Nejde přeposlat zprávu z Exchange serveru

Při používání systému Microsoft Exchange Server s klientem Outlook se někdy dostanete do situace, že si potřebujete některé zprávy poslat na jinou internetovou adresu.
Při používání systému Microsoft Exchange Server s klientem Outlook se někdy dostanete do situace, že si potřebujete některé zprávy poslat na jinou internetovou adresu, klasickým příkladem je přeposílání zpráv s vysokou důležitostí na svůj mobilní telefon. Když si nastavíte pravidlo, tak zjistíte, že nemůžete vyplnit přímo elektronickou adresu, to vyřešíte vytvořením nového zápisu v Kontaktech, kde uvedete elektronickou adresu. Když pravidlo zapnete, tak zjistíte, že přeposílání nefunguje. Chyba je skrytá v samotném Exchange serveru, kde je po instalaci implicitně zakázáno odesílání automatických odpovědí do prostředí Internetu.

Proto pokud budete chtít automatické odpovědi povolit, tak musíte změnit nastavení na serveru, kde spustíte Exchange Administrator. Vyberete složku Connections a v ní službu Internet Mail Service. Otevřete nastavení služby Internet Mail Service, najděte záložku Internet Mail a stiskněte tlačítko Advanced options. V následujícím dialogu vypněte nastavení Disable Automatic Replies to the Internet. Poté stačí nastavení uložit a službu Internet Mail Service restartovat a vše by mělo začít správně fungovat.

Váš názor Další článek: MSIE 5.0: Budoucnost je v historii

Témata článku: Microsoft, Internet, Exchange, Advanced Options, Exchange Server, Mobilní telefony s tlačítky, Options


Určitě si přečtěte

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

** Mobil za 8 000 Kč uspokojí většinu uživatelů ** Klasické foťáky stačí, širokáče ale zklamaly ** Zásadní jsou rozdíly ve výkonu

Časopis Computer | 4

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

** Jak uložit soubory, aby vydržely vnoučatům? ** A co kdyby měly přečkat celá staletí? ** Teď se o to pokouší GitHub a je to oříšek i pro lingvisty

Jakub Čížek | 120


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně