Google | Mapy | Doprava

Něco na nepoctivé taxikáře: Google Mapy nahlásí, když taxík sjede z optimální trasy

Aplikaci Mapy od Googlu umí mimo jiné vyhledat optimální trasu a také navigovat. Toho se dá využít nejen k přímé navigaci, ale i ke kontrole při jízdě taxíkem. Nyní k tomuto účelu Google chystá přímo speciální funkci, která tiše sleduje trasu, ale ozve se v okamžiku, kdy se od ní odchýlíte. 

Funkce může být využívána i jinak – třeba když jste si cestou téměř jistí a nechcete, aby vás rušila klasická navigace neustálými pokyny, ale přesto chcete mít pro jistotu pomoc v záloze, která vás upozorní, kdybyste zapomněli odbočit. O novince vyšla informace na vývojářském webu XDA-Developers s tím, že se již testuje v Indii. Je ale pravděpodobné, že se po testu rozšíří celosvětově. 

Alarm se spustí v okamžiku, kdy je odchýlení od trasy větší než 500 m, drobné korekce či zkratky bočními uličkami jsou tedy tolerovány. 

Funkce má za cíl zvýšit vzájemnou důvěru mezi poskytovateli dopravy a jejich zákazníky. Podobně se Google snaží zatraktivnit i autobusovou či vlakovou dopravu. Nedávno přišel s funkcí, která se na základě polohy ptá cestujících, jak je jejich prostředek veřejné dopravy zaplněný. Díky tomuto online dotazníkovému průzkumu zjistí, jak obvykle bývají jednotlivé linky vytížené a může tuto informaci poskytovat dál. Také tato funkce je zatím ve fázi testování jen v několika lokalitách. 

Diskuze (2) Další článek: Kdyby dnes USA vypnuly GPS, možná byste si toho na mobilu ani nevšimli

Témata článku: Google, Mobilní aplikace, Mapy, Doprava, Indie, Navigace, Taxík, Funkce, Okamžik, Taxi, Google mapy, Trasa


Určitě si přečtěte

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

Karel Kilián | 48

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

** Před pár týdny jste si mohli v akci koupit Wi-Fi desku za jeden dolar ** Nám už TTGO T-Display dorazila do redakce ** Připojíme k ní jazýčkový kontakt a vyrobíme bezpečnostní systém

Jakub Čížek | 30

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF