Need For Speed: High Stakes

A opět jsou tu ta nejrychlejší auta na těch nejexotičtějších tratích.
A opět jsou tu ta nejrychlejší auta na těch nejexotičtějších tratích. Ano skutečně se jedná o další pokračování velice populární závodní hry Need for Speed, nyní s podtitulem HIGH STAKES (velké riskování). Jen si vzpomeňte, jak jste se bavili s třetím dílem, jak jste ujížděli policejním hlídkám, ... A to jste si mysleli, že je nic lepšího již nemůže být, ale to není pravda. V dalším pokračování této série (4.), byly změněny tratě, vylepšena grafika a světelné efekty, které jsou nyní realistické, přibyly další vozy a další tratě, ve vozech sedí řidiči, ... Nyní ale k těm nejdůležitějším novinkám.

V prvé řadě přibyly další typy závodů. K již tradičním typům - Single Race, Tournament, Knock Out, Hot Pursuit (nyní vás ale může pronásledovat i helikoptéra), přibyly další - High Stakes, Gateway a Time Trap. A o co v těchto závodech jde? High Stakes je závodem bez pravidel, jedná se o boj jeden proti jednomu. Kdo prohrává, ztrácí svůj vůz. V tomto závodě se jednoznačně bojuje o vítězství. Naproti tomu v závodě typu Gateway se jedná především o přežití. Hrajete za jezdce, který se musí vyhýbat policejním hlídkám tak dlouho, jak je to jen možné, nebo tak dlouho, dokud je všechny nezničí. Další novinkou je závod Time Trap. Zde musíte v předem vymezeném čase projet určitý počet kol, jinak hra končí. To by byly hlavní novinky kolem typu závodů.

Dále se můžeme těšit na 18 skvělých aut (BMW M5, BMW Z3, Ferrari 550 Maranello, Ferrari F50, Lamborghini Diablo SV, Chevrolet Corvette C5, Pontiac Firebird T/A, Chevrolet Camaro Z28, McLaren F1 GTR, Mercedes CLK GTR, Mercedes SLK 230, Jaguar XKR, Porsche 911 Turbo). Nyní to ale nebudou "nesmrtelné" vozy. Každá havárie, kolize nebo náraz se promítne jak ve tvaru karoserie, tak i v samotných jízdních vlastnostech vozu. Navíc má každý vůz za volantem svého řidiče. Světelné kužely reflektorů jednotlivých vozů jsou také realističtější.

K dalšímu vylepšení, kterému se budeme věnovat, patří tratě. Budeme jezdit po těch nejexotičtějších tratích, v tajemných troskách Celtic Ruins, kolem pobřeží a vodopádů na trati Dolphin Cove, přes mosty a na dálnicích na Durham Road, kanadským národním parkem Kindiak Park, německou Landstrasse, francouzskou Route Adonf a zasněženými vrcholky Snowy Ridge. Samozřejmě existují možnosti jízdy v noci, za různého počasí, s provozem nebo bez něj.

Nyní se dostáváme k systémovým požadavkům. Hra vyžaduje počítač s operačním systémem Microsoft Windows 95/98, min. 200 MHz Pentium, 32 MB RAM, 50 MB HDD, 2 MB PCI nebo AGP video kartu, DirectX 6.1 a 4 x CDROM. Doporučen je ale procesor Pentium II nebo Celeron, 350 MB HDD, grafický akcelerátor podporující Glide nebo Direct3D.

Co dodat závěrem? Snad jen, že hru Need for Speed High Stakes by si neměl nechat ujít žádný její fanoušek. Samotnou hrou i jejím zpracováním rozhodně zklamán nebude a stráví u ní jistě spoustu času.

Diskuze (9) Další článek: Nevpuštění na počítač bez hesla

Témata článku: Video, Helikoptéra, Dolphin, Race, Speed, Porsche 911, Route 66, HIGH, Bmw, Durham, Diablo, McLaren, Riskování, Park, Need for Speed, Chevrolet, Lamborghini, Policejní hlídka, Corvette, CLK, Ferrari, Camaro, Maranello, Trap, Diablo 3


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 99

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 109

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 108


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky