Nejenom v televizi bude pevný disk

Dáme-li pevný disk do přehrávače hudebních cédéček, přidáme kompresní čip a přehrávač hudebních souborů ve formátu MP3, rázem získáváme domácí jukebox s kapacitou řádově tisíců oblíbených písniček.
Dáme-li pevný disk do přehrávače hudebních cédéček, přidáme kompresní čip a přehrávač hudebních souborů ve formátu MP3, rázem získáváme domácí jukebox s kapacitou řádově tisíců oblíbených písniček. Jedno z prvních řešení nabízí společnost ReQuest.

„Poslouchání hudby přímo z cédéček se brzy stane záležitostí minulosti,“ říká Steven Vasquez, výkonný ředitel společnosti ReQuest, čímž plně vystihuje možnosti přístroje přímočaře pojmenovaného AudioReQuest Digital Music System. Ten v sobě obsahuje přehrávač cédéček, pevný disk, technologii QuickView společnosti Quantum pro správu multimediálních souborů a samozřejmě kompresní čip – podporovanými formáty jsou MPEG Audio Layer 3 a Windows Media Audio, časem možná přibudou další. Tím však možnosti jukeboxu nekončí – je totiž možné jej propojit se vším možným. V prvé řadě nesmí chybět zvukový vstup – pro nahrávání hudby ze starších hudebních nosičů jako jsou kazety či gramofonové desky. Nahrávat je však možné i digitální cestou – přímo z osobního počítače či Internetu. A konečně je možné přístroj připojit k televizi, což umožňuje spravovat na disku uložené soubory pohodlně pomocí grafického rozhraní namísto vestavěného displeje.

Předpokládaná cena AudioReQuest Digital Music Systému činí 799 dolarů a do prodeje by se měla dostat již v lednu příštího roku. Obdobně jako u digitálních videorekrodérů (rozuměj televizi s diskem) se předpokládá rychlý nárůst trhu s těmito domácími jukeboxy, IDC předvídá 10 miliónů prodaných kusů v roce 2003. Co bude dál? Pevný disk v každém kuchyňském mixéru?

Váš názor Další článek: Podrobné nastavení Wordu 97 a 2000

Témata článku: Windows, Pevné disky, DIS, Jukebox, Bude, Tel, Digitální vstup, Pevné disky interní na Heureka.czNejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
GRID Legends dnes odhalují datum vydání a debutové záběry ze hry
Michal Maliarov
GridVideo
Logická adventura Moss se v létě dočká pokračování. Opět ve virtuální realitě

Logická adventura Moss se v létě dočká pokračování. Opět ve virtuální realitě

Příběh myšáka Quilla byla jedna z prvních velkých her pro PlayStation VR. Jeho dobrodružství ale ještě nekončí.

Martin Nahodil
Moss Book IIDatum vydáníVirtuální realita
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Nad 3,5mm jackem se smráká. Sluchátkový konektor příští rok nejspíš zmizí i z levných telefonů

Nad 3,5mm jackem se smráká. Sluchátkový konektor příští rok nejspíš zmizí i z levných telefonů

** Před pár lety byl 3,5mm konektor nepsaným základem každého telefonu ** Od premiéry iPhonu 7 to však jde s jackem strmě z kopce ** U drahých telefonů chybí úplně a začíná mizet i z modelů střední třídy

Martin Chroust
Střední třída3,5mm jack
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína