Mě by spíše zajímalo, kterou veřejnou bezplatnou mailovou schárnku s ohledem na bezpečnost používat..Víte oněčem lepším než je https://www.hushmail.com/... ? :)
For those looking to enhance their photo editing capabilities beyond the basic comment features discussed, downloading https://reminiapk.io could be a game-changer in achieving high-quality image results.
Ad Tor: momentálne by som si na Tor dal pozor, bohvie, čo je pravda a čo prehnaná paranoja, ale:http://arstechnica.com/security/2013/09/majority... ... http://arstechnica.com/security/2013/09/snoops-c... ... Navyše Tor browser bundle je v štandardnom nastavení potencionálne deravý (s vedomým vývojárov).Ad Truecrypt: posielať ako prílohy truecryptové kontajnery by ma v živote nenapadlo ;) ale myšlienka je to dobrá.
No TOR sice může bejt snadno prolomitelnej pro NSA, ale přece nešifrujeme e-maily jen kvůli NSA (ona šance, že budeme středobodem zájmu NSA je dosti malá), ale i kvůli dalším špionážním organizacím, které nemají 250 milionů dolarů na výzkumy. Takže NSA to třeba prolomí, ale ostatní proti tomu nic nezmůžou, proto má stále smysl TOR využívat.
TrueCrypt.
Zajímalo by mě kdo z Vás má v počítači něco co by NSA stálo za pár vteřin zájmu 😀 No a pokud tu někdo takový je a posílal to doposud emailem bez zabezpečení(ačkoliv pochybuju, že něco jako zabezpečení existuje), tomu žádný článek nepomůže 😀
Definuj 'zaujímavé pre NSA'. V tej organizácii pracujú ľudia, ktorí majú aj iné záujmy, než národnú bezpečnosť (pod ktorú bezpečnosť patrí aj otáčanie ľudí na letisku za akože vtipné, ale inak úplne neškodné, teroristické komentáre).To, že americké tajné služby sa využívajú na priemyselnú špionáž, vieme už pár rokov. A nemusí ísť len o tie miliónové kšefty, čo v európskom parlamente celkom hodnoverne preukázali. Každý zamestnanec NSA má nejakého príbuzného, ktorému by sa hodilo nejaké to know how malého českého "startupu".A len tak na okraj, ak máš nejakého príbuzného na nejakej vyššej pozícii (minister, poslanec a pod.), tak by si si mal dávať na svoje súkromie pozor, aj keď si inak úplne nezaujímavý pre NSA.
No kdyby ses kouknul (věřím, že si to udělal) z čeho píšu (W8 a IE10) , pochopíš, že se zabezpečením si hlavu nelámu. Špionáž... teď si spustím solidworks na pc bez připojení k netu, ale za pár let tohle všechno bude v cloudu, podloženo takovými HW požadavky(a že už dnes to mé osmijádro moc nedává), které utáhnout jen servery aby nebylo možné je provozovat doma. Potom bude teprve sranda sledovat co se s našimi daty děje a budeme s láskou vzpomínat na dobu, kdy jsme řešili jak pošleme email :)každopádně comment dobrý, vede k zamyšlení, +1 ode mě
Názor byl 2× upraven, naposled 15. 9. 2013 11:55
http://www.lidovky.cz/americanka-na-webu-hledal... ... Mě by zajímalo, kdy přišli lidi o mozek, že dokonce obhajují další a další omezování práv a svobod...
Špatně jste si mě vyložil, neobhajuju co vlády celého světa dělají, protiví se mi to jako kterémukoliv jinému občanovi, který požaduje soukromí, ale děje se to, a ani když o tom jako svět víme, což je dle mého názoru jen dobře, nezdá se, že se něco změní, minimálně ne k lepšímu. Lidi si zvyknou na internet nepsat nic důvěrného, co by mohlo posloužit někomu jinému a pojede se vesele dál. A pár nerdů s prográmky na šifrování komunikace s tím nic neudělá. Takže z toho pramení má otázka, k čemu ta panika pro pár bezcenných emailů?
Mohli byste přidat ke každému způsobu čas, za který to NSA zvládne lousknout?
Jako že by měli poslat NSA mail a zeptat se, jo...? 😀
myslím si že kdyby hned věděli o který typ jde tak do minuty to mají vyřešené.
Pokud bychom zůstali u nejběžnějšího RSA 2048 bitů, chceš to v milionech let, násobcích stáří vesmíru nebo násobcích vyzářeného výkonu hvězdy za celý její život?
No to už si děláte prču, ne? Píšete článek o zabezpečení mailové komunikace a ignorujete nejrozšířenější a nejpoužívanější technologii - S/MIME? Tu, kterou nativně podporuje většina desktopových i mobilních mailových klientů?A co se týče PGP - ono je to strašně free, cool a open sluníčková technologie, ale šifrovat něco self-signed certifikátem je pouze iluzí bezpečnosti. To tuší každý, kdo má aspoň jeden semestr kryptologie za sebou.
Dokonce to mohlo byt I lehce poucne, avsak to by autor (klidne si to berte osobne) musel premyslet namisto tupe transformace z fora. “Zvysme bezpecnost tim, ze nebudeme vsechny ty blbecky v pokuseni exportovat svuj secret key na retardbook/retard+” S PGP musi clovek premyslet (...) a neskodi se zminit o jeho multi platformni implementaci, ktera se uspesne zabydlela od Androidu po Windows, vcetne bezpecne validni soucasti robustnich DLP reseni. S trochou fantazie si jiste domyslite, neodvazim se doufat, ze I popisete, dalsi moznosti pouziti PGP I pro vami (tim myslim zive.cz) socialni site nebo cloud. Je zajimave, ze kdyz zmeni cudlik na socialnim moru/mostarne, tak se zive muze pretrhnout v oprasovani a inovaci takove socialni/jablecne senzace. Proc tedy nezminite I snadnost pouzivani sign & encrypt file, vcetne I zminky mobilni app. Druhou poznamku si take neodpustim. Proc mluvite o TrueCrypt, ktery neni tak uplne prakticky v rezimu on the fly (TC plugin) a neuvede napr.: EncFS, ktery se opet vyskytuje vsude a samozrejme jej lze pouzit pro synchronizaci napr.: smartphone/tablet ↔ SpyDrive/Dropbox/Grive ↔ desktop/notebook na vsech platformacha. Kdyz uz se musi BFU prokusat tunou neuveritelne agresivni reklamy, tak at mu to alespon stoji za to. Pan Polesny se vyjadril ve smyslu “obsah za reklamu”, reklamu mate, ale obsah vam (zive.cz) chybi. Ten, ktery za neco stoji tvori komunita. Chapu, cilem jsou BFU, avsak tohle nema ani tu uroven (z originalu se dozvi vice) rovnou pro BFU.
Kde lze sehnat verze EncFS pro Windows? Má EncFS bezpečnostní audit?
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.