Výpadek

Nefungoval Seznam a jeho služby. Za výpadkem byla nepovedená odstávka datových center

Oživeno v 17:00 | Společnost oznámila, že služby jsou stabilní. 


Oživeno v 15:00

Nefunguje Seznam. Oživeno: Většina služeb se vrací k životu

Postižené služby se vrací k životu. Titulní strana Seznam.cz má správné datum a odkazy na články vedou, kam mají, widget s datem a svátkem už podává správné informace. Mapy.cz se zdají být 100% funkční včetně aplikace, stejně tak email.cz. Sreality se také tváří zdravě, ale při náhodném proklikávání ještě nerážím na problémy.

Seznam.cz bohužel nemá veřejný dashboard, který by ukazoval funkčnost služeb.

Návrat služeb potvrzuje i mluvčí Seznamu Aneta Kapuciánová: „Nečekaný výpadek služeb byl důsledkem plánované odstávky jednoho z našich datových center. Běžně se tyto odstávky dělají za plného provozu, protože zpravidla jen minimálně ovlivní provoz služeb. Dnes tomu bylo bohužel jinak, za což se uživatelům omlouváme. Kolegové usilovně pracují na zjištění příčin a jejich odstranění. Většina služeb už by nyní měla fungovat bez větších problémů.“ 


Původní článek z úterý 25. června, 12:00

Nefunguje Seznam. Při plánované odstávce datového centra se něco nepovedlo

Před polednem začali uživatelé hlásit výpadky služeb českého internetového impéria Seznam.cz. Incident je čerstvý a technici firmy teprve zjišťují rozsah problému. Mimo provoz je například email.cz, nefungují Mapy.cz (mapová data se nenačítají ani do mobilní aplikace), Sreality a další.

Titulní strana Seznam.cz, dlouhodobě nejnavštěvovanější web českého internetu, sice na první pohled funguje, ale některé aktivní prvky ne – například uváděné datum 17. června není správné, neprokliknete se na vystavené články atd.

Mluvčí Seznamu Aneta Kapuciánová redakci Živě.cz potvrdila, že firma o problémech ví a řeší je. Výpadek je důsledkem plánované odstávky datového centra. Ty Seznam běžně dělá za provozu, ale tentokrát se evidentně něco nepovedlo.

Situaci budeme nadále sledovat.

Diskuze (74) Další článek: Kelvin a absolutní nula. Kdo byl fyzik a matematik William Thomson, alias lord Kelvin

Témata článku: ,