Nejlepší produkty roku 2001

Včera proběhlo slavnostní předání cen nejlepším produktům a řešením za rok 2001 tak, jak je ohodnotily jednotlivé redakce vydavatelství Computer Press. Zajímá vás, kdo vyhrál?
Nejlepší produkty roku 2001

Ocenění Nejlepší produkt roku je již tradičně udělováno počátkem roku těm produktům, které v minulém roce nejvíce zaujaly jednotlivé redakce odborných časopisů z našeho vydavatelství. Každá redakce vybírala z těch produktů a služeb, které získaly prestižní ocenění časopisů. Časopis Computer tak vybíral z Dobrých koupí, Mobility z Opravdových Mobilit, Connect! z Dobrých řešení, Computer Design ze Špiček pro Design a GEOinfo ze Zenitů GEOinfa. Navíc časopis e-biz udělil tituly e-firma roku 2001.

Klepněte pro větší obrázekDobrá koupě roku 2001

Operačnímu systému Windows XP Professional - Windows XP odstraňují nestabilitu dřívějších operačních systémů řady Windows 9x a nabízejí podobné vlastnosti a bezpečnost jako Windows 2000 ovšem s doplňky pro multimédia.

Přehrávači MP3 Creative Nomad IIc - Přehrávač MP3 zaujal redakci zejména praktičností - obsahuje všechny funkce, které lze od přehrávače do kapsy očekávat, jako je podpora formátů MP3 i WMA, uživatelská přívětivost, skvělá výdrž baterií i rozšiřitelnost o paměťové karty. Zároveň je jedním z nejlevnějších na českém trhu.

Notebooku Acer TravelMate 613 TXV - Notebook od Aceru se vyznačuje velmi dobrým výkonem snadno srovnatelným se stolními počítači, přičemž si zachovává i příjemnou velikost a elegantní vzhled. Jeho poměr cena/výkon je bezkonkurenční.

Klepněte pro větší obrázekOpravdová mobilita roku 2001

Mobilnímu telefonu Ericsson T68 - Ericsson T68m lze po právu nazvat prvním přístrojem nové generace mobilních telefonů. Ty budou malé, budou mít integrovanou anténu, rozsáhlé komunikační schopnosti a hlavně barevné displeje. Ocenění Opravdová mobilita dostává proto, že již dnes nabízí svým uživatelům funkce a možnosti telefonu blízké budoucnosti.

Produktu Nokia 9210 Communicator - Tento mobilní telefon kombinovaný s kapesní počítačem dokáže stejně dobře telefonovat jako prohlížet internetové stránky, přijímat a odesílat elektronickou poštu i faxové zprávy či přehrávat krátké animované filmy nebo melodie. Toto zařízení zatím nemá v takovém rozsahu konkurenci.

Mobilní službě Paegas Navigator - Třetím oceněným nebyl mobilní telefon, ale služba jednoho z našich mobilních operátorů Paegas Navigator totiž jako jediná služba tohoto druhu u nás dokáže zjistit vaši polohu bez „dohledávání“ (tj. bez nutnosti svoji polohu přímo zadávat). Zde oceňujeme především nápad a technickou realizaci. Tuto službu klademe na stejnou úroveň jako např. GSM bankovnictví, ačkoliv její využitelnost není tak široká.

Klepněte pro větší obrázekDobré řešení roku 2001

Datovému koncentrátoru Miracle 2030 - Datový koncentrátor Miracle 2030 vyniká modulárním řešením a kvalitou na celosvětové úrovni, přičemž se jedná o výrobek a služby poskytované výhradně českou společností.

Řešení IBM zSeries 900 - IBM S/390 G5/G6 enterprise servers je oceněn za trvající prosazování kvality High End systémů a práci s otevřenými standardy.

Databázi Oracle 9i - Oracle 9i databáze získává ocenění za přínos v oblasti databázových technologií, jmenovitě za podporu tvorby vysoce škálovatelných a dostupných databázových aplikací s pomocí Real Application Cluster.

