Stavebnice

Vybrali jsme 20 programovatelných hraček a stavebnic pro děti a jejich rodiče. Třeba k Vánocům

  • Získejte děti pro matematiku a základy techniky
  • Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život
  • Vybrali jsme stavebnice pro malé caparty i budoucí experty

Jak nadchnout děti pro logiku a naučit je třeba i základům programování? Zapomeňte na logaritmická pravítka a nudné učebnice a nadělte jim pod stromeček některou z programovatelných hraček a stavebnic.

Ty nejjednodušší fungují třeba na principu barevných kartiček, které sejme detektor na hračce. Pokročilejším příkazům říkáme blokové programování a většina takových jazyků vychází z MIT Scratch a Google Blockly.

Hračky a stavebnice, které nezestárnou, konečně nabízejí tvorbu v klasickém programovacím jazyku a podobná stavebnice pak roste společně s dítětem. Zatímco v první třídě si vystačíte s kartičkami a bloky, na střední škole už zvládnete levou zadní Python, Javascript nebo třeba C++.

Vybrali jsme několik typů programovatelných hraček pro všechny generace od naprostých začátečníků po dospělé a s přihlédnutím k tomu, aby se daly ve většině případů pořídit i v Česku.


Coding Express

Cena: 1 200 Kč

Typickým příkladem hračky pro ty nejmenší programátory je Coding Express. Na první pohled to je běžný plastový vláček, který se pohybuje po dřevěných kolejích, ve skutečnosti je ale mnohem chytřejší.

Klepněte pro větší obrázek
Robotický vláček Coding Express se řídí pomocí barevných kódů na kartičkách

Na koleje totiž můžete položit barevné kartičky, které přečte snímač v mašince a zareaguje podle nich. Může změnit směr, zatroubit, zastavit na zastávce a tak podobně.

Fyzické kartičky tedy nejsou ničím jiným než instrukcemi pro procesor a je to takový předstupeň tvárnějšímu a už softwarovému blokovému programování pro děti.

Výrobce zároveň myslel na kompatibilitu, a tak vláček používá stejný rozchod jako většina podobných dřevěných stavebnic. Až vám dojdou koleje, můžete bez problému použít třeba Ikea Lillabo.

Téma: Programování pro děti

programovaniprodeti.jpgAlgoritmické myšlení, logické uvažování, dovednost analyzovat problém a najít jeho řešení… to se hodí už dnes a do budoucna budou tyto schopnosti čím dál důležitější. Zábavnou formou se k nim vyplatí vést i děti. Sledujeme pro vás dostupné nástroje, stavebnice, služby a postupy.

Doporučujeme speciál Computeru Programování pro děti. Za 99 Kč si ho můžete objednat online a během několika dnů vám dorazí do poštovní schránky.

Diskuze (1) Další článek: Tweety už nebudou mizet uprostřed čtení. Twitter přestal automaticky načítat nové

Témata článku: Windows, Apple, Microsoft, Linux, Internet, Programování, Nvidia, Vánoce, Mobilní aplikace, iPad, Wi-Fi, Stavebnice, Programování pro děti, Lego, Bluetooth, Děti, AliExpress, Raspberry Pi, Python, GitHub, Bastlení, Arduino, Javascript, IKEA, Rodičovství, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czVelký špatný. Windows 11 mohou snižovat výkon PC až o čtvrtinu. Hlavně kvůli bezpečnosti

Velký špatný. Windows 11 mohou snižovat výkon PC až o čtvrtinu. Hlavně kvůli bezpečnosti

** Výkon PC je ve Windows 11 nižší než ve Windows 10 ** Důvodem jsou chybějící optimalizace pro AMD a nový typ ochrany ** Realita je ale ještě trochu složitější

Lukáš Václavík
Windows 11Windows 10IntelAMD
9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

** Když selžou legální zdroje, můžete se zkusit obrátit na služby pro stahování souborů ** Ulož.to není zdaleka jediné, které nabízí videoobsah ke stažení ** Konkurenční služby nabízí levnější placené účty

redakce
TipyHudba, filmy, seriályWeb
Jak zkrotit běžící procesy ve Windows? Našli jsme 7 nejlepších bezplatných nástrojů

Jak zkrotit běžící procesy ve Windows? Našli jsme 7 nejlepších bezplatných nástrojů

** V operačním systému Windows běží desítky procesů ** Pomocí k tomu určených nástrojů je můžete dostat pod kontrolu ** Našli jsme 7 nejlepších bezplatných aplikací

Karel Kilián
TipyNejlepší programyWindows