Monitor zůstává při výběru počítače často až tou poslední položkou, přitom by měl být hned na začátku: právě monitor vám zprostředkuje vše, co počítač dělá. Volbou správného monitoru si nejen zpříjemníte hraní her, ale můžete zásadně zvýšit svoji pracovní efektivitu.
Výběr monitoru je hledání optimálního průniku velikosti, rozlišení, příslušenství a samozřejmě ceny. Naštěstí to, že je monitor herní, neznamená, že nemůže skvěle posloužit pro práci. A naopak pracovní monitor uspokojí většinu hráčů, kteří potřebují přes den pracovat a večer se zabaví libovolnou hrou. Po monitorech s vysokou obnovovací frekvencí budou koukat vášniví každodenní hráči, zejména fanoušci rychlých kompetitivních nebo závodních her.
Výběr monitorů v tomto článku je čistě redakční, odkazy vedou na náš srovnávač cen Zboží Živě.
Cooler Master GA2501: Levnější monitor nemá smysl
Jaký je vůbec nejlevnější univerzální monitor, který má smysl koupit? Za tento Cooler Master GA2501 nezaplatíte ani tři tisíce, a přesto monitor nabídne dobrý herní zážitek, překvapivě přesné barvy a celkově solidní panel IPS. Má všechno nejdůležitější, co od monitoru chcete.
U takto levného monitoru nemůžete očekávat nic navíc, hráče zaujme panel s obnovovací frekvencí 100 Hz. Pozitivní je však velmi dobře odladěná pixelová odezva, která může konkurovat dražším monitorům s vyšší obnovovací frekvencí. Pokud hledáte to nejlevější, na čem si aspoň trošku dobře zahrajete, tento monitor to nabízí.
Samozřejmě je potřeba očekávat mnoho kompromisů. Pro mnohé to je například malý 24,5" panel, dnes už velmi základní rozlišení Full HD nebo žádná výšková nastavitelnost. To je ovšem v této cenové třídě běžné a ostatní monitory na tom budou podobně, ale spíše hůře.
Základní parametry
- Úhlopříčka: 24"
- Technologie: IPS
- Rozlišení: 1 920 × 1 080 px
- Obnovovací frekvence: 100 Hz
- Konektory: HDMI
Pokračování 2 / 19
Asus VY249HGE: Překvapení za 3 000 Kč
V podobné kategorii je také monitor Asus VY249HGE. Má stále nějaké nedostatky, ale v ceně kolem tří tisíc korun představuje perfekcionismus. Ani s menším příplatkem v řádu stovek korun si nepořídíte o moc lepší displej. Tento Asus je velmi dobrý pro hry i pro sledování multimédií.
Hlavní výhodou monitoru je 144Hz obnovovací frekvence a výborná pixelová odezva – pro hráče s omezeným rozpočtem se jedná o skvělou volbu. Ale tím to nekončí, monitor má i velmi přesné barvy v sRGB gamutu rovnou z továrny a potěší i drobnosti jako antibakteriální povrchová úprava.
Samozřejmě i zde musíme očekávat kompromisy, ať už to je malý 24,5" IPS panel či rozlišení Full HD. Bohužel ani portová výbava není nějak skvělá, musíte si vystačit s jedním konektorem HDMI. Stojan je také jen velmi základní bez pokročilých ergonomických možností. Nicméně za tyto peníze budete mít opravdu velký problém najít lepší univerzální monitor.
Základní parametry
- Úhlopříčka: 24"
- Technologie: IPS
- Rozlišení: 1 920 × 1 080 px
- Obnovovací frekvence: 144 Hz
- Konektory: HDMI
Pokračování 3 / 19
Philips 25M2N3200W: Rychlých 240 Hz levně
Hráči kompetitivních her dnes už nemají důvod sáhnout po monitoru s nižší obnovovací frekvencí než 240 Hz. Philips 25M2N3200W nabízí skvělý herní výkon za nízkou cenu, navíc už má vše potřebné, co od dostupného monitoru potřebujete. Jedná se o skvělou volbu i pro náročnější hraní akčních her.
Tento monitor si budou pořizovat hráči, kteří využijí 240 Hz. Velkou předností monitoru je ovšem výborná průměrná pixelová odezva 3,2 ms a velmi nízký input-lag 1,8 ms. Dříve byste pro tyto hodnoty museli koupit výrazně dražší monitor. Tento Philips je jedním z nejlevnějších modelů s 240Hz obnovovací frekvencí, ale přesto je opravdu dobrý a vlastně ani nemusíte pro tuto úhlopříčku shánět nic dražšího.
Opět se jedná o 24,5" monitor s rozlišením Full HD. Tentokrát má panel VA, ale s dobrým vyladěním. Monitor už má pokročilou ergonomii, více portů nebo joystick pro ovládání. Na multimédia je také solidní, takže jej můžete pořídit jako univerzální volbu s primárním zaměřením na hraní her.
Základní parametry
- Úhlopříčka: 24"
- Technologie: VA
- Rozlišení: 1 920 × 1 080 px
- Obnovovací frekvence: 240 Hz
- Konektory: HDMI, 2× DisplayPort
Pokračování 4 / 19
HP Omen 27q: Mistr poměru ceny a výkonu
Jestli hledáte herní monitor s 27" úhlopříčkou a rozlišením QHD, můžete se zastavit již na ceně kolem šesti tisíc korun. HP Omen 27q totiž splňuje vše podstatné, co hráč od takovéhoto monitoru očekává. Může to být rychlá 165Hz obnovovací frekvence, dobrá pixelová odezva nebo nízký input-lag. Nicméně tento monitor má i vše podstatné pro další účely používání.
Pro hraní můžeme vypíchnout rychlou pixelovou odezvu 3,6 ms, 96,4 % všech pixelových přechodů v časovém okně daném 165Hz frekvencí nebo nízký input-lag 2,2 ms. Pro multimédia má velmi přesné barvy v gamutu sRGB či dobrou uniformitu podsvícení. Pro kancelářské využití má monitor dobrou ergonomii, vyšší maximální jas 400 nitů nebo lepší systém ochrany očí.
S touto cenou není monitoru moc co vytknout, snad lze zmínit trošku nižší naměřený kontrast 933 : 1 a pro kancelář by někdo mohl využít USB-C nebo USB rozbočovač, ale to nemají ani další podobně drahé herní monitory. Popravdě většina uživatelů nemusí hledat dražší monitor, než je HP Omen 27q.
Základní parametry
- Úhlopříčka: 27"
- Technologie: IPS
- Rozlišení: 2 560 × 1 440 px
- Obnovovací frekvence: 165 Hz
- Konektory: 2× HDMI, DisplayPort
Pokračování 5 / 19
MSI Modern MD272QXPW: Ideální parťák do kanceláře
MSI Modern MD272QXPW má mnoho skvělých kancelářských funkcích, které se nedostávají ani do dražších modelů. Například zde dostanete nejen konektor USB-C, ale i 65W zpětné dobíjení a KVM přepínač. Navíc jej můžete ovládat prostřednictvím aplikace pro počítač a například tak korigovat vady oka.
Monitor má úhlopříčku 27" a rozlišení QHD, což je pro kancelářské využití dobrá kombinace poskytující solidně velkou pracovní plochu. Monitor poskytuje výbornou ergonomii, kvalitní kovový stojan nebo vyšší maximální jas 450 nitů.
Monitor od MSI je ale skvělý i na multimédia s přesnými barvami a vyšším kontrastem. Nadto není špatný ani pro hraní, a to díky 100Hz panelu. Jedná se tedy o velmi dobrý monitor, pokud je primárním způsobem používání počítače kancelářská a multimediální práce a občas si na něm zahrajete nějakou hru.
Základní parametry
- Úhlopříčka: 27"
- Technologie: IPS
- Rozlišení: 2 560 × 1 440 px
- Obnovovací frekvence: 100 Hz
- Konektory: HDMI, DisplayPort, USB-C
Pokračování 6 / 19
Gigabyte M27Q X: Mainstreamový rychlík
V cenové kategorii kolem 9000 Kč najdete několik monitorů s úhlopříčkou 27", rozlišením QHD a obnovovací frekvencí 165 Hz. Ty však nemá moc cenu kupovat, protože za stejné peníze můžete mít 240Hz monitor jako tento Gigabyte M27Q X.
Jedná se jeden z nejlevnějších 240Hz monitorů s rozlišením QHD. Je velmi solidní volbou pro hráče akčních her s dostatečně výkonným počítačem, který dokáže vyprodukovat dostatek snímků za sekundu na tomto rozlišení. Ostatní se mohou spokojit se dvěma předchozími monitory, které budou pro méně náročné hraní naprosto dostatečné.
Monitor není bez chyb, ale s touto cenou mu to jsme schopni odpustit, například kvůli použití panelu IPS nemá zrovna nejvyšší kontrast. Ale jinak je silný ve všech kategoriích, zejména pokud jej kupujete primárně pro hraní rychlých her.
Základní parametry
- Úhlopříčka: 27"
- Technologie: IPS
- Rozlišení: 2 560 × 1 440 px
- Obnovovací frekvence: 240 Hz
- Konektory: 2× HDMI, DisplayPort, USB-C
Pokračování 7 / 19
Lenovo G34w-30: Polojezevčík pro vášnivé hráče
Před několika lety přišly do módy širokoúhlé monitory s poměrem stran 21:9. Později se přidaly ještě šílenější poměry a dnes proto vypadá 21:9 už celkem normálně. Rozlišení bývá buď WQHD nebo námi doporučované UW-QHD, tedy 3 440 × 1 440 px. Na trhu jsou desítky takových monitorů od všech výrobců. Zde vybíráme Lenovo G34w-30, jde o vítěze velkého srovnávacího testu z Computeru 9/23.
Jak vyplynulo ze srovnání celkem jedenácti konkurentů s tímto poměrem stran a rozlišením, Lenovo je nejuniverzálnější model vhodný jak na kancelářskou práci, tak zejména na hry. Přitom stále za rozumnou cenu.
Ocenění Palec Computeru si z testu odnesl Benq EX3410R (12 723 Kč až 19 580 Kč), který má navíc například dálkové ovládání a překvapivě velmi přesné barvy přímo z výroby. Je ale dražší.
Základní parametry
- Úhlopříčka: 34"
- Technologie: VA
- Rozlišení: 3 440 × 1 440 px
- Obnovovací frekvence: 170 Hz
- Konektory: 2× HDMI, DisplayPort
Pokračování 8 / 19
Dell U2724DE: Specialista na kancelář i multimédia
Herní monitory opět prokládáme modelem zaměřeným pro kancelář a multimédia. Dell U2724DE nabídne velmi užitečné nadstandardní funkce v obou oblastech, ale také docela rychlý 120Hz panel. Ten je inovativního typu IPS Black zajišťující nadstandardní černou a vysoký kontrast.
Dell má 27" úhlopříčku a rozlišení QHD. U konektivity zaujme nejen USB-C s 90W zpětným dobíjením a KVM přepínačem. Navíc má možnost daisy chainu a z monitoru můžete vyvést obraz do dalšího displeje. S obrovským množstvím portů také téměř nahradí dokovací stanici.
Samozřejmostí je kvalitní konstrukce a dobrá ergonomie. Monitor ještě navíc exceluje v možnosti nastavit široký barevný gamut DCI-P3, který je velmi přesný. A k tomu není ani špatný na hraní. Dell U2724DE je skvělou volbou pro náročné uživatele využívající monitor zejména pro práci a ideálně i jako dokovací stanici.
Základní parametry
- Úhlopříčka: 27"
- Technologie: IPS Black
- Rozlišení: 2 560 × 1 440 px
- Obnovovací frekvence: 120 Hz
- Konektory: HDMI, DisplayPort (+ 1× výstup), USB-C
Pokračování 9 / 19
BenQ PD3205U: S velkou pracovní plochou
Pro kancelářské a multimediální využití monitoru často potřebujete kromě běžných požadavků mnoho konektorů a snadné ovládání. Přesně to splňuje BenQ PD3205U. V konektorové výbavě má totiž nejen USB rozbočovač a USB-C se zpětným dobíjením, ale i ethernet. Pro ovládání neslouží jen joystick, ale i speciální puk vhodný třeba pro rychlé přepínání barevných profilů.
Díky velmi přesným barvám se nejedná jen o dobrý kancelářský monitor, ale můžete jej také využívat pro tvorbu fotografického nebo videografického obsahu. Monitor navíc není až tak špatný pro hraní her, jak byste u 60Hz panelu očekávali – ale samozřejmě pro hraní máme ve výběru jiné modely.
BenQ se tedy řadí mezi skvělé kandidáty pro velký monitor vhodný na práci. Cena není nízká, ale ani špatná, protože výborné 27" monitory, levnější na výrobu, nestojí o moc méně. Za rozměrnou pracovní plochu si musíte připlatit a tento monitor je jedním z nejlevějších skvělých modelů.
Základní parametry
- Úhlopříčka: 32"
- Technologie: IPS
- Rozlišení: 3 840 × 2 160 px
- Obnovovací frekvence: 60 Hz
- Konektory: HDMI, DisplayPort, USB-C
Pokračování 10 / 19
MSI MAG 325CQRXF: 240 Hz na 32" úhlopříčce
Ne všem musí vyhovovat standardní kombinace úhlopříček a rozlišení. Můžete například chtít velký monitor, ale už tolik nepotřebujete jemné rozlišení. Pro takové uživatele je zde MSI MAG 325CQRXF s velkou 32" palcovou úhlopříčkou, rozlišením QHD a rychlou obnovovací frekvencí 240 Hz. Jak je z parametrů patrné, jedná se o monitor určený zejména pro hráče.
Zajímavá je zde především kombinace 32" obrazovky a 240Hz obnovovací frekvence. Pokud byste chtěli i jemnější rozlišení 4K, připlatíte si výrazně přes dvacet tisíc a nejspíše si koupíte OLED. Jestli ovšem slevíte z požadavků na rozlišení, tak toto MSI vyjde mnohem levněji. Cenově není úplně daleko od menších 27" QHD displejů s 240 Hz.
Monitor je opět silný po všech stránkách, takže jej kromě hraní můžete bez problémů používat pro práci nebo na sledování či vytváření multimédií. Zajímavé je, že monitor má panel VA, ale téměř netrpí na horší pixelové přechody. Také zde dostanete USB-C s KVM přepínačem a další povedené funkce nebo příjemné parametry.
Základní parametry
- Úhlopříčka: 32"
- Technologie: VA
- Prohnutí: ano
- Rozlišení: 2 560 × 1 440 px
- Obnovovací frekvence: 240 Hz
- Konektory: 2× HDMI, DisplayPort
Pokračování 11 / 19
BenQ RD280UA: Specialita pro programátory
Že může existovat monitor zaměřený na programátory? BenQ skutečně vyrábí monitor RD280UA, který smysluplně ulehčuje práci vývojářům, šetří jejich oči a pomáhá například při nočním kódování.
Monitor nabízí několik význačných funkcí a snadné rychlé přepínání (či zobrazení klíčových voleb). O všech si můžete přečíst v samostatné recenzi. Pointou je, že pro programátory skutečně má smysl zvážit, jestli se jim možnosti tohoto monitoru, který není nejlevnější, nevyplatí.
Zvláštní není jen úhlopříčka 28", poměr stran 3:2, rozlišení 3 840 × 2 560 px či extrémně matná povrchová úprava. Zajímavý je také stojan skládající se z několika ramen. Tento monitor je výjimečný snad po všech stránkách, nicméně má i odlehčenou verzi s běžným monitorovým stojanem.
Základní parametry
- Úhlopříčka: 28"
- Technologie: IPS
- Rozlišení: 3 840 × 2 560 px
- Obnovovací frekvence: 60 Hz
- Konektory: HDMI, DisplayPort, USB-C
Pokračování 12 / 19
Lenovo Y32p-30: Pro hraní ve 4K
Až nyní se dostáváme k herním 4K monitorům. Drží si vcelku vysokou cenu a to za docela základní obnovovací frekvenci 144 Hz. Cenový rozdíl mezi dobrým herní QHD a 4K monitorem je poměrně velký. Každopádně jedním z nejlepších 4K monitorů s 32" úhlopříčkou je Lenovo Y32p-30.
Lenovo má perfektní herní výkon pro monitor s 144Hz obnovovací frekvencí, ale jde mnohem dál než jen nabídnout skvělý monitor pro hráče. K dispozici je skvělý stojan, USB-C s 75W zpětným dobíjením a KVM přepínačem. Monitor má vcelku přesné barvy a dobrou uniformitu panelu.
Monitor má trošku nižší naměřený kontrast 951 : 1 a také má mírně nižší maximální jas 324 nitů. Jinak je ve všech ohledech minimálně solidní a můžeme jej označit za univerzála. Nemusíte si jej nutně kupovat kvůli hraní, ale jedná se o jeho největší přednost.
Základní parametry
- Úhlopříčka: 32"
- Technologie: IPS
- Rozlišení: 3 840 × 2 160 px
- Obnovovací frekvence: 144 Hz
- Konektory: 2× HDMI, DisplayPort
Pokračování 13 / 19
Dell Alienware AW2725DF: Dostupný OLED
Jedním z nejlepších, a přesto nejdostupnějších OLED monitorů je Dell Alienware AW2725DF. Má 27" úhlopříčku, rozlišení QHD a vysokou obnovovací frekvenci 360 Hz. Je tedy skvělý zejména pro náročné hráče s velmi rychlým počítačem.
Jako každý OLED i tento monitor nabídne téměř dokonalé pixelové přechody, perfektní motion blur, minimální input-lag či absolutní černou. Prvotní zaměření je na hráče, ale monitor je díky širokému barevnému gamutu skvělý i na multimédia.
Monitor se sice hodí i pro další účely, ale už se při nich promítnou jeho nedostatky jako nižší maximální jas, vyšší spotřeba nebo některé další nedokonalosti OLEDů. Pro hráče se však jedná o skvělou volbu a monitor navíc nabídne i skvělé HDR.
Základní parametry
- Úhlopříčka: 27"
- Technologie: OLED
- Rozlišení: 2 560 × 1 440 px
- Obnovovací frekvence: 360 Hz
- Konektory: HDMI, 2× DisplayPort
Pokračování 14 / 19
Acer Predator X32QFSbmii: Dostupný přeborník s HDR
Za zhruba dvacet tisíc můžete mít monitor, který je dobrý ve všem. Cena se může zdát vysoká, ale Acer Predator X32QFSbmii je jeden z nejlevnějších herních monitorů s pravým HDR a bez kompromisů ve výbavě. Z herní stránky můžeme vyzdvihnout skvělou pixelovou odezvu a velmi nízký input-lag.
Pro kancelářskou práci potěší vysoký maximální jas 618 nitů, skvělá ergonomie, jednoduché ovládání, ale hlavně USB-C se 65W zpětným nabíjením a KVM přepínačem. Pro multimédia zde naleznete přesné barvy, dobrou uniformitu panelu, a zejména HDR1000. Jedná se o mini LED s 1152 zónami podsvícení.
Tolik skvělých vlastností nemá v této ceně žádný jiný monitor s 32" úhlopříčkou a 4K rozlišením. Umíme si představit, že si ho můžete pořídit čistě pro kancelář a multimédia, nebo klidně jen pro hraní v HDR. Za tuto cenu jde o skvělého univerzála.
Základní parametry
- Úhlopříčka: 32"
- Technologie: IPS
- Rozlišení: 3 840 × 2 160 px
- Obnovovací frekvence: 150 Hz
- Konektory: HDMI, DisplayPort, USB-C
Pokračování 15 / 19
Gigabyte MO34WQC2: Do závodního simulátoru
Mezi širokoúhlými monitory s 34" úhlopříčkou naleznete několik OLEDů. Ne všechny ale mají 240Hz obnovovací frekvenci, několik starších modelů nabízí nižších 165 Hz. Gigabyte MO34WQC2 je jedním z nejlevnějších displejů s 240 Hz, takže je perfektní třeba pro závodění s auty.
Poměr stran 32:9 je specifický, ale může posloužit pro různé účely včetně kancelářské práce. Ne, že bychom na ni doporučovali OLED, ale není to nic, co by monitor nezvládl. Také může být výborný pro sledování filmů nahraných v širokoúhlém formátu, zejména pokud je můžete sledovat v HDR, kterým monitor disponuje.
Monitor je pochopitelně určený především pro hraní. Nabídne téměř nulovou pixelovou odezvu, nízký input-lag a oproti levnější konkurenci i rychlejší obnovovací frekvenci. Jedná se například o dobrou alternativu k dražším 32" 4K OLEDům, které mají o malinko menší pracovní plochu, ale jinak velmi podobné vlastnosti.
Základní parametry
- Úhlopříčka: 34"
- Technologie: OLED
- Prohnutí: ano
- Rozlišení: 3 440 × 1 440 px
- Obnovovací frekvence: 240 Hz
- Konektory: 2× HDMI, DisplayPort, USB-C
Pokračování 16 / 19
Samsung Odyssey OLED G9 Smart: Šílený, ale úžasný OLED
Tohle je šílenost, ale opravdu krásná: extrémně široký panel OLED s vysokým rozlišením 5120 × 1440 px a s frekvencí 240 Hz je pastva pro hráčovy oči. Pokud ale budete chtít využít potenciál 240 Hz, připravte si pořádně výkonnou počítačovou sestavu se špičkovou grafikou. Obraz bude díky OLED s minimální dobou pixelové odezvy vždy perfektně ostrý. Problém nebude ani s nižší frekvencí díky adaptivní synchronizaci FreeSync Premium Pro kompatibilní s G-Sync.
