ji hodnotí jako svižnou, jednoduchou a zdarma. Vyhovuje mu také to, že stahuje z placených i neplacených serverů a zvládá i stahování z YouTube v HD kvalitě. Petr.zikm jako přednost uvádí fakt, že vývojáři programu rychle reagují na změny serverů a okamžitě vydávají nové pluginy.

stáhnout program FreeRapid Downloader 0.85 Build 566 (11 MB)


FlashGet

Jeden z nejlepších download managerů nejen pro Internet Explorer, ale i další alternativní webové prohlížeče, jako jsou Firefox, Opera, Mozilla ad. Oproti standardním nástrojům nabízí plánování, řízené stahování objemných souborů a spoustu dalších. Riman jej používá na stahování obrázků a videí, zatímco enjay si jej oblíbil i na stahování z RapidShare.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program FlashGet 3.7.0.1156 (5,9 MB)


DownThemAll!

DownThemAll! je užitečný doplněk pro webový prohlížeč Firefox, který umožňuje stahování více položek na jedno klepnutí. Snadno tak stáhnete všechny obrázky nebo odkazované soubory z webové stránky. Pomůcku vyvoláte z kontextové nabídky spuštěné pravým tlačítkem myši. Ke stahování jej používá např. uživatel kohutisko.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program DownThemAll! 2.0 (569 kB)


WebGrab

WebGrab je minimalistický program, jehož hlavním cílem je prohledávání zadané webové adresy a vypisování všech odkazovaných souborů. Ty následně umožňuje hromadně stáhnout. Aby vše bylo přehlednější a pro uživatele efektivnější, umožňuje prográmek vyfiltrovat typy souborů, o které uživatel nestojí. Je tak například možné vyhledávat na webu odkazy pouze na videa, nebo třeba jen grafiku či software. Stačí už pak jen zadat cílovou složku a můžete vesele sosat.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program WebGrab 1.03 (323 kB)


NewsReactor

Tento program prochází příspěvky v diskusních skupinách a stahuje soubory, na které jsou v příspěvcích odkazy. Můžete jej tak využít k rychlému stahování nových souborů rozličného použití. Program nabízí intuitivní rozhraní, možnost filtrování, přírůstkové prohledávání, nastavení rychlosti stahování a jiné funkce. Za užívání NewsReactoru ovšem musíte autorovi zaplatit celých 20 dolarů.

Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program NewsReactor 1.0 20100224.16 (1,3 MB)


PicDownloader

Tento program stahuje a následně spravuje obrázky a fotografie umístěné na webových stránkách. Na úvod vás přivítá průvodce, do kterého zadáte adresu cílové stránky. Poté nastavíte hodnoty, na jejichž základě bude program vybírat a stahovat obrázky. Kromě filtru formátu lze nastavit i mantinely velikosti grafiky. S těmito informacemi již program dále pracuje a na vaše znamení začne prohledávat web a stahovat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

stáhnout program PicDownloader 4.5 (1,7 MB)


Příští týden budeme spolu hledat nejlepší programy pro doladění a optimalizaci Windows 7. Pakliže znáte nebo používáte nějaký tweakovací nástroj či program, který vylepšuje stávající funkce nových Windows, doporučte jej ostatním čtenářům v příslušné diskuzi na fóru Živě.cz.

Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (41) Další článek: Týden Živě: Jak budou vypadat Windows 8

Témata článku: Software, Stahování z YouTube, Nejlepší programy, GigaMania, Download, Stahování, Linux a macOS, Pohodlné stahování, Hromadné stahování, Podobný server, Downloader, Užitečný doplněk, Video Downloader, Rychlé stahování, Nejlepší, Rapidshare, Minimalistický program, Požadovaná rychlost, Dlouhodobá zkušenost

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5