Kniha | Audioknihy

Nejlepší knihy pro geeky. Redakční tipy na literaturu faktu, životopisy i sci-fi romány

  • Vybíráme knihy pro ty, které baví počítače a věda
  • Jsou o vesmíru, historii, videohrách, šifrách, byznysu i Muskovi
  • Většina je i ve formě e-knih, některé také jako audioknihy

Patrick Zandl – Mýty a naděje digitálního světa

  • rok vydání: 2022
  • cena: 310 Kč až 429 Kč
  • e-kniha: ano (299 Kč) | audiokniha: ne

Společnost se mění. Někdy rychle a viditelně pod tlakem vnějších okolností, někdy méně nápadným, pozvolným, ale neméně nezvratným procesem. Pokud chcete stát na vítězné straně historie, musíte pochopit klíčové trendy a souvislosti, porozumět novým technologiím a najít příležitosti, kterým stojí za to věnovat vaši energii.

Klepněte pro větší obrázek

V nalezených informacích ale často převažuje nezměrné nadšení autorů z jimi oblíbených oblastí, které se často upírá jen jedním směrem a potenciální hrozby zametá pod koberec. Stejně tak najdete mnoho textů, které bez hlubších znalostí s novým přístupem bojují jako nepřirozeným trendem, který patří zahubit v samém začátku.

Tato kniha je jiná. Na moderní technologie nahlíží v propojení s politikou i ekonomií. Nabídne reálný hluboký vhled nejen do souvislostí, ale i do vnitřního fungování moderních pojmů, jejichž skutečné vlastnosti se často ztrácejí v mediální mlze.

Patrick Zandl probírá kryptoměny, umělou inteligenci, čipy, sociální sítě i otázky soukromí a vlastnictví v nové době zevrubně a do hloubky. Ne proto, aby vás v knize přesvědčil o jejich zářné budoucnosti, ale naopak poskytl reálný pohled na jejich fungování a vzájemnou provázanost.

I když se třeba nestanete expertem na technologii blockchainu, dokážete později pochopit nové trendy a příležitosti, které mohou teprve přijít. Kniha neporadí, jak získat milión fanoušků na sociální síti, ale pomůže rozklíčovat hlavní inovace těchto platforem a odhadnout hrozby a příležitosti jejich rozvoje.

Získáte především zkušeného průvodce současným, ale i blížícím se světem.

(tip: Tomáš Holčík)

Váš názor Další článek: OLED zamíří do 27" monitorů s běžným rozlišením, nízkou cenu ale nečekejte

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Microsoft, Google, Facebook, Vesmír, Internet, Intel, Historie, SpaceX, Země, Elon Musk, Kniha, Bitcoin, Tesla Motors, Amazon, Mars, Slunce, Spotify, Netflix, Wikipedia, Steve Jobs, Skype, NSA, Star Wars, Albert Einstein, Kickstarter