Monitor vedle několika videovstupů nabízí Wi-Fi a Bluetooth konektivitu, což souvisí s integrací vlastního systému Tizen. Takže typicky streamovací služby můžete sledovat bez zapnutého počítače.
Základní parametry
- Úhlopříčka: 49"
- Technologie: OLED
- Prohnutí: ano, 1800R
- Rozlišení: 5120 × 1440 px
- Obnovovací frekvence: 240 Hz
- Konektory: microHDMI 2.1, HDMI 2.1, DisplayPort 1.4, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.2
Pokračování 17 / 19
Asus ROG Swift PG32UCDM: Vrchol dnešní nabídky
Jedním z nejlepších 32" 4K monitorů vůbec je Asus ROG Swift PG32UCDM. Má totiž panel QD-OLED, který zajistí skvělý výkon ve hrách a perfektní kontrast, skvělé barvy nebo HDR pro multimédia. Pro hráče nabízí 240Hz obnovovací frekvenci, k jejímuž využití je potřeba opravdu výkonný počítač.
Monitor můžete používat i pro kancelářskou práci, ale narazíte na nedostatky OLEDů jako na nižší maximální jas, lesklou povrchovou úpravu (typickou pro QD-OLEDy) nebo vyšší spotřebu, která se převede i na vyšší vydané teplo monitorem. Může docházet i k vypalování pixelů, ale výrobci dnes nabízejí šikovné funkce, které vypalování zabraňují, resp. jej výrazně zmírňují.
Monitor je určený především hráčům a v druhé řadě milovníkům multimédií vyžívajícím se v HDR obsahu. Pro ten je OLED skvělou volbou, zejména pro hraní her v HDR. Pro náročného uživatele se tak jedná o skvělou volbu.
Základní parametry
- Úhlopříčka: 32"
- Technologie: OLED
- Rozlišení: 3 840 × 2 160 px
- Obnovovací frekvence: 240 Hz
- Konektory: 2× HDMI, DisplayPort, USB-C
Pokračování 18 / 19
LG UltraGear 45GS95QE-B: Když 34" nestačí
Posledním doporučeným monitorem je trošku atypické LG UltraGear 45GS95QE-B. Má totiž neobvyklou úhlopříčku 45" při poměru stran 21:9. Jedná se tedy o většího sourozence pro 34" monitory se stejným poměrem stran. Někteří uživatelé větší monitor ocení, a to například pro filmy nebo hraní, pro což je tento monitor ideální.
Opět se jedná o OLED, takže zde můžete aplikovat všechny výhody i nevýhody této technologie. Monitor nebudeme tak úplně doporučovat pro kancelářskou práci, ale bude skvělý na hraní nebo zmíněné filmy. Poměr stran 21:9 může být pro někoho zajímavější, monitor totiž není taková „nudle“ jako Samsung Odyssey OLED G95SC, nicméně LG je novější, proto výrazně dražší.
LG staví na panelu WOLED a má tedy například mírně odlišnou subpixelovou strukturu oproti ostatním doporučeným OLEDům. U OLEDu obecně neuděláte chybu, pokud trefíte správné rozměry a optimální způsoby používání. LG je tedy zajímavou volbou a zakončuje náš výběr nejen cenově, ale i z hlediska rozmanitosti a pokrytí různých úhlopříček.
Základní parametry
- Úhlopříčka: 45"
- Technologie: OLED
- Rozlišení: 3 440 × 1 440 px
- Obnovovací frekvence: 240 Hz
- Konektory: 2× HDMI, DisplayPort
Pokračování 19 / 19
Přečtěte si ještě článek, který podrobně popisuje, jak dobře vybrat monitor. Které parametry jsou důležité, které ne, na co se zaměřit a co je lepší ignorovat:
Podívejte se také, jaké monitory v různých cenových kategoriích jsou dnes nejoblíbenější podle srovnávače cen Heureka, s jehož daty pracuje naše Zboží Živě.
Nejoblíbenější monitory do 5 tisíc korun
Všechny monitory v této cenové kategorii
Nejoblíbenější monitory od 5 do 10 tisíc korun
Všechny monitory v této cenové kategorii
Nejoblíbenější monitory od 10 do 15 tisíc korun
Všechny monitory v této cenové kategorii
Nejoblíbenější monitory nad 20 tisíc korun
Všechny monitory v této cenové kategorii
Doporučujeme také další články, ve kterých redaktoři Živě.cz vybírají nejlepší produkty v různých kategoriích.
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.
Chci Premium a Živě.cz bez reklam
Od 41 Kč měsíčně