Nejlepší program pro osobní plánování

Správa úkolů, organizace osobního či pracovního času, kalendář, připomínání událostí a další věci dokáže postihnout šikovný kus softwaru. Který je ale pro vás ten nejvhodnější?

Na fórum Živě.cz jsme zadali dotaz, který se týkal softwaru pro osobní plánování. Z diskuze vzešlo několik zajímavých tipů na konkrétní programy, ale také i návrhy na zřízení kompletního řešení při synchronizaci s přenosnými zařízeními. Doporučení čtenářů si můžete přečíst na fóru. Co se týče doporučovaného softwaru, tak často byl zmiňován populární a komplexní program MS Outlook, který má na starost e-mailovou komunikaci i správu kontaktů a pracovních úkolů na špičkové úrovni.

Ostatně poštovních klientů, kteří nabízejí i osobní plánování, bylo v diskuzi zmíněno více a s některými se zde setkáte. Často byly také zmiňovány různé on-line služby typu Google Calendar, který je k dispozici vždy při připojení k internetu. Dále v naší nabídce naleznete ke stažení pestrou paletu různých programů.

Wunderlist

Malá a jednoduchá aplikace dostupná pro Windows, Mac OS X a přenosná zařízení se systémem Android a také pro iPad a iPhone. Slouží jako zápisník úkolů, které pak přes internet synchronizuje s ostatními vlastními zařízeními, ale i se svými kolegy či kamarády. Pro větší přehlednost jsou k dispozici různé filtry, s nimiž eliminujete nežádoucí zadání i úkoly, abyste se dobrali k potřebnému.

Klepněte pro větší obrázek

Velkou výhodou je i jeho freewarová licence. Více se o programu dozvíte v přehledu na Živě.cz. A právě díky našemu článku program začal používat čtenář s přezdívkou dvorapa, který jej využívá často a rád. Čistě na úkoly jej využívá i xhosta00. Na kalendář a kontakty pak sahá po službách Googlu.

Lightning

Hlavní nevýhodou Thunderbirdu proti konkurenčnímu Outlooku je absence integrovaného kalendáře, plánovače a úkolovníku. Projekt Lightning tento handicap částečně kompenzuje. Dodává do Thunderbirdu kalendář a záznamník úkolů. Nedosahuje sice stále takových kvality jako konkurenční Outlook, nicméně fanouškům Mozilly přijde jistě vhod. Právě kombinaci Lightingu s Google Calendar a dalšími nástroji popisuje čtenář Inspa jako dobrou možnost pro správu osobních plánů. I diskutující AI Wintermute má v Google Calender natažený do svého Lightingu v Thunderbirdu.

Klepněte pro větší obrázek

eM Client

Ještě jeden e-mailový klient byl v diskuzi zmiňován. Je jím všestranný komunikátor, který kromě mailů zvládá i instant messaging, práci se sociálními sítěmi typu Facebook či Twitter, ale také obsahuje kalendář, úkolníček i správce kontaktů. Co se posledně zmíněných činností týče, tak eM Client umožňuje sdílení kontaktů i kalendáře se známými, synchronizaci s Google Calender, plánování schůzek i odesílání pozvánek skrze IMIP/ITIP.

Klepněte pro větší obrázek

Program je navíc kompatibilní se systémy Windows, Mac OS X i Android. Program navzdory tomu, že používá Thunderbird a Lightning, do diskuze přinesl chihiro. Podle něj eM Client snadno synchronizuje veškerou agendu, ale jeho nevýhodou je, že zdarma obstará jen dva účty, což může být třeba jen GMail a GCal. eM Clienta využívá i Hornet74 a chválí si zejména synchronizaci, která je podle něj okamžitá a funkční.

Rainlendar

Malý kalendář, který můžete umístit přímo na plochu operačního systému pro okamžitý přehled o splněných a čekajících úkolech. Rainlendar má minimální systémové nároky, je jednoduše přizpůsobitelný s možností aplikace alternativních vzhledů. Zobrazené záznamy je možné synchronizovat s nejrůznějšími programy (jak lokálně, tak vzdáleně) typu Google Calendar i MS Outlook.

Klepněte pro větší obrázek

Výhodou rovněž je, že jej mohou využívat nejen majitelé Windows, ale také Mac OS X a Linuxu. Čtenář s přezdívkou em.tom doporučuje právě Rainlendar synchronizovaný s Google Calender, což považuje za plně dostačující.

Swift To-Do List

Program sloužící k zaznamenávání i následnému připomínání úkolů. Nastavíte si prioritu, čas připomínky i pár poznámek a vše se zařadí do stromové struktury podle upravitelných kategorií. Plusem programu je jeho líbivé uživatelské prostředí, naopak mínusem by pro někoho mohla být jeho placená licence. Ke své spokojenosti ho používá diskutující s přezdívkou lordmagnus.

Klepněte pro větší obrázek

Task Coach

Opensourcový a česky mluvící program pro správu úkolů. Přestože program neaspiruje na pozici všemocného správce času náročných manažerů a obchodníků, nenaleznete u něj žádnou dokonalou podporu synchronizace s přenosnými zařízeními, osobní život domácího uživatele dokáže spravovat velice jednoduše a účinně. K vytváření úkolů lze využít popis úlohy, její časové ohraničení s možností upozornění či nastavení míry splnění a finančního rozpočtu atd. Vybrané položky můžete odesílat i mailem a vše lze vyexportovat do HTML či CSV.

Klepněte pro větší obrázek

Google Calendar Client

Na závěr ještě nabízíme jednoduchého klienta pro Google Calendar pro případ, že budete chtít přístup ke svým datům z počítače bez připojení k internetu a prostřednictvím desktopové aplikace. Program potřebuje připojení pouze ve chvíli aktualizace dat. Události vám rovněž umí připomenout, popř. exportovat do MS Outlook. Dobrou vlastností je i jeho použití bez nutnosti instalace a z toho vyplývající přenositelnost.

Klepněte pro větší obrázek

 

Témata článku: Software, Nejlepší programy, Download, GigaMania, Big, Google Calendar, Lightning, Swift, Lighting, Handicap, iPhone 6 Plus

32 komentářů

Nejnovější komentáře

  • JanaD 4. 10. 2012 17:50:13
    Velmi dobrou aplikací pro řízení projektů, plánování atd. je aplikace od...
  • goob 7. 6. 2011 10:49:03
    Nenarazili jste na nějaký soft, který by tohle dělal online? Ideální věc...
  • aputos 7. 6. 2011 8:07:42
    EssentialPIM Free nebo placený EssentialPIM Pro
Určitě si přečtěte

Jak vybrat monitor k počítači: nenechte se zlákat nepodstatnými parametry

Jak vybrat monitor k počítači: nenechte se zlákat nepodstatnými parametry

** Na jaké parametry se zaměřit a kde vás výrobci chtějí nachytat ** Monitory se stále více specifikují pro konkrétní určení ** Náročný hráč nebo profesionální grafik mají různé požadavky

20.  6.  2017 | Tomáš Holčík | 32

Dlouhodobý test HTC Vive: co vám recenze o virtuální realitě neřeknou

Dlouhodobý test HTC Vive: co vám recenze o virtuální realitě neřeknou

** Ani hry se sebelepší grafikou vás nevtáhnou tolik, jako ve virtuální realitě ** Pro sledování filmů není VR ani zdaleka ideální ** I první generace je skvělá, stále však působí jako prototyp

20.  6.  2017 | Stanislav Janů | 22

11 tipů, jak efektivně a přesně sledovat počasí pomocí internetu

11 tipů, jak efektivně a přesně sledovat počasí pomocí internetu

** Sledujte počasí z více zdrojů a podrobněji, přesněji tak určíte, jaké počasí vás potká na dovolené ** Na webu najdete hromadu pokročilých předpovědí počasí, ale i specializované meteorologické služby ** Vybrali jsme 14 služeb na počasí, které se vám můžou hodit

23.  6.  2017 | Jakub Čížek | 18

Jak unikají informace o nových iPhonech? Třeba podprsenkami čínských pracovnic

Jak unikají informace o nových iPhonech? Třeba podprsenkami čínských pracovnic

** Na černém trhu mohou zaměstnanci továren za kradené součástky inkasovat částku ve výši ročního platu ** Velké množství informací je vyneseno i z centrály Applu ** Díly jsou pašovány v botách, podprsenkách i odpadem

21.  6.  2017 | Stanislav Janů | 24


Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky