Nejlepší program pro převod formátů videa

Převod videa z jednoho formátu do druhého, případně jeho úpravu v průběhu konverze, je často diskutovaným tématem. Který program je pro tuto činnost ten nejlepší?

Abychom vyslyšeli hlas lidu, otevřeli jsme na fóru Živě.cz diskusní místnost věnující se těm nejlepším programům pro převod formátů videa. Ptali jsme se vás čtenářů, jaký program je podle vás ten nejschopnější i nejvýhodnější v klasickém poměru cena/funkčnost. Názorová pestrost přispěvatelů dala vzniknout zajímavému koktejlu nápadů, doporučení i argumentů. Ty nejdůležitější si zde zmíníme a nabídneme vám ke stažení.

Mohlo by vás také zajímat:

Format Factory

Nejčastěji zmiňovaným programem pro převod videa, který diskutující doporučovali, je bezplatná aplikace Format Factory. Jedná se o nástroj pro konverzi obrázků, audia i videa, takže jeho funkčnost je skutečně široká. K tomu zvládá i ripování filmových DVD a hudebních CD. Charakteristický je rovněž příjemným uživatelským rozhraním a jednoduchým ovládáním, čímž vychází vstříc i méně zkušeným uživatelům.

Klepněte pro větší obrázek

K tomu přispívá také lokalizace do 56 jazyků včetně češtiny. Diskutující s přezdívkou jan_ondra vyzdvihuje jeho užitečnost při konverzi videa do formátu vhodného pro mobilní telefony, přičemž program obsahuje pro větší pohodlí přednastavené značky telefonů.

MediaCoder

Další velice populární nástroj pro konverzi videí, který je typický snadným ovládáním a širokou podporou různých formátů. Jako zdroje i výstupy lze použít rovněž stopy z CD či DVD a z protokolů HTTP, FTP, RTSP či UDP se dají data do programu také importovat. Při nastavení výstupu lze kromě formátu, jeho velikosti, kvality, míry datového toku atd. zvolit typ encodéru, použití multiplexeru, audio i video filtrů apod. Sympatická je i možnost změny velikosti obrazu a jeho oříznutí, určení začátku i konce, stejně jako zpoždění zvuku.

Klepněte pro větší obrázek

Příjemná je i přítomnost české lokalizace, i když ne bezchybné, a velice užitečného průvodce, který zpočátku novým uživatelům představí ovládání a všechny hlavní funkce aplikace. V diskuzi jej doporučil např. čtenář hustakF, který jej charakterizuje jako jednoduchý, rychlý a schopný převodu čehokoli. Jeho další výhodu, tedy možnost mít jej jako portable, zmiňuje diskutující s přezdívkou oooooooooo.

HandBrake

HandBrake je multiplatformní (dostupný pro Windows, Linux i Mac OS X) a opět bezplatný program pro převod videí. Za vstup je možné zvolit téměř jakýkoli formát včetně filmových DVD i Blu-ray (bez ochrany, kterou aplikace neodblokuje) a řada výstupních formátů je rovněž dlouhá. Program navíc zvládá vybírání a vytváření kapitol, práci s titulky i základní úpravy formátu obrazu. Čtenáři janek.h se navíc líbí, že není třeba žádného složitého nastavení, protože program obsahuje připravené profily výstupu.

Klepněte pro větší obrázek

Freemake Video Converter

Program, který je svým vzhledem, ovládáním i funkčností určen především začátečníkům, kteří nejsou příliš zběhlí ve všech zákoutích nastavení při konverzi videa. Převede vám mezi sebou běžné audio i video formáty (až 200), zpracuje video vhodně pro přenosná zařízení, konvertuje videa z webových stránek, vypaluje i na Blu-ray a uploaduje na YouTube.

Klepněte pro větší obrázek

Zvládne i práci s titulky, tvorbu slideshow za pomoci fotek a doprovodné hudby a také střih, spojování, obracení i omezování velikosti videí. Pochvaloval si jej uživatel veigy, kterému se líbí bezplatná licence, rychlost zpracování a také profily pro převod do videa do mobilních telefonů.

Xilisoft Video Converter

Nyní se přesuneme od bezplatných programů k těm, za jejichž užívání je třeba poslat autorům nějaký ten peníz. Konvertor od Xilisoftu je bezesporu velice kvalitním a pokročilým programem, který zvládá obrovské množství formátů (SD i HD), převod pro přenosná zařízení a rovněž široké úpravy souborů. Rozdělováním, stříháním i spojováním, stejně jako vkládáním vodoznaku, titulků či vytvářením zvukové stopy to ovšem nekončí.

Klepněte pro větší obrázek

Toho si všímá i diskutující s přezdívkou Pety, který díky němu nastavuje poměr stran vůči rozlišení videa podle vlastních požadavků. Hodnocení Xilisoft Video Converteru coby nejlepšího videokonvertoru se drží i čtenář bohemian.

XMedia Recode

Úplně základní, jednoduchý a nenáročný konvertor, který lze oproti Xilisoftu používat zdarma. Podporuje řadu formátů vstupních i výstupních formátů, obsahuje profily pro přenosná zařízení, nabízí základní nastavení parametrů převodu a dávkové zpracování pro více souborů v pořadí. Oproti tomu neoslňuje uživatele líbivým prostředím, zaměřuje se především na funkčnost a malé systémové nároky. V diskuzi jej vyzdvihl peta809, jemuž vyhovuje uživatelské rozhraní, spousta podporovaných formátů i česká lokalizace.

Klepněte pro větší obrázek

AVS Video Converter

Opět velice univerzální konvertor videoformátů, který si poradí se všemi možnými koncovkami i kontejnery. Poradí si také se vstupem v podobě HD kamer, z čehož po úpravě zvládne vytvořit Blu-ray disk. Rovněž pro potřeby filmových médií lze utvořit líbivá menu, kapitoly a další. Práce s titulky, lehké převody videa pro řadu přenosných zařízení i úpravy poměru stran a rozlišení jsou samozřejmostí. Aplikace počítá také s tvorbou pro web, takže z videa vytvoříte FLV, F4V a samotnou webovou stránku.

Klepněte pro větší obrázek

Sám jej používá a v diskuzi doporučil čtenář s přezdívkou bigpernik. Oceňuje, že je s ním schopen dostat video do jakéhokoli rozlišení, nastavit poměr stran, vybrat zvukový i obrazový kodek a bitrate a mnoho dalšího, což už stojí za finanční investici, kterou užívání AVS Video Converteru vyžaduje.

Stáhnout AVS Video Converter (62,9 MB)

Avidemux

Avidemux je multiplatformní (Windows, Linux, Mac OS X, BSD) opensourcový konvertor, editor videa určený k převodu mezi formáty a také jednoduchému stříhání, filtrování, vyvažování barev atd. I Avidemux nabízí jednoduché a lehce ovladatelné prostředí a představuje tak zajímavou alternativu vůči výše zmíněným programům, protože s ním video nejen převedete, ale také hravě upravíte. Na fóru ho jako samozřejmost pro nejlepší program doporučil čtenář silverkeeper.

Klepněte pro větší obrázek

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze (54) Další článek: Týden Živě 136: Facebook kontra Google+

Témata článku: Software, Download, GigaMania, Základní střih, Forma videa, Zvukový profil, Handbrake, Prima, Format, Nejlepší, Základní úprava, Jednoduchý střih, Dávkové zpracování, Video Converter, Složité nastavení, Jednoduchý typ, Button, Formát, Zvuková stopa, Vid, Koncovka, Freemake video, Nejlepší mobilní telefony 2016, Big, Převod, Software na Heureka.czGoogle odstavil ruský botnet, jež využívá technologii blockchainu a infikoval více než milion počítačů

Google odstavil ruský botnet, jež využívá technologii blockchainu a infikoval více než milion počítačů

** Google odstavil ruský botnet Glupteba ** Přesto není vyhráno – využívá totiž technologii blockchainu ** Hackeři tak mohou získat kontrolu nad botnetem zpět

Karel Kilián
BlockchainBotnetGoogle
Programujeme ZX Spectrum: Ten nejhloupější možný program v Basicu
Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuHistorieProgramování
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
9 lehce paranoidních tipů a triků, jak si ve WhatsApp zabezpečit soukromí

9 lehce paranoidních tipů a triků, jak si ve WhatsApp zabezpečit soukromí

** Řešíte přes WhatsApp věci, k nimž by se neměl dostat nikdo cizí? ** Máme pro vás 9 tipů na zvýšení ochrany soukromí a bezpečnosti ** Udělejte z komunikátoru nedobytnou pevnost!

Karel Kilián
WhatsAppNávodyTipy a triky
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy