Nejlepší povídky naší Velké letní soutěže

Přes léto jste nám posílali vaše zajímavé příběhy z IT. Některé veselé, některé vážnější, jiné, které "vymyslí" jen život. A zde jsou tři nejlepší.
Nejlepší povídky naší Velké letní soutěže
Kapitoly článku

Na pomyslném bronzovém stupínku se umístil bronzovém pan Jenderka a vyhrává poukázku na nákup zboží na Vltavě. Gratulujeme!

Život je smutnoveselý

Volá přítel: "Odborníku počítačovej, co mám dělat? Počítač nešlape."

Vydávám se k němu, ač je neděle ráno. Samozřejmě mu nejde internet. Po kratším komentáři ohledně nespolehlivosti techniky zjišťuji, že problém je v přívodu od telefonní zásuvky. Naštěstí je káblík dostatečně dlouhý a metodou půlení intervalu ho přestřihnu v polovině délky. Rychlé změření, která půlka není přerušená, a spojení na internet je obnoveno. Něco zavrčím, ve smyslu ať příště okusuje tužku a ne telefonní káblík a jdu domů na snídani.

Pár týdnů po příhodě s káblíkem volá znovu. Počítač opět nejde a sám se nechce opravit. Oceňujeme výhodu manželek, když onemocní. Časem se uzdraví. Slibuje dobré pití. Neváhám a pozdě večer vyrážím na návštěvu. Uvědomuji si, že stárnu. Dříve mne k obdobné návštěvě v životě žádný chlap nedonutil. Pozvání jsem přijímal jen od dívek.

Po prvním hltu tekutiny domácí výroby a poznámce jeho první manželky, že by měl jít raději spát, zapínám počítač. Zpět k jeho hezké ženě. Je s ní dvacet let a nazývá ji první, protože další neměl. Drží se zásady, že všechna děvčata po svatbě jsou stejná.

Počítač naběhnul a nereaguje na mlácení do klávesnice. Demontuji klávesnici, vypadává vše, co se v ní nahromadilo za údajně 7 let bezporuchového provozu. Navíc vytéká tekutina nejasného určení. Rozhoduji se pro drastické a ověřené řešení. Pod sprchu, drhnout kartáčem. Když po vyschnutí klávesnice neožije, tak se koupí za pár stovek nová.

Doporučuji příště nevečeřet nad klávesnicí s hrnkem čaje. Mezi dveřmi mu sděluji, aby klávesnici zapnul po vyschnutí až zítra večer.

Druhý den večer se ozve, že klávesnice slouží dál a jak všem doma vynadal. Chudák, přece to nenechá na sobě, že zalil klávesnici. Má mé pochopení. Rovněž trpí přesvědčením, že je pán domu.

Za pár dnů volá opět. Klávesnice nejde, přijď. Slibuje už lepší pití. Přísahá, že zjistí viníka a ten pití pro mne zaplatí. Nikdo se mu nepřiznal a pití asi zaplatil sám. Samozřejmě, v klávesnici je opět tekutina neurčitého původu. Ptám se ho, zda mu nevyplavili byt, nekape mu na karbid, nadměrně neslintá při pohledu na nahotinky na monitoru. Vždy záporná odpověď. Co dál? Diskutujeme, vymýšlíme další nesmyslné důvody. Pijeme, pijeme. Jeho žena takticky posílá jeho nejmladší dceru, aby jí šel vyprávět pohádku před spaním. Pochopil jsem, že nejlepší přítel ví, kdy má odejít. Pohladím domácího mazlíčka a jdu po svých.

Přesně za dva dny mi jeho plačící dcera volá, že příčinou všeho byla její kočička. Právě jejího mazlíčka při onom úkonu přichytili nad klávesnicí. A má se zeptat, jestli nechci číču. Bude mi ji chodit krmit.

Srab. Sám neměl odvahu mi to říci a nastrčil dceru, která ani nezná mé číslo.

Ty brďo. Číču si přece půjčím a nabídnu mé příjemné spolupracovnici, která sebere na ulici kdejaké kotě a pak se o ně stará. Zbývá zjistit, zda má počítač.

Témata článku: Internet, Soutěž, Kane, Karbid, Nejlepší přítel, Dobrá nálada, Vyschnutí, Astro, Klávesnice k počítači, Ticho, Minulé desetiletí, Lord, Kočička, Vzdálená instalace, Půlení, Místnost, Slovní útok, Další nesmysly, Nejlepší, Let, Příběh, Pizza, Thank You, Kyselina, Vedro


Určitě si přečtěte

Air Bank, Fio banka a MONETA zakládají alianci pro bankovní identitu
Jakub Čížek
BankaČeskoeGovernment
Google spouští vlastní VPN a konkurenci se to vůbec nelíbí
Lukáš Václavík
SoukromíVPNGoogle
Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

** Reddit se začíná plnit zkušenostmi se Starlinkem ** Při přímé viditelnosti dá i 120 Mb/s ** Klasický satelitní internet už teď dalece překonává

Jakub Čížek | 48

Jakub Čížek
StarlinkPoskytovatelé internetu
CZ.NIC bezplatně naděluje USB/NFC klíče. Jak jej získat?
Lukáš Václavík
CZ.NICeGovernment
Velký den pro Apple: Uvedl tři nové Macy s vlastním procesorem M1
Lukáš Václavík
PočítačeApple
Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

** Kam doma natrvalo uložit data? Vyplatí se ještě optická média? ** Jaké kapacity disků a médií má smysl koupit? ** Cenovou výhodnost si ukážeme na příkladech s 2TB úložištěm

Lukáš Václavík | 118

Lukáš Václavík
ZálohováníÚložištěPevné disky
Zapomeňte na destičky. Raspberry Pi 400 je nový počítač zabudovaný do klávesnice
Lukáš Václavík
Raspberry PiPočítače
Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

** AMD začalo prodávat nové procesory Ryzen 5000 s architekturou Zen 3 ** K dispozici jsou nezávislé testy z celého světa ** AMD překonává Intel ve všech směrech

Karel Javůrek | 69

Karel Javůrek
ProcesoryTestyAMD

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5