Klepněte pro větší obrázekŠpička pro Design 2001

Společnosti Océ za multifunkční velkoformátové stroje řady TDS - Produktová řada multifunkční velkoformátové stroje řady TDS společnosti Océ představuje špičku v oblasti velkoformátového tiskového řešení pro zpracování výkresové dokumentace. Nabízí kompaktní souhru funkcí pro tisk, skenování i kopírování doplněné řadou dalších vlastností, usnadňujících jinak problematickou práci s papírovými dokumenty velkých formátů ve středních a větších organizacích. Pro tuto jedičnost a „chytré“ řešení redakce udělila ocenění „Špička pro design“ v kategorii hardware.

Společnosti Autodesk za CAD systém Inventor 5 CZ - CAD systém Autodesk Inventor 5CZ společnosti Autodesk nabízí plně 3D strojírenské řešení s řadou nových a unikátních technologií, které umožňují jeho použití i pro velmi rozsáhlé sestavy. Významnou vlastností Inventoru je i jeho tzv. „jednodenní produktivita“, tedy velmi snadný a zároveň rychlý způsob zvládnutí programu a dosažení skutečně produktivního použití. Pro tyto jeho vlastnosti, spolu s poměrem výkon a cena redakce udělila ocenění „Špička pro design“ v kategorii software.

Společnosti Universal Production Partners za efekty ve filmu Tmavomodrý svět - Efekty ve filmu Tmavomodrý svět společnosti Universal Production Partners znamenaly posun v novodobé české kinematografii. Díky efektům a trikům jsme měli možnost ocitnout se uprostřed boje o Velkou Británii aniž bychom poznali, co je skutečnost a co digitální vizualizace. Pro kvalitní práci, excelentní výsledek a přínos české kinematografii redakce udělila ocenění „Špička pro design“ v kategorii lidé, služby, řešení.

Klepněte pro větší obrázekZenit GEOinfa 2001

Technologii GeoMedia pro datové sklady 

Společnosti Sykora realizaci PTIS v Severočeské plynárenské, a.s.

Softwaru TopoL 2001

e-firma roku 2001

Baťa ČR, a. s. - Efektivně funguje zejména provázanost webu a věrnostního zákaznického klubu: asi 10 % ze 400 tisíc členů Baťa klubu má e-mailovou adresu, na webu mohou aktualizovat své údaje a získají tu jinde nedostupné informace o novinkách. Baťa naopak získává cenné údaje o segmentaci zákaznických skupin. Firemní web v atraktivní technologii Flash prezentuje aktuální módní trendy a informace o nové kolekci.

GE Capital Bank, a. s. - E-businessový tým GE Capital pracuje na projektech internetového a mobilního bankovnictví, B2B aplikacích pro individuální klienty a prodejce aut, ale také na firemním intranetu. Pro nákupy nejrůznějších komodit – od údržby vozového parku po mobilní telefony –GE Capital úspěšně využívá elektronické aukce.

Škoda Auto, a. s. - Patří k průkopníkům e-businessu u nás: webovou prezentaci spustila už v roce 1996, první auto přes internet prodala v roce 1998. Vlajkovou lodí e-komerce je Auto na přání, program, který potenciálnímu zákazníkovi umožňuje detailní seznámení s novým autem. Klienti díky němu přicházejí k prodejcům připravenější: 52 % jich před návštěvou dealera navštíví web.

Diskuze (37) Další článek: Oprava NTFS u Windows XP

Témata článku: Windows, Mobilní telefony s windows 10, Nomad, Produkt, Skvělá výdrž, Web Design, Miracle, Velký posun, Zenit, Dobrá využitelnost, Mobilní bankovnictví, Nejlevnější mobilní telefony, Nové auto, GE, Dobré řešení, Navigator, Inventor, Auto antény, Partners, Nejlepší produkt, Chytré řešení, Ericsson, Rychlý způsob, Dobrá úroveň, Jediná služba


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 109

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 96

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky