Windows 10 | Operační systémy

Nefunguje vám vyhledávání ve Windows? Nejste sami. Poradíme, jak ho opět zapnout

Vyhledávání ve Windows 10 aktuálně přestalo některým uživatelům fungovat. Prozatím to vypadá, že se chyba týká nejnovějších verzí a je způsobena propojením systému s Bingem. Poradíme, jak vše opravit.

Chyba se prozatím objevila u uživatelů jak v zámoří, tak i u nás v redakci a vypadá to, že zastihla Windows 10 od verze May 2019 a novější. Starší fungují prozatím bez problému. Po otevření vyhledávání se zobrazí pouze prázdné okno, které nereaguje na žádný vstup.

Klepněte pro větší obrázek 
Místo vyhledávání se zobrazí prázdné okno.

Jak to vypadá, chyba je způsobená integrací Bingu v rámci vyhledávání. Nás se to příliš netýká, protože funguje hlavně v angličtině, občas ale zobrazil rozšířené vyhledávání včetně doprovodných informací z internetu apod., ne jen lokální výsledky.

Stačí jeden záznam v registru

Oprava, dokud Microsoft nevydá záplatu, je prozatím jednoduchá – stačí vypnout právě toto propojení vyhledávání ve Windows s Bingem. To je nutné udělat za pomoci úpravy v registru. Za pomoci zkratky Win+R spusťte regedit.exe. Následně zamiřte do HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Search, kde klikněte pravým a zvolte Nový Hodnota DWORD (32bitová). Jako název uveďte BingSearchEnabled.

Klepněte pro větší obrázek 
Vytvořte nový záznam v registrech a následně restartujte počítač.

Po uložení stiskem klávesy enter záznam otevřete a Údaj hodnoty nastavte na 0. Proveďte také kontrolu, že záznam CortanaConsent má také hodnotu 0. Pokud jej nemáte, stejným způsobem jej vytvořte. Nyní můžete úpravu registru zavřít a stačí restartovat počítač. Následně by mělo být vyhledávání již funkční.

Můžete si stáhnout námi vytvořený konfigurační soubor, který úpravy v registru provede za vás. Stačí jej stáhnout a spustit.

Touto změnou neprovádíte žádné velké zásahy do systému, mějte ale na paměti, že si dotčenou funkci vypnete. V případě, že ji budete chtít znovu zapnout, stačí nově přidanou hodnotu BingSearchEnabled smazat, či nastavit na hodnotu 1.

Jak zkrotit Windows Update? Poradíme:

Zdroj: Windows Central, How to Geek

 
Diskuze (22) Další článek: Ceny operačních pamětí letos porostou, říká šéf Adata. Koronavirus ale může vývoj ovlivnit

Témata článku: Microsoft, Windows, Internet, Windows 10, Vyhledávače, Operační systémy, Aktualizace, Windows Update, Tipy, Bing, Windows Central, Windows s Bingem, Registr, Win +, Záznam, Zapnout, Údaj hodnoty, Windows +, Vyhledávání, Jak, Úprava, Operační systémy na Heureka.czDomácí síť bez kompromisů. Jak dosáhnout na maximální propustnost a dokonalé pokrytí

Domácí síť bez kompromisů. Jak dosáhnout na maximální propustnost a dokonalé pokrytí

Rychlost sítě omezuje ten nejpomalejší prvek po cestě. Poradíme vám, jak vybudovat síť s maximální propustností a dokonalým pokrytím domácnosti.

Antonín Trčálek
SíťRouter
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce
Mapy GoogleStreet View
V nitru DJI Mini 3 Pro: Ten dron je větší záhada než tajemný hrad v Karpatech [galerie]

V nitru DJI Mini 3 Pro: Ten dron je větší záhada než tajemný hrad v Karpatech [galerie]

** Létá skvěle, fotí slušně a má autopilota ** Jak se to všechno podařilo vtěsnat do 249 gramů? ** Podívejte se na rozborku nejlepšího dronu letošní sezóny

Jakub Čížek
KvadrokoptéraDJIDrony
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Jak vysoké jsou dotace na fotovoltaiku. Dotační program Nová zelená úsporám překvapí lidským přístupem

Jak vysoké jsou dotace na fotovoltaiku. Dotační program Nová zelená úsporám překvapí lidským přístupem

Od 1. října 2021 platí upravené podmínky pro dotaci na FVE, přičemž v platnosti by měly zůstat až do roku 2025. Důležitou informací je, že jde o podmínky velmi štědré.

Jiří Kuruc
DotaceEnergetikaFotovoltaika
Vyzkoušeli jsme DALL-E 2, noční můru všech grafiků. Umělá inteligence zvládne náročné koláže a má smysl pro humor

Vyzkoušeli jsme DALL-E 2, noční můru všech grafiků. Umělá inteligence zvládne náročné koláže a má smysl pro humor

** OpenAI uvolnilo do betaverze umělou inteligenci DALL-E pro generování obrázků a fotografií ** Technologie zvládne generovat obrazy všeho druhu i podle jakéhokoli stylu **

Karel Javůrek
OpenAIUmělá inteligenceByznys