Need for Speed 5: Motor City

Návrat ke kořenům do zlaté éry motorismu, tak bude vypadat připravované páté pokračování Need for Speed.
Není to ani tak dlouho, co se objevil poslední díl Need for Speed (4)a již je ohlášeno další pokračování této úspěšné série, tentokrát s podtitulem Motor City. Všichni určitě vzpomínají na začátky, kdy se na trhu objevil první díl, který potěšil snad každého, kdo má rád automobilové závody. Honičky s policií, na tuto dobu skvělá grafika, realistické ovládání ale především hodně zábavy. Následně se na trhu objevilo druhé pokračování, které bylo pro někoho zklamáním díky prototypům vozů, které ve hře byly a také kvůli absenci honiček s policií. Pak přišlo pokračování třetí, které bylo doplněno o další typy závodů, vozidla ve hře již nebyly pouze prototypy, zlepšila se grafika, ovládání vozu bylo realističtější, … byl to návrat k původnímu stylu hry. Po třetím pokračování všichni netrpělivě čekali, co se bude dít. Nikdo však nebyl zklamán, když se na trhu z ničeho nic objevila čtyřka, která bylo doplněna především o destrukce vozů a závody o peníze. Z ničeho nic se však objevila další zpráva, že se do konce tohoto roku má na trhu objevit již 5. pokračování.

NFS 5:Motor City nás ale zavede do doby dávno minulé. Byla to doba, kde každý řidič na víkendy odjížděl z města a vychutnával si projížďky krajinou zatímco jej spalovalo teplé slunce. Byla to doba, kdy každý řidič trávil alespoň jeden den pod svým vozem a prováděl nejrůznější opravy a úpravy. Tenkrát se na silnici proháněly cadillacy a podobná auta. Hráč se tedy bude muset tentokrát rozloučit s vozy Lamborghini Diablo, Jaguar apod. a bude se muset spokojit například s těmito vozy: Ford Coupé z roku 1932, Chevrolet Sport Bel-Air Sport Coupé 1957, Corvette Stingray 1963, Pontiac GTO 1966 nebo Mustang Boss 302 z roku 1970 – celkově jich bude na výběr 40. Všichni ti, kteří obdivují starší vozy se tedy mohou těšit. Hra je dále rozdělena do dvou hlavních typů závodění – pouliční závody (jsou ve stylu Midtown Madness – zkrátka projíždíte městem) a závody na silničních okruzích (zde je na výběr ze 13 okruhů).

Novinkou ve hře je ovšem možnost úpravy jednotlivých vozů. Budete si moci vybrat pneumatiky, motor (rychlejší, pomalejší, s větší akcelerací, ..) až po ty nejmenší detaily jako je například nastavení tlumičů, brzd či vzduchu v pneumatikách. Samozřejmostí ovšem zůstávají základní možnosti z předešlých dílů – změna barvy auta a další. Stejně jako v NFS 4, se i zde setkáme s peněžním systémem. Začínáte s hrstkou dolarů a naším cílem je jich vydělat co nejvíce - kvůli již zmiňovaným úpravám vozu (dobré komponenty nejsou totiž nejlevnější).

Grafika je ve hře opět vylepšena. Engine hry zůstal zachován, nicméně by měl být o něco dokonalejší a propracovanější, takže i majitelé slabších počítačů, kteří hráli NFS 3 by si měli přijít na své. Hudba a zvuky jsou nedílnou součástí hry a je nutné říci, že jsou opět na vysoké úrovni a krásně dotvářejí jednotlivé scény. Hudba odpovídá hudbě šedesátých a sedmdesátých let.

Dále je oznámeno, že by NFS 5: Motor City měla podporovat on-line hru. Má vzniknout virtuální komunita Motor City, kam se bude moci hráč přihlásit a následně závodit (on-line s ostatními). S touto možností jsme se mohli setkat například již v Diablu, kdy byla možnost přihlásit se do klubu a následně hrát s ostatními hráči, kteří byli z okolních měst, států a kontinentů. Dále však budou moci navštěvovat oblíbené restaurace, zajet si do kina, jen tak spolu hovořit (chatovat).

Kdo z vás hrál alespoň jeden díl NFS série a hra se mu líbila, může netrpělivě očekávat její 5. pokračování, které se má na trhu objevit do konce tohoto roku. Třeba nás však EA překvapí a NFS 5: Motor City vyjde o něco dříve.

Váš názor Další článek: Nastavení rychlosti PS/2 portu

Témata článku: Cit, Jednotlivý díl, Lamborghini, Původní styl, Chevrolet, Jaguar, Prototyp vozu, Projížďka, Mustang, Madness, City, Motor, Ford Mustang, Corvette, Sporty, Diablo, Diablo 3, Need for Speed, Hlavní typ, Jednotlivá města, Pontiac


Určitě si přečtěte

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 16

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 59

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 252Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu