Operační systémy | Windows 10

Nefunguje vám vyhledávání ve Windows? Nejste sami. Poradíme, jak ho opět zapnout

Vyhledávání ve Windows 10 aktuálně přestalo některým uživatelům fungovat. Prozatím to vypadá, že se chyba týká nejnovějších verzí a je způsobena propojením systému s Bingem. Poradíme, jak vše opravit.

Chyba se prozatím objevila u uživatelů jak v zámoří, tak i u nás v redakci a vypadá to, že zastihla Windows 10 od verze May 2019 a novější. Starší fungují prozatím bez problému. Po otevření vyhledávání se zobrazí pouze prázdné okno, které nereaguje na žádný vstup.

Klepněte pro větší obrázek 
Místo vyhledávání se zobrazí prázdné okno.

Jak to vypadá, chyba je způsobená integrací Bingu v rámci vyhledávání. Nás se to příliš netýká, protože funguje hlavně v angličtině, občas ale zobrazil rozšířené vyhledávání včetně doprovodných informací z internetu apod., ne jen lokální výsledky.

Stačí jeden záznam v registru

Oprava, dokud Microsoft nevydá záplatu, je prozatím jednoduchá – stačí vypnout právě toto propojení vyhledávání ve Windows s Bingem. To je nutné udělat za pomoci úpravy v registru. Za pomoci zkratky Win+R spusťte regedit.exe. Následně zamiřte do HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Search, kde klikněte pravým a zvolte Nový Hodnota DWORD (32bitová). Jako název uveďte BingSearchEnabled.

Klepněte pro větší obrázek 
Vytvořte nový záznam v registrech a následně restartujte počítač.

Po uložení stiskem klávesy enter záznam otevřete a Údaj hodnoty nastavte na 0. Proveďte také kontrolu, že záznam CortanaConsent má také hodnotu 0. Pokud jej nemáte, stejným způsobem jej vytvořte. Nyní můžete úpravu registru zavřít a stačí restartovat počítač. Následně by mělo být vyhledávání již funkční.

Můžete si stáhnout námi vytvořený konfigurační soubor, který úpravy v registru provede za vás. Stačí jej stáhnout a spustit.

Touto změnou neprovádíte žádné velké zásahy do systému, mějte ale na paměti, že si dotčenou funkci vypnete. V případě, že ji budete chtít znovu zapnout, stačí nově přidanou hodnotu BingSearchEnabled smazat, či nastavit na hodnotu 1.

Jak zkrotit Windows Update? Poradíme:

Zdroj: Windows Central, How to Geek

 
Diskuze (22) Další článek: Ceny operačních pamětí letos porostou, říká šéf Adata. Koronavirus ale může vývoj ovlivnit

Témata článku: Windows, Microsoft, Internet, Operační systémy, Windows 10, Aktualizace, Windows Update, Vyhledávače, Tipy, Bing, Záznam, Registr, Jak, Windows Central, Windows s Bingem, Windows +, Úprava, Zapnout, Win +, Údaj hodnoty, VyhledáváníJak zkrotit běžící procesy ve Windows? Našli jsme 7 nejlepších bezplatných nástrojů

Jak zkrotit běžící procesy ve Windows? Našli jsme 7 nejlepších bezplatných nástrojů

** V operačním systému Windows běží desítky procesů ** Pomocí k tomu určených nástrojů je můžete dostat pod kontrolu ** Našli jsme 7 nejlepších bezplatných aplikací

Karel Kilián
TipyNejlepší programyWindows
Božský režim je nesmrtelný. Nerdi z Redmondu na něj nezapomněli ani ve Windows 11

Božský režim je nesmrtelný. Nerdi z Redmondu na něj nezapomněli ani ve Windows 11

** Na jedné hromadě nabízí stovky nástrojů Windows ** Přetažením na plochu z nich uděláte zástupce ** Božský režim skvěle doplní Windows Terminal

Jakub Čížek
Windows 11Tipy
Minimální požadavky na Windows 11 budou opravdu přísnější. Starší PC nemají na upgrade nárok

Minimální požadavky na Windows 11 budou opravdu přísnější. Starší PC nemají na upgrade nárok

** Microsoft revidoval minimální požadavky na Windows 11 ** Jsou pořád hodně přísné, přidal navíc jen pár CPU ** Jedenáctky půjde nainstalovat i tak, ale neměli byste to dělat

Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft