Google | Internet | Mobilní aplikace

Něco pro Česko a rozvojové trhy: aplikace Google Datally detailně hlídá čerpání mobilních dat

Google představil pro operační systém Android novou aplikaci, která vám pomůže se správou mobilních dat. V ideálním světě bychom žili s neomezenými mobilními datovými tarify, v tom skutečném nám však „v rozletu“ brání tzv. FUP (Fair Use Policy). Jinými slovy omezení počtu stažených dat, které se liší v závislosti na tarifu. A po jeho vyčerpání je často třeba připlatit si za navýšení limitu nebo „skousnout“ dramatické snížení rychlosti přenášených dat.

Toho si je samozřejmě vědom i Google a tak představil aplikaci Datally, která vám pomůže pochopit, kam mizí vaše drahocenná mobilní data. Na úvodním dashboardu vidíte aktuálně spotřebovaný objem dat, který si můžete dále vyfiltrovat podle hodin, dnů, týdnů nebo měsíců. Aktuální spotřebu lze „rozpitvat“ až ke konkrétním aplikacím, takže možná zjistíte, že některá aplikace, kterou nepoužíváte, si na pozadí stahuje větší objemy dat.

Aplikace nabízí režim pro úsporu dat (Data Saver), který blokuje data na pozadí, a to, buď všem aplikacím, nebo jen jednotlivým, které si zaškrtnete. Blokace probíhá prostřednictvím VPN připojení, které propustí jen povolný datový provoz.

Aplikace dále upozorní na blízké bezplatné Wi-Fi a pomůže uživatelům s připojením. Tyto veřejné Wi-Fi můžete dále hodnotit, co se týče kvality připojení, a tyto informace tak předat dalším uživatelům služby Datally.

Aplikace Datally pomůže k tomu, aby jste neplýtvali mobilními daty:

Google aplikaci testoval několik měsíců na Filipínách, a podle jeho vyjádření uspořil každý z uživatelů Datally až 30 procent dat. Aplikace primárně cílí na trhy s omezenou nabídku mobilního internetu, ale bezvadně se bude hodit i u nás, kde nejsou mobilní operátoři z hlediska FUP příliš štědří. Datally je k dispozici pro Android 5.0 nebo vyšší. Aplikaci stahujte bezplatně na Google Play.

Diskuze (10) Další článek: Světelné počítače jsou o krok blíž. Fotony jsme zkrotili v prostoru velikosti čipu

Témata článku: Google, Internet, Android, Mobilní aplikace, VPN, Bezplatné wi-fi, Datally, Aplikace, Přenášené data, Dramatické snížení, Rozvojový trh, Čerpání, Operační systém, Saver, Nová aplikace, Filipíny, Veřejná Wi-fi, Objem dat, Stažené data, Omezená nabídka, GLOSA, Velký objem, Mobilní internet, Připojení, Mobilní data


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu