Hardware

Něco pro fandy tichých PC. Noctua chystá více černých chladičů a uvede obří pasiv pro CPU

Noctuu a její ikonické hnědo-béžové ventilátory možná znají i ti, kteří se v hardwaru běžně nevrtají. Ne všem se ale tato barevná kombinace do skříně hodí. Pokud je to váš případ, zbystřete. Dorazí nové černé a dokonce i bílé verze.

Rakouská společnost ukázala hromadu novinek již před rokem na Computexu. Mezi fází prototypu a komerčním prodejem ale může být až dvouletá pauza. Noctua totiž aktualizovala roadmapu, z níž vyplývá, že některé ukázané produkty zamíří do obchodů až příští rok (přestože se měly prodávat ještě letos).

Nejprve se na pultech objeví černé verze chladičů NH-D15S a NH-U9S, mělo by se tak stát do konce září 2020. V posledním čtvrtletí dorazí chladiče CPU označené jako Redux, což budou vylepšené starší modely.

V prvním čtvrtletí 2021 přijdou černý ventilátor NF-A12x25 a chladič NH-U12A. Kromě nich dorazí i bílé větráky, osmiportový hub pro ventilátor a převodník napětí z 24 na 12V.

Největší novinkou, a to doslova, bude pasivní chladič procesoru. Bestie vážící 1,5 kila má jen 12 žeber (zato tlustých), 6 heatpipe a v pasivní skříni s přirozeným air flow zvládne uchladit 120W procesor. Případně až na 180W, pokud na něj bude ve skříni foukat nějaký ventilátor. Novinka bude kompatibilní s platformami AMD AM4 a Intel LGA115x.

Později v příštím roce Noctua uvede další generaci 140mm ventilátoru s upravenými rámečky, ložisky i lopatkami a přepracovaný chladič řady NH-D15 s větší plochou schopnou odvádět teplo z až 400W CPU. Poslední novinkou bude malý stolní USB větráček určený do kanceláří. Má být velmi tichý, přitom bude vát až na dva metry.

via Hexus

Diskuze (27) Další článek: V testu se ukázal procesor Intel Rocket Lake-S s podporou PCI Express 4.0

Témata článku: Hardware, AMD, Intel, Procesory, Novinka, Chladič, Pasivní chlazení, Skříň, Ventilátor, Fanda


Určitě si přečtěte

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 76

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

** Honor u nás přichází s prvním telefonem bez Google Mobile Services ** Současný stav je lepší než na začátku, ideální ale není ** Zkusili jsme i hack s ručním přidáním služeb Googlu

Tomáš Holčík | 157

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

** Zkusil jsem se zbavit závislosti na vyhledávači od Googlu ** Jako alternativy posloužily Bing, Seznam a DuckDuckGo ** Mají své silné stránky, ale i nepřekonatelná negativa

Lukáš Václavík | 57


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11