Jako uživatel Kindlu mi stačí jeden nástroj. SendToKindle přímo od Amazonu. Naperu tam jakýkoli formát a do Kindlu mi to přijde předělané. To mi stačí ;)
Já mám už v pořadí třetího Kindla. Ten poslední je paperwhite -osvícený. Programů pro převod formátů jsem zkoušel několik. Ačkoliv nejsem žádný začátečník, tak jsem prostě Calibre nějak nepochopil. Zdá se mně to hrozně složité a ne intuitivní. Používal jsem jiné, jednodušší, ale nakonec jsem stejně skončil tam, kde jsem byl na začátku, tzn. posláním el. knihy na email mého Kindle a pak přijde kniha přeformátovaní do mého zařízení.Někteří tady píší, že kniha "musí být papírová" a jiné nesmysly. Připomíná mně to dobu, kdy začínaly mobilní telefony a mnoho lidí s úšklebkem říkalo, že žádný mobil nepotřebují, když mají doma pevnou linku a že mobil má jen debil a podobné průpovídky.Čtečka el. knih je věc, která mnoho lidí přivedla zpět ke čtení nebo zvýšila počet přečtených knih. Možnost nastavení si velikosti a druhu písma, příp. v mém případě i podsvícení na určitou úroveň nemá chybu. Pohodlné držení této el. čtečky, čtení na boku, obsluha jednou rukou, skladnost, velká kapacita a další jsou ty největší výhody.Snadná dostupnost knih na internetu umožňuje výběr čtiva podle svých představ. A autorská práva? Knihy se vždy mezi lidmi půjčovaly a nikdo necpal lidem do hlavy, že je to porušování zákona. V tomto konkrétním případě bych to viděl tak, že pozitiva převažují nad negativy. Ale klidně si zde poslechnu pár nadávek na svoji adresu.
😀 Aha, tak ono asi stále nelze si jednoduše koupit čtečku, do ní nakoupit knihy a číst. Evidentně a s nadsázkou opět další bazmečárna pro kutily domácí. Díky ale za tento článek, který mne utvrdil v tom, že si čtečku zatím nekoupím - nemám totiž čas kutit, chci jen číst. Takže článek přínosný!
Místo mínusů byste mi mohli vážení inženýři napsat, proč vás baví kutit a kde na to berete čas... Abych vám mohl tiše závidět, že jste takový chytrolíni že já jsem ten chudák, který jen chce konzumovat obsah... 😀
Lze koupit čtečku, nakoupit tituly a číst. Některé zdroje však člověk získá jiným způsobem (Třeba nedávno jsem takhled konvertoval dokument od kolegy z práce). Pak už je třeba použít nějaký konvertor. Nejčastěji používám Word 2013, do kterého načtu příslušný formát (třeba *.pdf), uložím jako *.docx a následně přes Calibri převedu do *.mobi.
Když budete číst jen e-booky z oficiálních zdrojů, tak nemusíte nic řešit. Na Kosmasu si knihu stáhneš do čtečky a můžeš číst.
ja mam nakupene knihy a nebastlim. Obe citacky mam e-inkove (malinku PocketBook 515 mini a PocketBook 623 TouchLux)Skor ide o to, ze su manualy a starsie podklady ktore su v doc alebo PDF a nie kazda citacka to zvlada resp. to vyzera divne.A lepsie sa mi niektore veci citaju ako epub ako pdf.skor mam negativne skusenosti s citanim na tablete.Cize apriori zamietnut citacku kvoli tomuto clanku je blbost. treba vyskusat.
Calibre bude stačit 95% uživatelů. V něm vytvořený epub nebo mobi je sice tak trochu paskvil, ale při správném nastavení výstupu to běžný čtenář nepozná. Pokud někdo bude chtít vytvořit opravdu kvalitní ebook, tak použije pravděpodobně Sigil.
Spíše Kindlegen.
V podstate k fb readeru len tolko, ze napriklad pocketbook ho pouziva na k ihy. Inak malo sa to oddelit- citacky, editory a katalogy.Calibre pouzivam na prevod doc a pdf do epub a zaroven ako katalog.
mám Kindle paperwhite, ktorý program mi pomože rozdeliť knihy aspon na dve skupiny, na prečítané a neprečítane? som IT negramotný, poradíte návod či link ako na to? vďaka
skuste calibre. Osobne Kindle nepouzivam, takze netusim ci je mozne priamo robit nejake rozdelenie.
Nejlepší program, oh pardon materiál na práci s knihami je papír a u mě to už jiné nebude. Kniha musí být reálná, musí být možno se jí dotýkat, být cítit, musí při listování šustit a musí ji být možno dát zpět na poličku (nebo kamkoliv jinam). Ano pracovní materiály je možné číst elektronicky, ale když takto čtu knihu (tablet, čtečky mi nic neříkají nemají jeho zobrazení) tak si připadám jako když čtu manuál k PC nebo jinému zařízení. Není v tom kouzlo četby.
Prdlajz, kouzlo četby je v obsahu. Všechno okolo je jen omáčka. Osobně nesnáším čtení reálných knih a to jen proto, že si musím večer svítit a bolí mě z lampiček/lustrů oči. Kupodivu, z podsvícenýho tabletu mě oči nebolí.Knížka si může šustit jak chce, smrdět jak chce, ale nejdůležitější při čtení je hned na druhém místě pohodlí a na to má každý jiný standard.
Plácáš jako harant, není to jen o obsahu ale také o způsobu. Takže ještě chodíš na základku když takto plácáš nebo jste rodina neandrtálců co ani knihy nekupuje a vše krade.
Má naprostou pravdu a nesmysly meleš ty,ostatně jako většinou.
Taky neandrtálec? Asi ano. A melu si to co uznám za vhodné ne jako nějaká ovce co nemá vlastní rozum. Kniha je kniha a elektronické hov.. zůstane vždy hovn... víme? No ty asi ne.
To že ti ještě nevydali Main Kampf jako e-book neznamená, že jsou elektronické knihy špatné. BTW: k té vůni. od vydání tvé oblíbené knihy Der Giftpilz uiž nějaký čas uběh. Není už trošku cítit zatuchlinou?
Mein kampf. Taky už jsem se zmýlil. Mimochodem lituji člověka, který by se rozhodl jej číst. Hůře čitelná kniha snad ani neexistuje.
ja za svuj zivot precetl tisice knih,myslis si,ze takovy hloupy nevzdelanec mne muze poucovat? vzpamatuj se 😀Kniha je proste kniha,bud je spatna nebo dobra,zabavna nebo poucna,vesela nebo smutna,romanticka nebo treba horor.Ale to na cem je napsana,nebo jak vypada je naprosto nepodstatne.Bud te zaujme nebo ne.Ale to blb jako ty asi nedokaze pochopit a bude zvracet nesmysly o vuni knih a dalsich oslovinach.Voni kytky a u tech je to i celkem zajimave,u knih ne.Aspon ne pro normalni lidi,pro uchyly mozna ano.
Názor byl 1× upraven, naposled 13. 4. 2014 20:16
Hm, úplně jsem dostal chuť jít si po práci očichat pár knih.
To je proto, že jsi neandrtálec nejde přímo o pachy, ale atmosféru. Nějaká elektronická data neznamenají nic, je o to jako prohlížet si staré album s fotkami, žádná elektronika to nenahradí (návrat do minulosti a zastavení v čase) a digitalizovat negativy / positivy můžeš chlapečku vždycky.
100 lidí = 100 chutí.Čim dřív to pánovi dojde, tim dřív bude svět zase o trochu lepšim místem😉
Na jednu stranu máš pravdu. Na druhou, pokud je někdo opravdu vášnivý čtenář, naráží na praktické problém kam s těmi knihami. E-knihy jsou prostě praktičtější a v papírové podobě kupuji už jen opravdu výjimečné tituly.
Jo jo, ti co tesali do kamene taky nadávali na ty pitomý hliněný destičky, co houby vydrží... 😀Kouzlo četby skutečně NENÍ v tom, z čeho čtu. To ví každý skutečný čtenář. 😉
Kecy. Kúzlo čítania JE AJ o tom z čoho čítam - to vie každý skutočný čitateľ a nie hltač tisíca kníh. Ale ako el knihy nezavrhujem - sám čítam aj z nich, ale keď si chcem zážitok z čítania vychutnať, niet nad skutočnú knihu.
Ne, to o čem mluvíte ocení možná bibliofil, nikoliv čtenář. Čtenáře zajímá zejména obsah knihy.
Téměř jediný program pro "práci" s knihami, který používám je Adobe Reader. Na počítači desktopový, na tabletu s Windows 8 verzi Touch. Calibre používám jen pro odstranění Adobe DRM po nákupu, počet takto zmršených knih však postupně ubývá. Na co jiného bych potřeboval Calibre, mě nenapadá. Možná je to tím, že si všechny knihy poctivě kupuji a nekradu je po warez fórech ani neskenuji papírové z knihovny, abych jim pak ještě musel vyplňovat metadata. Jo a taky čtu jedině odbornou literaturu a literaturu faktu, takže e-ink čtečky jsou pro mě nepoužitelné (proto PDF).
Bože, o čem je tento příspěvek?
To bys nepochopil. 😀
O tom, že někdo považuje PDF za knihu?
PDF není kniha al jen takový „zdroják‟ pro jejich vytištění. Kdybyste měl ty knihy portivě koupené, tak z nich nejspíše nemusíte odstraňovat DRM, takže si ty pohádky o poctivosti nechte od cesty.
Prosím? Fakt nemám potřebu kdejakému zlodějíčkovi v diskusi vysvětlovat, proč odstraňuji DRM ze svých poctivě zakoupených knih. Ten, kdo si knihy kupuje, to chápe, čorkař si musí rýpnout, protože ví prd.
Jasně že vím prd, protože kupuji knihy v mobi a bez DRM a netahám PDF z uložto nebo warfora jako vy.
Já si e-knihy také kupuji, i když ve formátech k tomu určeném (ne, PDF není pro e-knihy vhodný formát). A z praktické zkušenosti můžu říct, že kvalita kvalita těch placených za kvalitou těch vytvářených dobrovolníky hodně kulhá.
Existuje nějaký program, který by mě dokázal synchronizovat kolekci knížek mezi zařízeními (hlavně mi jde o PC, Mac, tablet s W8 (ne RT) a hlavně aby se synchronizovalo nějaké nastavení/data například o tom, kde jsem skončil při čtení? Jde mi o to, že kdybych si prostě něco rozečetl na tabletu a pak bych byl na pc, tak abych věděl, že přesně tohle jsem četl naposled a hlavně, že tady jsem skončil a mohl bych od toho pokračovat.
Asi Kindle (jako sw ne čtečka) ale nevím, zda existuje i pro OsX. Každopádně bych obětoval ten litr a něco a koupil si v Raichu Kindla (jako železo). protože číst na počítači je ještě utrpení a číst na tabletru s windows asi bude ještě horší, jak číst na iPadu.
Jo na nějaký delší čtení to určitě nebude, ale mě bude stačit tak do hodiny denně, což ten tablet s windows postačí.
Tak jsem si hodil cestu k té Calibri knihovně na cestu, která se mi automaticky synchronizuje mezi zařízeními (pomocí google disku) a Calibre si ukládá právě ty informace o poslední pozici ve složce ke knihám, takže to funguje teď zhruba jak potřebuji.
Mam Kindla a rozečtená knížka jde bez problémů pokračovat ve čtení na tabletu nebo telefonu
nahraj na play books
Pro práci s knihami? Proč ten vznešený výraz? Když si čtu, tak nepracuju. Ale fakt je, že si čtu papírové knihy.
To že redaktor opět zbastlil páté přes deváté neznamená, že s knihami nelze pracovat. Můžete je vytvářet, můžete si v nich dělat pořádek, když jich máte více. Můžete převádět mezi formáty, atd...
Cokoliv děláš je přece práce, když jsi hobby modelář (zvol svůj případ) jako já = také je to práce.😉
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.