Nejlepší program pro offline surfování

Jsou chvíle i důvody, kdy uživatel cítí potřebu stáhnout webové stránky do počítače pro pozdější prohlížení i bez připojení k internetu. K těmto účelům lze využít pestrou škálu pomocníků.

Přestože se v posledních několika letech stala možnost připojení k internetu téměř samozřejmostí na většině míst naší republiky, rozmach zaznamenal mobilní internet a rychlost připojení svištící vzduchem se neustále zvyšuje, stále se najdou situace, kdy není možné se k celosvětové počítačové síti připojit. Nemusíte se ovšem nutně obejít bez pročítání svého oblíbeného magazínu, prohlížení webového fotoalba či listování důležitého on-line návodu.

Prohlížení momentálně nedostupných stránek ovšem nemusí být jediným motivem ke stahování webového obsahu. Přínos má i pro programátory webu, kteří si tak mohou ověřovat nejrůznější poznatky, které jim obyčejné prohlížení stránek on-line nenabízí. Diskuze na toto téma proběhla v uplynulém týdnu na fóru Živě.cz, kde se hledal nejlepší program pro tento druh práce. Hlavní čtenáři doporučené programy vám nyní představíme.

HTTrack Website Copier

Nejčastěji byl v diskuzi zmiňován, doporučován a pozitivně hodnocen jednoduchý freewarový pomocník HTTrack Website Copier, který je kromě Windows dostupný i pro několik linuxových distribucí a Mac OS X. Program nenabízí přehnaně líbivé prostředí, ale všechny hlavní funkce obsahuje. Umožňuje stáhnout HTML soubory, kaskádové styly, javascript, obrázky, videa mnoho dalšího, co se na webových stránkách nachází.

Klepněte pro větší obrázek 
Začátek průvodce.

HTTrack je zajímavý i tím, že obsahuje propracovanou českou lokalizaci, která umožní používání programu i méně zkušeným uživatelům. Stahování stránek pak probíhá pomocí několika krokového průvodce a stáhnutý koncept je pak možné pouze aktualizovat. Program zvládá i stahování ze zabezpečených serverů po zadání přihlašovacího jména a hesla. Zvolit si samozřejmě můžete i typy dat, které aplikace z webu stáhne.

Klepněte pro větší obrázek 
Stahování v plném proudu.

Program doporučuje např. uživatel s přezdívkou mamlasos, který používá HTTrack na vytvoření obrazu webu a následné oindexování lokálním vyhledávačem. Program také používá jako zálohování pro případ zrušení stránek. Po aplikaci v případě potřeby sáhne i čtenář ITGuru, který si chválí množství funkcí, licenci zdarma a možnost použití na Windows i Linuxu.

stáhnout program HTTrack Website Copier 3.43-9 (3,8 MB)


wget

Velice populární u diskutujících na fóru je minimalistický nástroj wget. Jedná se o známý program pro stahování dat z internetu pomocí protokolů HTTP a FTP, který uživateli nenabízí žádné grafické prostředí, ale při své práci v příkazovém řádku se snaží dosáhnout maximálního efektu. Wget je známý především uživatelům Linuxu, z něhož se dostal i na Windows.

Klepněte pro větší obrázek 
Prostě příkazový řádek.

Program také nabízí dobrou službu při méně stabilním připojení, protože umožňuje automatické stahování po přerušení. Jeho hlavní předností je ale právě rychlost, kdy pomocí výpisu jednoho příkazu program splní přesně vaše požadavky. Wget využívá jak pod Windows, tak pod Linuxem diskutér akira.uzai. Rovněž se k němu hlásí snouman, podle nějž komplexnější řešení pro tuto problematiku neexistuje.

stáhnout program wget 1.11.4 (2,9 MB)


Offline Explorer

Velice povedený, propracovaný a funkčně bohatý program, za jehož užívání je ovšem třeba zaplatit. Kromě webu program zvládá stáhnout i FTP a v pokročilejší verzi Pro i HTTPS, RTSP, PNM a MMS. Program samozřejmě nabízí volbu typu souborů, který chcete stáhnout. Vybrat si tak můžete pouze obrázky, videa atd. Offline Explorer je program nenáročný na ovládání či technické znalosti uživatele a disponuje i částečnou lokalizací do češtiny.

Klepněte pro větší obrázek 
Omezení úrovně stahování.

I v Offline Exploreru stahujete skrze několika krokového průvodce a je zde také přítomný mód pro prohlížení stažených stránek. Doporučuje jej čtenář riman, který vyzkoušel spoustu programů, ale právě tento je podle něj nejlepší, i když je třeba za jeho služby platit. To potvrzuje i uživatel bobo8, podle nějž je výrazně lepší než HTTrack, protože Offline Explorer stáhne i ty stránky, se kterými si jeho konkurent neporadí.

Klepněte pro větší obrázek 
Průběh stahování.

stáhnout program Offline Explorer 5.9.3283 (7,5 MB)


Read It Later

Na doporučení přispěvatele s přezdívkou DomWindows, sem byl zařazen doplněk prohlížeče Firefox, který ukládá webové stránky na disk počítače pro jejich pozdější prohlížení. Pro tuto činnost obsahuje doplněk tzv. offline čtecí mód. Read It Later nabízí i synchronizaci stažených stránek s jinými počítači i přenosnými zařízeními. Předností doplňku je samozřejmě rychlost a pohotovost, protože rovnou stránku uložíte rovnou z prohlížeče.

Klepněte pro větší obrázek 
Stačí kliknout a stránka je stažena.

stáhnout program Read It Later 2.1.1 (192 kB)


Leech

Za redakci na závěr přidáváme ještě program Leech, což je klasický offline prohlížeč. Všechny základní funkce jsou zde přítomny, navíc se tu dočkáte třeba užitečného filtru pro stahované soubory. V něm můžete navolit parametry (velikost, typ souboru), které bude program považovat za hranice, po jejichž přesáhnutí nebude soubor stahovat. Rovněž lze vyfiltrovat odkazy podle adresářů, serverů či úrovní. Oproti výše uvedené konkurenci ale Leech nijak zvlášť nevyniká, takže je třeba jej brát spíše jako jistou alternativu, která stojí za vyzkoušení.

Klepněte pro větší obrázek 

stáhnout program Leech 4.4.1 (1,3 MB)


Příští týden budeme pomocí čtenářů Živě.cz hledat v diskuzi na fóru nejlepší doplněk pro populární program Skype. Ten lze obohatit o celou řadu funkcí, které nativně nenabízí. Doporučte svůj oblíbený doplněk ostatním čtenářům Živě.cz a podílejte se na tvorbě příštího nedělního článku.


 

 

 

Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (26) Další článek: Týden Živě: Legendární Apple I.

Témata článku: Software, GigaMania, Fotoalba, Offline, Prohlížení, Nejlepší program, Nejlepší doplněk, Surfování, Důležitý poznatek, MMS, Oblíbený web, Stahování, Read It Later, Leech, Leo, Read, Oblíbený doplněk, Nejlepší rychlost, Hlavní přednost


Určitě si přečtěte

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 73

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 254

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu