Nejenom v televizi bude pevný disk

Dáme-li pevný disk do přehrávače hudebních cédéček, přidáme kompresní čip a přehrávač hudebních souborů ve formátu MP3, rázem získáváme domácí jukebox s kapacitou řádově tisíců oblíbených písniček.
Dáme-li pevný disk do přehrávače hudebních cédéček, přidáme kompresní čip a přehrávač hudebních souborů ve formátu MP3, rázem získáváme domácí jukebox s kapacitou řádově tisíců oblíbených písniček. Jedno z prvních řešení nabízí společnost ReQuest.

„Poslouchání hudby přímo z cédéček se brzy stane záležitostí minulosti,“ říká Steven Vasquez, výkonný ředitel společnosti ReQuest, čímž plně vystihuje možnosti přístroje přímočaře pojmenovaného AudioReQuest Digital Music System. Ten v sobě obsahuje přehrávač cédéček, pevný disk, technologii QuickView společnosti Quantum pro správu multimediálních souborů a samozřejmě kompresní čip – podporovanými formáty jsou MPEG Audio Layer 3 a Windows Media Audio, časem možná přibudou další. Tím však možnosti jukeboxu nekončí – je totiž možné jej propojit se vším možným. V prvé řadě nesmí chybět zvukový vstup – pro nahrávání hudby ze starších hudebních nosičů jako jsou kazety či gramofonové desky. Nahrávat je však možné i digitální cestou – přímo z osobního počítače či Internetu. A konečně je možné přístroj připojit k televizi, což umožňuje spravovat na disku uložené soubory pohodlně pomocí grafického rozhraní namísto vestavěného displeje.

Předpokládaná cena AudioReQuest Digital Music Systému činí 799 dolarů a do prodeje by se měla dostat již v lednu příštího roku. Obdobně jako u digitálních videorekrodérů (rozuměj televizi s diskem) se předpokládá rychlý nárůst trhu s těmito domácími jukeboxy, IDC předvídá 10 miliónů prodaných kusů v roce 2003. Co bude dál? Pevný disk v každém kuchyňském mixéru?

Váš názor Další článek: Podrobné nastavení Wordu 97 a 2000

Témata článku: Windows, Pevné disky, Digitální vstup, Jukebox, Tel


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu