Doprava

Elektrická přibližovadla: Tipy na vozítka, která vás dostanou rychleji do práce

  • Výrobci elektroniky se vrhli na výrobu elektrických koloběžek či skateboardů
  • Podělíme se o zkušenosti s novodobými dopravními prostředky
  • Poradíme, co se hodí na rychlejší postup městem

Elektrická koloběžka: Nejjednodušší cesta

Cena: od 9 000 Kč

Nejdostupnějším a nejsnáze zvládnutelným osobním dopravním prostředkem s elektropohonem jsou bezesporu koloběžky. Díky jednodušší konstrukci stojí méně než elektrokola, současně nevyžadují dlouhý trénink jízdní techniky jako jednokolky nebo skateboardy.

Klepněte pro větší obrázek 
Elektrokoloběžka Xiaomi M365 se stala etalonem této kategorie dopravních prostředků

Při výběru koloběžky s elektrickým pohonem byste se měli zaměřit na kombinaci snadné přenosnosti a pohodlné jízdy. Miniaturní kolečka pod 8 palců (méně jak 20 cm od silnice po vršek pneumatiky) vyžadují hladký asfalt bez kamínků nebo pečlivě slícovanou dlažbu. Malé tvrdé pneumatiky pak také přenesou všechny nárazy do řídítek a současně více namáhají zabudovaný akumulátor a řídicí obvody.

Po zásluze nejrozšířenější elektrokoloběžkou na našem trhu je Xiaomi M365 (), označovaná také jako Mi Electric Scooter. Představuje vyváženou kombinaci designu, výkonu a spolehlivosti. Není nejrychlejší nebo nejodolnější, ale vše je na rozumné úrovni s dobrým poměrem cena/výkon.

Pro jezdce s hmotností nad 60 kg jezdící v kopcovitějším terénu doporučíme její vylepšenou verzi Pro (). Není rychlejší, ale zvládne větší zátěž, takže se při jízdě do kopce většinou už nebudete muset odrážet jako na standardní slabší verzi. S větším akumulátorem také slibuje delší dojezd.

Podobných koloběžek existují na trhu desítky variant, ale díky velké oblibě Xiaomi M365 seženete na tento model doplňky výbavy nebo případné náhradní díly v případě poruchy. Dejte si pozor na nejlevnější konkurenční modely, jejichž cena padá až k pěti tisícům korun, ale jsou slabé a jejich akumulátory v plné zátěži nebudou mít valnou životnost. 

Elektrokoloběžka se dá složit a snadno se vejde do kufru auta. Dá se tady využívat v rámci kombinované dopravy, kdy se autem dostanete na kraj města a do centra už pokračujete na koloběžce. 

Diskuze (42) Další článek: Na Google míří masivní žaloba za kradení textů písní. Genius požaduje miliony dolarů

Témata článku: Vánoce, Doprava, Čína, Xiaomi, Elektřina, Cyklistika, Kickstarter, Kola, Segway, Tomáš Holčík, Koloběžka, Dopravní prostředky, Skateboard, Elektrokoloběžka, Jiří Kuruc, Nejjednodušší cesta, David Polesný, Ninebot Mini, Shimano, Dojezd, Přibližovadlo, Elektrokolo, Akumulátor, Chopper


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Co se skrývá uvnitř běžné SD karty a jak ji oživit

Pojďme programovat elektroniku: Co se skrývá uvnitř běžné SD karty a jak ji oživit

** Máme ji v mobilech a fotoaparátech ** SD karta je dnes už standard ** A proto ji zkusíme připojit i k Arduinu

Jakub Čížek | 20

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

** Koronavrus můžete sledovat skoro živě ** Analytici a kartografové připravili hromadu map ** Vybrali jsme deset z nich

Jakub Čížek | 8

Proč byste měli rozmazávat SPZ aut na fotkách, které vystavujete na web

Proč byste měli rozmazávat SPZ aut na fotkách, které vystavujete na web

** Na fotkách aut nahraných na web je dobré rozmazat SPZ ** Značku dokáže z obrázku přečíst Google i Facebook ** SPZ může naplnit podstatu osobního údaje

Karel Kilián | 67Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor