Notebooky

Nejlepší notebooky pod stromeček. Stroje pro náročnou práci, intenzivní hraní i unikáty na chlubení

Výborné notebooky najdete už kousek nad hranicí 20 tisíc, přičemž dražší stroje nabídnou nejen vyšší výkon, ale i lepší provedení. Hlavně si už můžete vybírat notebook přímo na míru konkrétním požadavkům.

Když si vybíráte hlavně dobrý a nikoli zrovna co nejlevnější notebook, vaše možnosti se výrazně rozšiřují. Už můžete mít velmi kvalitní výkonný herní notebook, lehký a přitom skvěle vybavený kancelářský stroj nebo klidně něco netradičního, čím dokonale okouzlíte své okolí. 

V ceně kolem třiceti tisíc se už také objevují letošní modely s procesory Core 12. generace, které oproti té minulé přinášejí výrazně lepší výkon a nižší spotřebu v mírné zátěži díky dvojímu typu vnitřních jader. Narazíte i na nejnovější generaci procesorů AMD série 6000, ale přece jen v menší míře než u 12. generace Intelu.

V prémiové oblasti se objevují také notebooky Apple, nově už i s procesory M2. Právě Apple je v této prémiové kategorii notebooků nejprodávanější. Může za to nejen jeho popularita, ale i menší nabídka modelů. U ostatních výrobců se prodeje tříští mezi mnohem větší porfolio.


Apple Macbook Air 2020: Základ s Apple M1

Jde sice o starší model v historickém designu, ale pro mnohé je Macbook Air s procesorem M1 typickou volbou z rozumu. Ne každý reálně potřebuje vyšší výkon M2 a i obyčejný základní procesor M1 s pasivním chlazením dokáže nabídnout příjemný výkon v těch pár chvílích, když to budete potřebovat.

Design staršího Macbooku Air i přes svůj věk nadále lahodí oku a pro základní používání počítače bezpečně stačí. Pokud chcete bez výrazných výdajů ochutnat svět Applu, základní Macbook Air bude dobrou vstupenkou. Jen pamatujte, že přidávání kapacity disku a paměti se může prodražit. Při vyšších nárocích je přece jen lepší poohlížet se po vybavenějších modelech určených pro intenzivnější využití.

Základní parametry

  • Displej: 13,3", 2560 × 1600 bodů, IPS
  • Procesor: Apple M1
  • Paměť: 8 GB
  • Úložiště: 256 GB SSD
  • Systém: MacOS
Diskuze (53) Další článek: Policisté ze San Francisca dostali povolení používat zabijácké roboty

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Microsoft, Apple, Notebooky, Windows, AMD, Internet, Intel, Nvidia, Počítače, macOS, Huawei, SSD, Wi-Fi, Klávesnice, Asus, Acer, Tipy, Úložiště, Ryzen, Hewlett Packard (HP), Lenovo, Dell, USB, MacBook, Thunderbolt, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.cz