Monitory

Vybíráme nejlepší monitory pod stromeček. Od levných až po displeje na rozmazlování očí

  • Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní
  • Nejlevnější monitor s kvalitním panelem stojí jen tři tisíce
  • Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

Správná volba monitoru může zásadně zlepšit pracovní návyky, ušetřit čas a samozřejmě zpříjemnit hraní her. Monitor je vlastně tou nejdůležitější součástí: zprostředkuje to, co počítač dělá.

Výběr monitoru je hledáním optimálního průniku velikosti, rozlišení, příslušenství a samozřejmě ceny. Naštěstí to, že je monitor herní, neznamená, že nemůže skvěle posloužit pro práci. A naopak pracovní monitor uspokojí většinu těch, kteří potřebují přes den pracovat, a večer lze na něm klidně i hrát.

Pozor na monitorové pasti

Hlavní tři parametry monitoru jsou úhlopříčka, rozlišení a použitá technologie. Technologii ponechme stranou, úhlopříčka a rozlišení ale musejí jít ruku v ruce. Jedním extrémem je 4K rozlišení na 24" monitoru (těch už se mnoho nevyrábí), opačným extrémem Full HD na úhlopříčce 32", které se ale už na trhu objevují. Na to pozor, hrubé rozlišení znechutí práci a nehodí se ani pro uživatele s horším zrakem.


HP 24fw: Základ do nenáročné domácnosti

Cena: 3 328 Kč až 4 624 Kč hce counter

Pokud máte doma starý TN monitor s úhlopříčkou menší nebo rovnou 22", nastal pravý čas na výměnu. HP 24fw nabízí očekávaný mix základní úhlopříčky 24", Full HD rozlišení a technologie IPS. Monitor je na trhu poměrně dlouho, to však v této kategorii nijak zásadně nevadí a naopak se to odráží v příznivé ceně.

Klepněte pro větší obrázek

Konkurence umí s podobnými parametry začít ještě o pár stokorun níže. Nicméně HP z dlouhodobých testů časopisu Computer vychází jako spolehlivý výrobce, zejména co se barevného sladění týče. I u těch nejlevnějších modelů si výrobce barvy hlídá, a přestože samozřejmě nejde o profesionální monitor pro fotografy, domácí uživatelé budou spokojeni.

Zajímavostí je podpora vyšší obnovovací frekvence 75 Hz a také podpora AMD Freesync. Osobně ale oceňuji také tenké rámečky, elegantní vzhled působící hodnotným dojmem, a především velmi praktický stojan. Umožní totiž uklidit klávesnici pod monitor a tím uvolnit místo na stole: pro dokumenty, nebo třeba domácí úkoly.

Diskuze (30) Další článek: Bill Gates a Warren Buffet staví v malém americkém městečku experimentální jadernou elektrárnu

Témata článku: Technologie, 4K, Windows, Internet, AMD, Nvidia, Android, Wi-Fi, Netflix, Samsung, Vánoce, Asus, Dell, Tipy, HDR, Monitory, Acer, USB, HDMI, NEO, DisplayPort, AOC, Volby, Philips, FreeSync, Telefony s Androidem na Heureka.czČeské televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

České televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

** Jeden z největších obchodů historie se nedostal do hlavních zpráv ** Videohry televizím slouží jen k honění senzací, není to seriózní byznys ** České videohry jsou přitom úspěšnější než jiná kulturní díla

Lukáš Václavík
HryKomentářByznys
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Vyzkoušeli jsme router TP-Link s LTE. Pro dočasný internet na stavbu nebo chalupu takové připojení stačí

Vyzkoušeli jsme router TP-Link s LTE. Pro dočasný internet na stavbu nebo chalupu takové připojení stačí

** Potřebujete dočasný internet na chatu nebo na stavbu? ** Vystačíte si s LTE routerem a datovou SIM kartou ** Jeden takový jsme si vyzkoušeli

Martin Chroust
SIMRouterWi-FiLTE
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix