Nejlepší program pro firemní finance a účetnictví

Každý větší či menší obchodní subjekt musí spravovat své finance a účty, aby se udržel v byznysu a zároveň nebyl sankcionován ze strany státu. Vhodně zvoleným programem si může ušetřit práci.

Programy pro správu financí a účetnictví sice nepředstavují hit mezi běžnými uživateli počítače, ovšem své uplatnění si najdou, protože prakticky každá firma využívá software, který může být při této činnosti velice užitečný. Zeptali jsme se proto diskutujících na fóru Živě.cz, jaký program tohoto zaměření by ostatním čtenářům a potenciálním uživatelům doporučili. Koktejl tipů byl pestrý a jeho výtah vám zde nyní nabízíme ke stažení.

Kromě klasických desktopových aplikací byly ovšem zmíněny také online služby, které dokážou určitou část práce zastat bez nutnosti stahování softwaru do počítače. Čtenář s přezdívkou budisdoporučil webovou službu Faktury Online, která umožňuje zcela zdarma jednoduchou tvorbu profesionálních faktur, jejich archivaci, zasílání na e-mailové adresy nebo tisk. Obdobně funguje iDoklad doporučený diskutujícím vrty, kde lze pohodlně odkudkoliv a zdarma vystavovat, tisknout a upravovat svoje faktury online.

Podnikatelský systém PROFIT

Univerzální a uživatelsky populární podnikatelský systém určený živnostníkům, OSVČ, pronajímatelům, uměleckým profesím a dalším osobám, které podávají přiznání k dani z příjmů nebo DPH, či pro subjekty, které potřebují vést daňovou evidenci. Program zvládá vystavení faktur, objednávek, paragonů, dodacích listů, pokladních dokladů a automatické zaúčtování. Snadno také importujete objednávky z e-shopů nebo platby z banky. Samozřejmostí je vedení objednávek, daňové evidence, DPH, knihy bankovních účtů, skladů atd.

PROFIT.jpg

Aplikace je typická příjemným uživatelským prostředím a snadným ovládáním. Velice příjemným zjištěním je přítomnost české lokalizace, možnosti spouštět program z USB disku, schopnosti pracovat po síti v rámci víceuživatelského prostředí a především bezplatná licence s možností získání vylepšené verze za poplatek. Program v diskuzi zmínil čtenář Zdama, který jej doporučuje jako komplexní systém s intuitivním ovládáním. Také waho potvrzuje spokojenost s freewarovou verzí programu.

Účetní software WinStrom FlexiBee

FlexiBee je moderní ekonomický systém určený pro malé a střední firmy či firmy vedoucí účetnictví a pro drobné podnikatele vedoucí daňovou evidenci, který s uživatelem hovoří česky, zvládá podvojné účetnictví, fakturaci, homebanking, skladové hospodářství, evidenci majetku a leasingu, mzdy, pohledávky/závazky a mnoho dalšího. Dokáže zpracovávat účetnictví více firem naráz a lze jej spravovat také vzdáleně. Univerzálnosti pak nabírá svou multiplatformitou, běží totiž na Windows, Linuxu i Mac OS X.

flexibee.png

Program vychválil diskutující s přezdívkou karlos00x, podle nějž je to sympatický produkt, který funguje na více systémech a je do jednoho sta dokladů ročně zdarma. Pokud FlexiBee chce využívat nějaký větší obchodní subjekt, může si vybrat z celkem sedmi dalších placených licencí, které se od sebe liší funkčností a limity.

MPR-K/S – Účetní systém

Pokročilý účetní systém od společnosti MPR Informatics, přičemž písmena K/S v názvu aplikace značí technologii klient/server. Produkt se zaměřuje hlavně na stabilitu a bezpečnost systému, podružně pak na jednoduché ovládání a instalaci na samotný počítač i do síťového prostředí. Mezi základní moduly MPR-K/S patří daňová evidence, účetnictví pro různé druhy organizací, práce s fakturami a objednávkami, dále adresář dodavatelů a odběratelů, správa skladu i majetku a také mzdy a personalistika.

MRP.gif

Výhodou programu je také jeho spolupráce s ostatními nástroji od MPR Informatics a jejich vzájemná kompatibilita. Tento méně známý produkt na fórum přinesl skaleta, který jej využíval jako živnostník i v neziskové organizaci. Oceňuje především jeho jednoduchost v kombinaci s dostatkem funkcí a tiskových výstupů. Pro někoho by ale mohla být nevýhodou vyšší cena za licenci.

Stáhnout MPR-K/S (37,2 MB)

Money S3

V České republice velice rozšířený a populární účetní program Money S3 je určený převážně menším a středím firmám, větší společnosti mohou sáhnout po pokročilejších informačních systémech rovněž z dílny Cígler Software. Nabízí všechny potřebné moduly – podvojné účetnictví i daňovou evidenci, adresář, fakturaci, sklady, objednávky, mzdy a řadu dalších funkcí včetně homebankingu, propojení s pokladními systémy internetovými obchody a dalšími aplikacemi.

 money.jpg

Program je navíc možné obohatit o nejrůznější doplňky typu knihy jízd, cestovních náhrad apod. Také Money S3 se chlubí jednoduchým ovládáním v graficky příjemném prostředí. Aplikaci s tím komentářem, že se mu ji zatím nedaří propojit s evidencí faktur, v diskuzi zmínil vrty.

Ekonomický a účetní systém POHODA

Další komplexní účetní a finanční software pestrou škálu uživatelů – menší i velké firmy, fyzické i právnické osoby. Umožňuje vést účetnictví a daňovou evidenci a vyhoví plátcům i neplátcům DPH. Základem systému je adresář a u něj celá řada agend pro správu faktur, bankovních účtů, pokladny, majetku, skladů atd. Program zvládá rovněž zpracování mezd, pobočkové zpracování dat, obchodování po internetu a editaci tiskových sestav plus tvorbu vlastních výstupů.Aplikaci zmínil diskutující oooooooooo.

pohoda.png

Účetní software Stereo

Ekonomický systém pro podnikatele, malé firmy nebo profesionální účetní. Najdete v něm veškeré agendy potřebné k přehlednému vedení účetnictví nebo daňové evidence jako sledování hotovosti a bankovních účtů, fakturaci, personalistiku a mzdy, evidenci majetku a další.Přímo z programu navíc můžeteelektronickypodávat formuláře (přes 2 000 přednastavených formulářů a vzorových dokumentů) na úřady nebo je elektronicky podepisovat.

stereo.png

Podle diskutujícího s přezdívkou czerny.m se program od ostatních liší především tím, že různými automatickými úkony udělá jednoduše to, co musí uživatel v jiných dělat složitě a ručně. Zmiňuje také dobrý poměr mezi nízkou cenou a slušným dostatkem funkcí.

Stáhnout Stereo (155 MB)

Diskuze (13) Další článek: Týden Živě 146: Německo špehuje počítače, my soutěžíme

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,