Nejlepší produkty roku 2003

Nejlepší produkt roku je již tradičním oceněním vybraných produktů, řešení či firem, které zaujaly redakce časopisů vydavatelství Computer Press. Letošní rok tak nebyl výjimkou a Nejlepší produkty 2003 znají své vítěze.
Nejlepší produkty roku 2003

Na společenském večeru pořádaném 26. února v restauraci La Bodeguita Del Medio předaly redakce časopisů ocenění nejlepším produktům předešlého roku.

Časopis Computer

Procesor AMD Athlon 64
Z loňské řady nových 64bitových procesorů představuje Athlon 64 ideální řešeni pro výkonné domácí i kancelářské počítače, na které jsou kladeny enormní požadavky výpočetního výkonu. Díky podpoře staršího 32bitového režimu je plně zachována také zpětná kompatibilita se staršími aplikacemi.

Notebook IBM ThinkPad T41
Z loňských modelů notebooků IBM si nejvíce zapamatujeme model ThinkPad T41, který jako první na světě obsahoval automatickou technologii ochrany pevného disku. Technologie Intel Centrino zároveň zajistila nemalou úsporu energie a bezproblémovou bezdrátovou komunikaci.

Digitální fotoaparát Olympus Camedia C-5060 WZ
Další z fotoaparátů oblíbené řady Camedia C-5000 zaujal především širokoúhlým objektivem, který je v této třídě unikátem. Vítanou vlastností je také duální ostřicí systém, který výrazně zvyšuje rychlost ostření i samotného snímání.

Časopis Mobility

Mobilní telefon Samsung SGH-E700
Jak je u Samsungu zvykem, jedná se opět o stylové véčko, netradičně bez viditelné antény. U uživatelů má úspěch i přes svou poměrně vysokou cenu.

Mobilní telefon Siemens SX1
Mnoho nechybělo a Siemens se kvůli velkému zpoždění vůči původním termínům uvedení ani nedostal do nominace. Nakonec to ale stihl a SX1 patří mezi nejlepší chytré telefony, které jsou v současné době k dispozici.

Mobilní telefon Sony Ericsson T610
Sony Ericsson T610, telefon, který doslova spasil Sony Ericsson, ideální nástroj pro náročné uživatele, navíc je k dostání za výhodnou cenu.

Časopis DIGI

digitální fotoaparát Canon EOS 300D
Uvedením digitální zrcadlovky s vynikajících obrazovou kvalitou za dostupnou cenu rozpoutal Canon koncem loňského roku menší cenotřesení. Chytrý marketingový tah navíc podpořil prodejem sady se speciálním „digitálním“ objektivem.

filmový skener Minolta DiMAGE Scan Elite 5400
Kinofilmový skener od Minolty drží primát hned v několika parametrech. Poskytuje ve své třídě nejvyšší rozlišení, perfektní ostrost a solidní denzitu. Produkt je navíc povedený i z hlediska designu a, což je podstatné pro konečného uživatele, jeho cena (méně než 30 000 korun) jej posouvá do spotřební třídy.

digitální fotoaparát Nikon D2H
Nejnovější profesionální reportážní zrcadlovkou Nikon předvedl, že rozlišení patří jen k jednomu z mnoha důležitých parametrů digitálního fotoaparátu. Přestože Nikon D2H disponuje čtyřmi megapixely na čipu, obrazová kvalita je výborná. Robustnímu tělu aparátu nechybí nic, co by profesionálnímu reportérovi mohlo scházet: odolnost, operativnost, rychlost, přesné a spolehlivé ovládání.

Časopis Osobní finance

Vyvážená nabídka kreditních karet České spořitelny, a. s.
Česká spořitelna pokryla nabídkou kreditních karet všechny zákaznické segmenty. Klienti i neklienti si tak mohou vybrat kreditní kartu na míru včetně několika doplňkových služeb.

Pojištění zneužití platební karty eBanky, a. s.
Pojištění platební karty stále není možností, kterou by nabízely všechny bankovní ústavy. eBanka u pojištění navíc nabízí krytí neoprávněných transakcí až 5 kalendářních dní před nahlášením ztráty nebo odcizením platební karty.

Splátkový prodej GE Capital Multiservis
Splátkový prodej společnosti GE Capital Multiservis mezi ostatními konkurenčními produkty vyniká především dostupností a rychlostí zpracování.

Časopis ebiz

Importer VW Group, divize Audi
Redakce časopisu ebiz udělila ocenění e-firma roku společnosti Importer VW Group, divizi Audi za aktivní využití online marketingu. Prodejci vozů Audi mají k dispozici marketingový portál, na internetové adrese www.audi.cz si příznivci této značky mohou pomocí konfigurátoru sestavit vysněný vůz nebo objednat bezplatný e-mailový newsletter o novinkách ve světě Audi.

Středomoravská vodárenská
Redakce časopisu ebiz udělila ocenění m-firma roku společnosti Středomoravská vodárenská za komplexní využití mobilních technologií. SMV používá bezdrátový monitorovací systém pro sledování vodovodní sítě a provádí dálkové odečty vodoměrů. Je to originální a praktické řešení, které téměř vylučuje lidskou chybu.

Časopis Connect!

Řešení Websphere software platform
Kompletní integrační platforma obsahující vše důležité - aplikační server, portálové řešení, vývojové studio a mnoho dalších nástrojů důležitých pro systémové řízení businessu firmy.

Řešení VPN 3050 Gateway
Hardwarový produkt pro vytváření virtuálních privátních spojení na veřejné infrastruktuře umožňující spolehlivý a bezpečný přístup do podnikové sítě.

Řešení Netscreen NS-IDP
Představitel nového trendu zabezpečení podnikovych sítí. Jedná se o jakousi další obrannou linii za firewallem chránící před nepovoleným průnikem do sítě v reálném čase.

Časopis Computer Design

Produktová řada polohovacích zařízení pro CAx aplikace
Polohovací zařízení „do druhé ruky“, které zefektivňují práci v prostorovém návrhu designérům, konstruktérům i projektantům.

CAx/PDM systém Pro/Engineer Wildfire
Nová verze CAx/PDM systému Pro/Engineer, která přináší zefektivnění práce také v komunikaci a sdílení dat

CAD systém Solid Edge V14
Tradiční CAD systém pro komplexní trojrozměrný návrh ve strojírenství.

Internetový magazín AutoRevue.cz

Automobil BMW 5
BMW 5 si odnáší ocenění Nejlepší auto 2003 za odvážný design a pokročilou technologii, která zlepšuje jízdní vlastnosti a komfort..

Automobil Fiat Panda
A konečně Fiat Panda získal cenu Nejlepší auto 2003 za překvapivý vnitřní prostor. Na malém podvozku vykouzlil Fiat dostatek místa pro čtyřčlennou rodinu.

Automobil Mazda3
Mazda3 si vysloužila cenu vynikajícími jízdními vlastnostmi, kvalitním a komfortním interiérem. Automobil nabízí ideální poměr základní výbavy a ceny.

Internetový magazín Doupě.cz

Worms 3D
Worms jsou slavnou sérií počítačových her, která vychází již řadu let a každý díl zaznamená slušný prodejní úspěch – není divu, hra spojuje logické prvky s jednoduchou akční zábavou způsobem, který dokáže strhnout i sváteční hráče. Nejnovější díl poprvé přinesl moderní trojrozměrné zpracování a znamenal vzkříšení legendy se vším, co k tomu patří.

Max Payne 2: The Fall Of Max Payne
Zřejmě nejdiskutovanější a nejprodávanější počítačová hra roku 2003 není zajímavá jen svojí technickou dokonalostí a zábavnou hratelností. Max Payne 2 je mimořádný především tím, že do světa počítačových her přinesl 100% dospělou detektivku, plnou dokonale filmových postav, zvratů, násilí i sexu – tímto způsobem posunul počítačové hry o další krok k dospělé zábavě a určil módu, které nyní podlehla řada světových vývojářů počítačových her.

Eye Toy: Play
Revoluční videohra Eye Toy Play se jako vůbec první hra na světě ovládá nikoliv ovladačem nebo klávesnicí, nýbrž přímo pohyby těla hráče, snímanými malou digitální kamerou. Firma Sony opět dokázala, že herní konzole PlayStation dokáže zabavit každého, kdo se dostane do její blízkosti - a navíc hru prodává s kamerou přibalenou zdarma!

Redakce serveru Živě.cz

Internet za paušál - ADSL / Eurotel / T-Mobile
Rok 2003 byl ve znamení nástupu internetu za paušál i mimo prostředí kabelových rozvodů. Ve světě také nemá obdoby tak rozšířený paušál za připojení k internetu přes mobil. Přestože situace ještě není ideální, lze vývoj v roce 2003 považovat za vykročení správným směrem..

Spuštění portálu veřejné správy
Portál veřejné správy má usnadňovat komunikaci občanů s úřady. Samotný portál má před sebou ještě rozhodně velký kus cesty, ale je potřeba ocenit úsilí napnuté správným směrem.

Nástup notebooků
Počet prodaných notebooků v uplynulém roce vzrostl o desítky procent. Mnoho zaměstnavatelů již dnes svým pracovníkům místo nových počítačů koupí raději notebook, se kterým lze pracovat i mimo kancelář. Notebooky již také nejsou brány jako něco speciálního pro firmy, ale již citelně pronikají i do domácností.

Diskuze (12) Další článek: Evropská verze DMCA směřuje ke schválení

Témata článku: Notebooky, Internet, Worms, Ericsson, Nejprodávanější počítač, Vynikající obraz, Integrační platforma, Nejlepší produkt, Max Payne, Nejnovější díl, Panda, Audi, Odvážný design, Sony Ericsson, Nejlepší mobilní telefony 2016, Produkt, Hra roku, Digitální fotoaparáty, Předešlý rok, Mobilní hra, Vývojové studio, Kreditní karta, Jízdní vlastnost, Předešlý¨ rok, Produkt roku


Určitě si přečtěte

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

** Tušíte, kolik je u nás hřbitovů a jak jsou velké? ** Dokážete si představit mapu českých řek a potoků? ** Udělali jsme to všechno za vás nad daty ČÚZK

Jakub Čížek | 10

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

** Předpověď počasí Windy nabízí nepřebernou škálu funkcí ** Zorientovat se v nich nemusí být vždy snadné ** Proto přinášíme 12 užitečných tipů a triků

Karel Kilián | 10

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

** Na disk nikdy neuložíte tolik dat, jak tvrdí výrobce ** Ajťáci si vymysleli vlastní jednotky jako mebibajt ** Zmatky vznikají i kvůli různým výjimkám

Lukáš Václavík | 110

Jak odposlouchávat sousedy: Bizarní Lamphone a další netušené techniky

Jak odposlouchávat sousedy: Bizarní Lamphone a další netušené techniky

** Lamphone je další bizarní technika odposlechu ** Zneužívá obyčejnou stropní lampu ** Podívejte se na další bizarní experimenty

Jakub Čížek | 17


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11