Nejlepší doplňky pro Yahoo Widget Engine 3.0 (Konfabulator), 2. část

Doplňků pro Yahoo Widget Engine (dříve Konfabulator) existuje celá řada. Mnoho z nich je velmi úzce zaměřených, někdy kopírují jeden druhého. V článku najdete přehled zajímavých doplňků pro pracovní plochu. Usnadní život méně zkušeným uživatelům a pokročilým poskytnou zajímavé informace.
Nejlepší doplňky pro Yahoo Widget Engine 3.0 (Konfabulator), 2. část

O programu Konfabulator, který poskytuje rozhraní pro umístění zajímavých doplňků na pracovní plochu, jsme nedávno psali i na Živě. Již tehdy se vědělo, že jej pohltil známý portál Yahoo. Dnes je Konfabulator přejmenován na Yahoo Widget Engine. Stále jde o stejnou aplikaci, kterou bez problémů spustíte ve Windows i v počítačích Apple. První část přehledu zajímavých widgetů už máme za sebou, můžeme se tedy podívat na několik dalších.

Tip: Nová verze 3.0 nefunguje s jinými než anglickými Windows XP. Stáhněte si proto starší verzi 2.0, kde vše funguje tak jak by mělo.

Počítadlo přenesených dat

Widget Bandwidth Graph zobrazuje a měří počet dat přenesených po síti. Je tak dobrým pomocníkem pro majitele vysokorychlostního připojení k internetu, které je však omezeno určitým počtem přenášených dat. S tímto widgetem budete mít neustálý přehled.

Statistiku je možné resetovat hodinově, denně, týdně, měsíčně a ročně. Měsíční statistika bude mít v našich končinách asi největší využití. V nastavení programu si dále můžete zvolit intervaly aktualizace grafu a zobrazované jednotky.

Klepněte pro větší obrázek

Bandwidth Graph nahradí i jednodušší specializované programy

Změna tapety

Nedávno mě jeden čtenář Computeru prosil o radu, kde najde program, který by automaticky měnil obrázek na pozadí pracovní plochy. Uživatelé Yahoo Widget Engine mohou využít Desktop Slideshow, který v nastaveném intervalu automaticky přehodí tapetu na ploše. Stačí zadat složku s obrázky a nechat widget spuštěný.

Klepněte pro větší obrázek

Prohlížejte obrázky jako tapety na ploše

Uvařte si kafíčko

Coffee Alarm vám poslouží jako jednoduchý kuchyňský budíček při vaření kávy. Nastavíte si typ kávy, kterou vaříte. Na výběr je černá a bílá. Pomocí táhla je možné nastavit interval v rozmezí od patnácti minut do dvanácti hodin. Widget má tvar hrníčku s kávou, který se v nastaveném okamžiku na deset vteřin červeně rozbliká.

Klepněte pro větší obrázek

Coffee Alarm dokazuje, že widgety poslouží i v běžném životě

Pomůcka pro hledání

Jistě znáte vyhledávací políčko v Opeře nebo Firefoxu. Internet Explorer zatím podobnou možnost vyhledávání zadaného výrazu na zvoleném portálu nemá. Vyzkoušejte widget Super Search, který vám pomůže s vyhledáváním na portálech Google, Yahoo, Amazon, Wikipedia a na mnoha dalších. Tento widget nemá žádné speciální nastavení. Rozsáhlý seznam podporovaných portálů můžete sbalit, takže vám nebude zabírat cenné místo na ploše.

Klepněte pro větší obrázek

Vyhledávání na internetu se stane hračkou

Papírové poznámky

I žluté poznámkové papírky mají svou obdobu ve widgetech. JC Sticky Deluxe umožňují vložit na plochu elektronické papírky s poznámkami. Můžete jich mít libovolné množství.

Každému papírku je možné přiřadit jiné vlastnosti. Nemusíte se tedy spokojit pouze se žlutou barvou nebo jiným jednobarevným podkladem. Použít lze přechodovou výplň, nastavit si můžete i barvu okraje a typ písma. Novou poznámku snadno vytvoříte pomocí klávesové zkratky. Nechybí možnost tisku.

Klepněte pro větší obrázek

Poznámka s dialogem pro nastavení

Počítejte s Google

Vyhledávací (a nejen to) portál Google nabízí také možnost převodu jednotek, výpočetní funkce a další. Pomocí widgetu Google Calculator můžete snadno přistupovat k těmto převodním funkcím. Widget je vlastně branou k webovému rozhraní Google, proto musíte být připojeni k internetu.

Do editačního políčka zadáte výraz, stisknete klávesu Enter a počkáte na výsledek. Ten můžete stiskem jediného tlačítka na widgetu zkopírovat do schránky a dále s ním pracovat. Kontextová nabídka widgetu obsahuje také odkaz na nápovědu k použití Google Calculatoru. Jeho použití je ale velmi jednoduché.

Klepněte pro větší obrázek

Převod centimetrů na metry pomocí Google Calculatoru

Informace o počítači

Přehledné a rychlé informace o základních parametrech svého počítače získáte s widgetem AEonStat. V několika skupinách vám ukáže informace o procesoru, operační paměti, diskových jednotkách a síťovém rozhraní. V nastavení můžete ovlivnit pouze interval pro aktualizaci hodnot. Nezapírám, že najdete i mnohem propracovanější widgety se stejnými informacemi, nicméně tento se mi zalíbil pro svou jednoduchost a střídmý vzhled.

Klepněte pro větší obrázek

Základní informace o počítači budete mít stále na očích

Můžete za volant?

Na závěr jsem si ponechal widget, který přijde vhod hlavně po letošních oslavách konce roku. Spočítá totiž hladinu alkoholu v krvi, a zodpoví i to, zda můžete za volant osobního automobilu. Stačí, abyste zadali množství vypitého alkoholu, čas, který od té doby uplynul, svou hmotnost a pohlaví. Poté klepnete na tlačítko pro výpočet a uvidíte, co vám program sdělí.

Klepněte pro větší obrázek

Než na Nový rok sednete za volant, otestujte se tímto widgetem

Témata článku: Google, Internet Explorer, Yahoo, Doplňky do prohlížeče, Widget, Volanty, Coffee, Alarm, Bandwidth, Žluté tlačítko

5 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Jan Polzer, Jan Polzer 29. 12. 2005 19:01:43
    Za hovado považuji toho, kdo se takto vyjádří, aniž by měl páru o širších...
  • jaatro 29. 12. 2005 12:19:04
    Autor který nečte diskuzi pod svým článkem je u mě hovado.
  • Žalý 29. 12. 2005 11:54:30
    Vyzkoušel jsem (starší verzi), nadchla mne, nainstalil verzi 3.0 - nešla,...
Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme si titěrnou Wi-Fi meteostanici s lepším teploměrem než Netatmo

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme si titěrnou Wi-Fi meteostanici s lepším teploměrem než Netatmo

** Dnes se podíváme na maličkou Wi-Fi destičku Wemos D1 mini ** A připojíme k ní barometrický a teplotní shield ** Poběží na ní web a nabídne i JSON API

18.  6.  2017 | Jakub Čížek | 28

Jak vybrat monitor k počítači: nenechte se zlákat nepodstatnými parametry

Jak vybrat monitor k počítači: nenechte se zlákat nepodstatnými parametry

** Na jaké parametry se zaměřit a kde vás výrobci chtějí nachytat ** Monitory se stále více specifikují pro konkrétní určení ** Náročný hráč nebo profesionální grafik mají různé požadavky

20.  6.  2017 | Tomáš Holčík | 31

Dlouhodobý test HTC Vive: co vám recenze o virtuální realitě neřeknou

Dlouhodobý test HTC Vive: co vám recenze o virtuální realitě neřeknou

** Ani hry se sebelepší grafikou vás nevtáhnou tolik, jako ve virtuální realitě ** Pro sledování filmů není VR ani zdaleka ideální ** I první generace je skvělá, stále však působí jako prototyp

20.  6.  2017 | Stanislav Janů | 22

Jak unikají informace o nových iPhonech? Třeba podprsenkami čínských pracovnic

Jak unikají informace o nových iPhonech? Třeba podprsenkami čínských pracovnic

** Na černém trhu mohou zaměstnanci továren za kradené součástky inkasovat částku ve výši ročního platu ** Velké množství informací je vyneseno i z centrály Applu ** Díly jsou pašovány v botách, podprsenkách i odpadem

21.  6.  2017 | Stanislav Janů | 24


Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky