Google | Doprava | Mapy

Něco na nepoctivé taxikáře: Google Mapy nahlásí, když taxík sjede z optimální trasy

Aplikaci Mapy od Googlu umí mimo jiné vyhledat optimální trasu a také navigovat. Toho se dá využít nejen k přímé navigaci, ale i ke kontrole při jízdě taxíkem. Nyní k tomuto účelu Google chystá přímo speciální funkci, která tiše sleduje trasu, ale ozve se v okamžiku, kdy se od ní odchýlíte. 

Funkce může být využívána i jinak – třeba když jste si cestou téměř jistí a nechcete, aby vás rušila klasická navigace neustálými pokyny, ale přesto chcete mít pro jistotu pomoc v záloze, která vás upozorní, kdybyste zapomněli odbočit. O novince vyšla informace na vývojářském webu XDA-Developers s tím, že se již testuje v Indii. Je ale pravděpodobné, že se po testu rozšíří celosvětově. 

Alarm se spustí v okamžiku, kdy je odchýlení od trasy větší než 500 m, drobné korekce či zkratky bočními uličkami jsou tedy tolerovány. 

Funkce má za cíl zvýšit vzájemnou důvěru mezi poskytovateli dopravy a jejich zákazníky. Podobně se Google snaží zatraktivnit i autobusovou či vlakovou dopravu. Nedávno přišel s funkcí, která se na základě polohy ptá cestujících, jak je jejich prostředek veřejné dopravy zaplněný. Díky tomuto online dotazníkovému průzkumu zjistí, jak obvykle bývají jednotlivé linky vytížené a může tuto informaci poskytovat dál. Také tato funkce je zatím ve fázi testování jen v několika lokalitách. 

Diskuze (2) Další článek: Kdyby dnes USA vypnuly GPS, možná byste si toho na mobilu ani nevšimli

Témata článku: Google, Mobilní aplikace, Doprava, Mapy, Navigace, Indie, Trasa, Okamžik, Taxi, Funkce, Google mapy, Taxík


Určitě si přečtěte

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

** Typické žluté obálky z Číny už před lety zavalily nejen Českou poštu ** Pokud ale něco stojí dolar, často tomu odpovídá i kvalita ** Jak vypadají příklady těch nejbizarnější šmejdů?

Jakub Čížek | 150

Surface Laptop 2: cenově dostupný důkaz, že už to Microsoft umí jako Apple

Surface Laptop 2: cenově dostupný důkaz, že už to Microsoft umí jako Apple

** Nové barvy a rychlejší procesory, jinak je vše při starém ** Alcantara okolo klávesnice výrazně zlepšuje komfort používání ** Displej s poměrem stran 3:2 oceníte při práci na webu nebo aplikacích Office

Tomáš Holčík | 153

Týden Živě: Zapomeňte na širokoúhlý televizor. Budoucnost patří vertikálním

Týden Živě: Zapomeňte na širokoúhlý televizor. Budoucnost patří vertikálním

** Vertikální televizory do každé rodiny ** Desítky budou mít problém s počítači s malými disky ** Facebook se chlubil novinkami na F8

David Polesný, Jakub Čížek | 24

Jak si pročistit disk ve Windows bez instalování dalších programů

Jak si pročistit disk ve Windows bez instalování dalších programů

** K vyčištění disku ve Windows nepotřebujete nástroje třetích stran. ** Postačíte si i s obyčejným nastavením. ** Zvolit si můžete i automatické promazávání dat.

Vladislav Kluska | 21Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fotolabů

Oklamali jsme rozpoznání obličeje

13 tipů pro rychlejší Wi-Fi

Test NVMe SSD 500 GB