Software | Nejlepší programy | Grafický editor

Nejlepší programy na úpravu fotek: 11 ověřených tipů, placených i zdarma

  • Vybrali jsme nejlepší programy pro úpravu fotek ve Windows
  • Pokročilé grafické editory upraví fotografie k nepoznání
  • Překvapivě použitelné jsou i aplikace na webu nebo dostupné zdarma
Nejlepší programy na úpravu fotek: 11 ověřených tipů, placených i zdarma

Photopea

Zvykli jste si na ovládání Adobe Photoshopu, ale nechce se vám za něj platit nemalé peníze? Jednoznačnou odpovědí je Photopea českého vývojáře Ivana Kuckira. Jednou z její výhod je fakt, že nemusíte nic stahovat a instalovat – jedná se totiž o webovou aplikaci. Nevýhodou je nutnost fotografii k úpravě do programu uploadovat a z tohoto důvodu se proto hodí spíše v případě, kdy chcete upravovat jen pár fotek za čas. 

Klepněte pro větší obrázek 
Photopea

Z hlediska uživatelského prostředí a nabízených funkcí jde o povedený klon Photoshopu – ostatně autor se inspirací v tomto směru nijak netají. Podporuje snad všechny myslitelné formáty grafických souborů (včetně PSD z Photoshopu a XCF z Gimpu) a nabízí veškeré funkce, které byste mohli potřebovat.

Počítat můžete s podporou vrstev, rastrovými i vektorovými maskami či možností importu souborů ve formátu RAW. Pochopitelně nechybí možnosti úpravy barev, jasu, kontrastu, křivek, úrovní, expozice, odstínů, ani grafické filtry. Vzhledem ke specifickému ovládání bychom Photopeu doporučili především uživatelům, kteří mají zkušenosti s Photoshopem.

  • Web: www.photopea.com.
  • Cena: zdarma
  • Operační systémy: všechny s moderním webovým prohlížečem
Diskuze (17) Další článek: AMD Radeon RX 6700 XT je nejlevnější grafika s architekturou RDNA2

Témata článku: Windows, Software, Linux, Nejlepší programy, Tipy, Dropbox, Zdarma, Fotografování, Adobe, Fotky, Zoner Photo Studio, Adobe Lightroom, Grafický editor, Adobe Photoshop, Corel, Microsoft Windows, Editor, Základní verze, Slučování, Fotka, Běžná práce, HTML Editor, Zoner Photo Studio X, Google Chrome, CorelDRAW, Mackbook pro na Mall.cz