Vánoce | Stavebnice

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

  • Získejte děti pro matematiku a základy techniky
  • Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život
  • Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jak nadchnout děti pro matematiku a naučit je třeba i základy programování? Zapomeňte na logaritmická pravítka a nudné učebnice a nadělte jim pod stromeček některou z programovatelných robotických stavebnic. Vybrali jsme jich více než dvacet a seřadili je od těch nejjednodušších pro nejmladší děti až po bastlířské sady pro pokročilé fandy elektroniky.

Některé z doporučovaných stavebnic zatím nenajdete v českých e-shopech. Jedná se ale o velmi pozitivně hodnocené výrobky, které jsou v zahraničí úspěšné, proto by neměly uniknout vaší pozornosti. Obvykle se dá spolehnout na německý Amazon, který má prostředí už i v češtině, doručuje do pár dní a při ceně nad 35 eur je do Česka doprava zdarma. V takovém případě jen nepočítejte s tím, že u stavebnice najdete český návod.


Housenka Code-a-Pillar Twist

Cena: 999 Kč až 2 744 Kč hce counter

Základy logiky a programování si mohou osvojit i ti nejmenší špunti zhruba od čtyř let. Pomůže jim elektronická housenka Code-a-Pillar Twist, kterou složí dohromady z jednotlivých kostiček. Každá z nich má nějakou funkci a dohromady tvoří sérii instrukcí – program.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Programování pro ty úplně nejmenší. Instrukce tvoří samotné tělo housenky.

Housenka je tedy takovou fyzickou obdobou dětského programovacího jazyka Scratch od inženýrů z MIT, ve kterém tvoříte program pomocí barevných bloků. Scratch dnes v různých variantách podporuje většina pokročilejších programovatelných hraček.

Code-a-Pillar Twist má v nabídce hromada českých e-shopů, a kdyby nestačila základní sada dílků, další můžete dokoupit a postavit s dětmi ještě komplikovanější program.

Diskuze (12) Další článek: Labutí píseň noční oblohy? Jak Musk a spol. mohou zničit pozemskou astronomii

Témata článku: Google, Internet, Nvidia, iPhone, Android, Mobilní aplikace, Programování, Amazon, Wi-Fi, Německo, iPad, Raspberry Pi, Evropská unie, Bluetooth, Arduino, Vánoce, Stavebnice, Bastlení, Lego, Děti, Debian, Neuronová síť, Programování pro děti, Javascript, DJI, Profesionální počítač na Mall.cz

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X