Tipy | Meteorologie | Počasí

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.
Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Jak je skutečně venku právě teď?

Pohled z okna vám informaci o aktuální venkovní teplotě nedá, vlastní teploměr často chybí a informace v aplikaci mobilního telefonu zpravidla ukazuje teplotu na základě předpovědi pro daný region. Pokud vás zajímá venkovní meteorologická realita, chce to kouknout jinam. 

Velmi dobrý přehled o aktuální situaci přinášejí webové kamery Českého hydrometeorologického ústavu, kterých je aktuálně bezmála sto. U každé kamery jsou kromě obrazu (s možností animace zachycených snímků) k dispozici údaje o aktuální teplotě, vlhkosti vzduchu, rychlosti a směru větru. Nechybí ani graf vývoje za uplynulých 48 hodin, ze kterého navíc vyčtete informace o intenzitě slunečního svitu a srážkách.

Klepněte pro větší obrázek 
Webové kamery Českého hydrometeorologického ústavu

Můžete také vyzkoušet mapu s meteostanicemi Netatmo, které ukazují skutečnou teplotu a v některých oblastech je jich až překvapivě dost. Zde je však vhodné upozornit, že se jedná o domácí stanice provozované laiky, které v případě nesprávného umístění (např. na přímé slunce) mohou ukazovat nekorektní hodnoty. Když si ale zprůměrujete data z několika okolních stanic, budete mít jasnou představu a třeba i navíc informaci o tom, jak teplota v reálu může kolísat. U každé stanice jsou také data o teplotě, vlhkosti a tlaku vzduchu za posledních 24 hodin.

Klepněte pro větší obrázek 
Mapa s meteostanicemi Netatmo

Pěkně propracované údaje o aktuálním počasí na našem území poskytuje web In-počasí, zobrazující informace ze sítě oficiálních meteorologických stanic. Kromě údajů o teplotě, rychlosti větru, tlaku a srážkách nabízí grafy všech měřených veličin za poslední tři dny, týden, nebo měsíc.

Klepněte pro větší obrázek 
Web In-počasí
Diskuze (4) Další článek: Chrome hledá náhradu za cookies. K tomu chce znovu omezit posílání upozornění

Témata článku: Windy, Kamera, Mapy.cz, Evropa, Webkamera, Tipy, Meteorologie, Austrálie, Slovensko, OpenStreetMap, Netatmo, Počasí, AccuWeather, Jižní Amerika, Česká republika, Radar, Asie, Kuba Čížek, Webová kamera, Severní Amerika, Jadran, Aplikace, Web In-počasí, Graf, Předpověď počasí