YouTube Music | Spotify | Hudba, filmy, seriály | Apple Music | Google Play Music

Začalo vypínání Google Play Music. Jakou jinou hudební službu si vybrat?

Google již přistoupil k postupnému vypínání své hudební služby Play Music. Přibližně před týdnem došlo na obchod s hudbou, nyní i na webovou a mobilní aplikaci. Poradíme, na jaké služby je možné přejít a jaké jsou jejich výhody.

Play Music končí, stáhněte si knihovnu

Konec samotného Play music nastává postupně a na některých redakčních účtech k tomu již došlo, na jiných nikoliv. Čas se ale krátí a postupně k tomu, zřejmě již v řádu dní, dojde u všech uživatelů. Pokud jste hudební službu využívali, máte aktuálně dvě možnosti – stáhnout, či přenést svou knihovnu.

Klepněte pro větší obrázek 
Po ukončení služby Google zobrazí pouze možnost přenosu

Pokud ji chcete stáhnout, vytvoří vám Google archiv s vašimi daty. Ve formátu CSV tak získáte seznam skladeb, radiových stanic a playlisty. Vámi zakoupenou a nahranou hudbu umožní stáhnout jako MP3 soubory. Ty, skladby, které jste měli pouze v rámci streamingu v knihovně, vám ale samozřejmě nestáhne.

Přejít můžete se svými daty snadno i na jinou službu. Můžete využít třeba službu Tune my music.

Pokud chcete co nejjednodušší přechod, můžete využít možnosti přenosu dat do nástupnické služby YouTube Music, kam se přenesou kompletně všechna data – playlisty, nahrané písničky, ale i informace o tom, jaké se vám líbí apod.

O službě YouTube Music si povíme v další kapitole. Přecházet ale nemusíte jen na ni – ukážeme vám i konkurenční alternativy.

Diskuze (69) Další článek: Pozor na soukromí: Jak pracovat s fotografiemi na internetu

Témata článku: Software, Windows, Apple, Google, YouTube, YouTube Music, YouTube Premium, Internet, Spotify, Android, iOS, Apple Watch, Amazon, Chrome, Hudba, filmy, seriály, iPhone, Zvuk, Deezer, Apple Music, iCloud, PlayStation, iTunes, Předplatné, Reklama, Tidal, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
18 tipů a triků pro WhatsApp, které možná neznáte

18 tipů a triků pro WhatsApp, které možná neznáte

** WhatsApp je jedna z nejrozšířenějších komunikačních aplikací ** Obsahuje mnoho skrytých funkcí, které vylepší používání ** Zde najdete tipy na ty nejužitečnější

Adam Kos
WhatsAppTipy a triky
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

** Letos se začne prodávat první ruský notebook Bitblaze Titan ** Neohromí výkonem ani výbavou, nýbrž svou neotesaností ** A stejně nakonec není tak ruský, jak se tváří

Lukáš Václavík
RuskoNotebooky