Nejlepší nástroje pro práci s elektronickými knihami

Čtení, kategorizace, archivace, převody mezi mnoha formáty. To jsou nejčastější úkony, které uživatel elektronických knih s nimi provádí. Jaké nástroje jsou pro tyto činnosti ty nejlepší?
Nejlepší nástroje pro práci s elektronickými knihami
Kapitoly článku

FBReader

Pokud se od konverze a editace přesuneme ke čtení na počítači, pak nelze opominout jeden z nejrozšířenějších nástrojů s názvem FBReader. Ten je populární nejen na desktopu, ale také na řadě mobilních zařízeních, kde funguje jako povedená čtečka elektronických knih. FBReader nabízí značnou podporu nejrůznějších knižních formátů, včetně nejčastějších EPUB, MOBI, RTF, FB2, HTML i prostého textu a spousty dalších.

Klepněte pro větší obrázek

Je schopen otevírat také komprimované soubory přímo z archivu a zvládá nezvyklá písma a znaky. Lze jej používat ve Windows, Linuxu i Mac OS X, dokáže komunikovat v češtině a za jeho užívání nemusíte platit. Ovládání je přitom jednoduché, aplikace je svižná a přitom přehledná a graficky líbivá.

Klepněte pro větší obrázek

Navíc je FBReader možné do značné míry upravit dle potřeb uživatele, takže si určíte barvu, fonty, animaci otáčení stránek, využití slovníků, záložky atd. Na fóru jej pro čtení e-knih na počítači podpořil např. čtenář redhawk.

Stáhnout FBReader, bezplatný (5,1 MB)

Témata článku: Software, Nejlepší programy, Tipy, Kniha, E-booky, GigaMania, Ruština, Běžný formát, ISBN, Knižní formát, Výstupní profil, Jasný vítěz, Books, Calibre, Elektronická kniha, Nejlepší nástroj, Mobi, Epub, Elektro, Nejrozšířenější program, Normální publikace, Msi na Mall.cz


Určitě si přečtěte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky