Nejlepší online slovníky cizích jazyků

Množství jazyků, velká slovní zásoba, rychlé vyhledávání, detailní výklad, synonyma, použití slovíček ve frázích a bezplatnost, to jsou hlavní výhody internetových slovníků. Které jsou ty nejlepší?

Přestože pokročilé papírové slovníky stále mají u řady lidí nezastupitelné místo v jejich knihovničkách, velká nabídka obsahově i funkčně bohatých slovníků dostupných na internetu zdarma je pomalu vytlačuje na periferii zájmu uživatelů. Také znatelný rozmach online překladačů, které přetransformují do cizího jazyka celé věty a dlouhé texty, hraje do karet internetovému řešení.

Pokud ale máte vyšší nároky na slovní zásobu, způsob výkladu atd., pak často otrocké a nepřesné překladače na Google či Bing nejsou příliš vhodné. V takovém případě uživatel sáhne po přesnějších slovnících, které zdarma nabízejí ohromné možnosti. Zeptali jsme se proto na diskuzním fóru Živě.cz, jaké online slovníky jsou podle vás čtenářů ty nejlepší.

Z tamních příspěvků a doporučení jsme pro vás sestavili nabídku těch nejzmiňovanějších a nejdoporučovanějších serverů, které lze využít jak pro běžné světové jazyky, tak pro často exotické a nepříliš vyhledávané řeči. Liší se přitom od sebe nejen uživatelským prostředím, grafikou a nabízenými jazyky, ale také zaměřením, funkcemi a dalšími možnostmi práce.

Témata článku: Software, Nejlepší programy, Tipy, GigaMania, Lingea, Jazyk, Jirka, Slovník, Seznam, Otevřený projekt, Slušná zásoba, Český překlad, Překladače celých vět, Nejlepší, Google Translate, Cizí jazyk, Populární test, Translate, Možnost práce, Výslovnost, Zvukový záznam, Korejština, Google Translator, Překladače, České prostředí, Software na Heureka.cz