Nejlepší program pro hromadné zasílání zpráv

Informace o nových verzích programů, obchodní sdělení klientům či zprávy přátelům. Bude k tomu lepší profesionální marketingový produkt, nebo stačí bezplatná aplikace?

Abyste mohli rozesílat hromadné e-mailové zprávy, ať už osobního, marketingového nebo čistě informačního charakteru, k tomu je zapotřebí program, který je schopný evidovat dlouhou řadu adres, spravovat kontakty, vytvářet hromadné sdělení nebo rozesílat pravidelně e-maily podle připraveného plánu.

Mohlo by vás zajímat:

Na diskuzním fóru jsme se zeptali čtenářů, jaký program je podle nich ten nejlepší. Z jejich doporučení a na základě tipů redakce jsme vytvořili nabídku, z níž můžete nyní vybírat, stahovat a zkoušet. Poté můžete své preference vyjádřit v přiložené anketě a zvolit ten nejlepší program pro hromadné rozesílání zpráv.

SuperMailer

Program pro zasílání novinek a marketingových zpráv SuperMailer nabízí jednoduchou tvorbu e-mailů v prostém textu nebo v HTML, které je možné vytvářet prostřednictvím integrovaného WYSIWYG editoru. Za pomoci speciálních vložek, které pracují s databází kontaktů, se dá do značné míry zprávy personalizovat. To se týká i zasílání různých typů příloh.

Klepněte pro větší obrázek

Pomocí sledovacích funkcí (statistiky sledující počet kliknutí na přiložené odkazy) získáte přehled o účinnosti e-mailové kampaně. Za pomoci PHP, Perl a ASP skriptů lze řadu činností programu automatizovat. Čtenář iFR3NK program doporučuje i navzdory nutnosti placení za licenci. Líbí se mu kromě výše uvedeného možnost odesílání se zpožděním a dávkové rozesílání.

Stáhnout SuperMailer (12,9 MB)

Email Marketing Pro

Pokročilý nástroj pro hromadné rozesílání zpráv, který má velkou výhodu ve své bezplatnosti. Mezi jeho další lákadla patří jednoduché a rychlé ovládání, takže vytvoření personalizovaných zpráv, HTML mailů, přání apod. je dílem minuty. Pohrát si také můžete s nemálo nastavitelnou databází, v níž lze libovolně tvořit skupiny, přehazovat záznamy atd.

Klepněte pro větší obrázek

Zvládá dále odesílání zpráv v časovém intervalu, import a export adresáře a kontaktů, plánované rozesílání, automatické vyškrtnutí adresáta při jeho neochotě získávat informace od vás a mnoho dalšího. Program jako šikovný nástroj doporučil diskutující Pepa Vybíhal.

Stáhnout Email Marketing Pro (6,5 MB)

SendBlaster

SendBlaster je program, který nabízí především značnou míru úprav a přizpůsobení potřebám uživatele. Zvládá personalizované zprávy, které graficky obohatíte využitím řady šablon, vytvoří webový formulář, z nějž zapisuje data do databáze pro rozesílání, analyzuje zpětnou vazbu a mnoho dalšího.

Klepněte pro větší obrázek

Navíc je možné jej využívat jak ve funkčně osekané a bezplatné verzi, tak v plné nabídce za finanční příspěvek. Čtenář I.jancik, který vyzdvihuje schopnosti odesílání se zpožděním mezi zprávami, tvorbu HTML i textového e-mailu, generování logu a personalizaci.

Stáhnout SendBlaster (27,7 MB)

SendMails

Velkou výhodou SendMails oproti konkurenci je jeho česká lokalizace a bezplatná licence pro domácí užití (lehce funkčně osekaná oproti placené). Program zvládá prostý text i HTML, import adres z textu i z databází (MS Excel, DBF tabulka, CSV…) a také z poštovního klienta, libovolné webové stránky, kterou aplikace proskenuje, či z poštovních účtů dostupných přes protokol POP3.

Klepněte pro větší obrázek

Dále lze nastavit, aby každý příjemce byl obeslán zvlášť, nebo byli další adresáti začleněni do kopie nebo skryté kopie. Určit se dá také časová prodleva mezi jednotlivými odeslanými zprávami. Přítomný je také plánovač, v němž se dá nastavit čas a automatizace zasílání zpráv konkrétnímu seznamu adres.

E-Mailer

E-Mailer je aplikace, která zajišťuje kompletní hromadnou komunikaci s klienty. Zajišťuje odesílání personalizovaných zpráv (na e-mail, ICQ, MSN, nebo SMS). Zároveň se stará o automatizovanou správu seznamů adres. Uživatelé se mohou sami libovolně přihlašovat, nebo odhlašovat třeba pomocí webu, nebo e-mailu (příkazy v předmětu zprávy).

Klepněte pro větší obrázek

Za program je nutné platit, ovšem cena 350 korun za schopný program s českým prostředím a dobrou technickou podporou není nikterak závratná. Vyzkoušet si můžete plně funkční shareware, který má omezení pouze v reklamním proužku každé odeslané zprávy.

K-ML

Tato aplikace nikoho neohromí svým spartánským vzhledem, soustředí se spíše na věcnost, rychlost a efektivitu práce. Nečekejte od tohoto softwaru velké množství funkcí ani nastavení. Základem je vložit databázi adres, lehce ji přizpůsobit na profil adresáta, vytvořit web s formulářem pro odhlášení odběrů a časově nastavit automatické odesílání.

Klepněte pro větší obrázek

Potěší přítomnost české lokalizace, která výrazně ulehčí orientaci v programu. Také za K-ML se musí platit. Cena licence je na úrovni 50 eur, takže je třeba více zvážit její nákup.

Stáhnout K-ML (2,2 MB)

MailChimp

MailChimp z řady nabízených produktů vybočuje. Jedná se totiž o webovou službu. Ta nabízí spoustu pěkných šablon, které lze pohodlně upravovat, ovládání je velice jednoduché, službu lze propojit s Facebookem, Twitterem či RSS, takže bude automaticky přeposílat tyto zprávy mailem.

Klepněte pro větší obrázek

Služba také zvládá načítat barevné prostředí z webu, loga, popř. obrázky, takže šablona e-mailu bude mít stejnou podobu, jako vaše stránky. I s minimem znalostí, zkušeností a času zvládnete udělat velice zajímavě vypadající zprávy. Díky tomu, že se jedná o webovou službu, ulehčíte vlastní internetové lince. Odesílání hromady mailů nepůjde přes ni. MailChimp doporučil petko kotov.

Mohlo by vás zajímat:

Diskuze (13) Další článek: Týden Živě 164: Vzpomínáme na začátky internetu

Témata článku: Software, Nejlepší programy, GigaMania, Download, Zasílání zpráv, POP3, Zasílání, Pepa, EMP, Mailer


Určitě si přečtěte

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

** Total Commander je na Windows takřka legendou ** Licence však stojí více než tisíc korun ** Našli jsme pro vás deset alternativ dostupných zdarma

Karel Kilián | 141

Apple: naše mapy budou nejlepší na světě. Tajně jsme na nich pracovali několik let

Apple: naše mapy budou nejlepší na světě. Tajně jsme na nich pracovali několik let

** Apple odhalil své plány na zcela nové mapy ** Několik let pracuje na nových mapách, které by měly předběhnout konkurenci ** Objeví se s příchodem iOS 12 pro vybrané státy

Karel Javůrek | 50

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 60

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

** Systém Windows 10 umí spoustu užitečných drobností ** O mnoha praktických funkcích pravděpodobně ani nevíte ** Poznejte užitečné tipy, které se vám mohou hodit každý den

Vladislav Kluska | 36


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji