Byznys | The Pirate Bay

Nechvalně proslulé skladiště pirátských torrentů se zbavilo domény piratebay.org

Nechvalně proslulé skladiště pirátských torrentů se zbavilo domény piratebay.org

Pirátská zátoka se zbavila své domény piratebay.org. Někdejší správci neprodloužili platnost a doména skončila na tržišti DropCatch, kde se o ni strhl litý boj. Nový majitel za ni nakonec zaplatí 50 tisíc dolarů.

No dobrá, ale jak je možné, že se slavný torrentový katalog zbavil takto atraktivní domény? Odpověď je prostá, nikdy ji totiž moc nepoužíval – jen jako přesměrování. Oficiální adresa pirátské zátoky zní thepiratebay.org a všechny ostatní si web držel jen pro strýčka příhodu, případně se jedná o neoficiální zrcadla – kopie/proxy webu.

Klepněte pro větší obrázek
Dražba domény piratebay.org (Zdroj: TorrentFreak)

Skutečná identita nového majitelé zůstává zatím neznámá a stejně tak jeho plány. Na adrese může spustit web a zaplnit jej reklamou, přičemž využije hromady zpětných odkazů napříč internetem, Mnozí návštěvníci pak ani nemusejí tušit, jakou má katalog torrentů správnou adresu a snadno se spletou.

Klepněte pro větší obrázek
Prodáno!

TorretFreak nakonec spekuluje i o možnosti, že by mohl nový majitel na adrese spustit vlastní zrcadlo/proxy. Nešlo by přitom o žádnou pirátskou charitu, ale opět o byznys, obalil by jej totiž reklamou.

Diskuze (10) Další článek: Zrcadlení aplikací z Androidu přichází na Windows. Dočkají se ale jen někteří, musíte mít podporovaný Samsung

Témata článku: Internet, Byznys, Torrent, Reklama, Pirátství, Warez, Doména, The Pirate Bay, TorrentFreak, Proxy, Zrcadlo, Org, Dóm, Skladiště, Adresa, Katalog, Nový majitelEISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2021/2022

EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2021/2022

Jaké reproduktory jsou letos nejlepší? Jaký zesilovač si odnesl ocenění EISA? Podívejme se na kategorii Hi-Fi produktů, jejichž cílem je nabídnout kvalitní zvuk.

Jaromír Puk
Hi-Fi
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály