Microsoft | Windows 10 | Windows 7

Nechcete přejít ze Sedmiček? Připravte se na vyskakovací okno vyzývající k upgradu

15. ledna finálně končí podpora operačního systému Windows 7 a Microsoft důrazně vyzývá uživatele k aktualizaci na nejnovější Windows 10. Po tomto datu navíc bude zobrazovat zbývajícím uživatelům celoobrazovkové upozornění, že jejich počítač již nemá žádnou bezpečnostní podporu.

Microsoft aktuálně vydal jednu z posledních aktualizací pro Windows 7. Ta kromě několika oprav nese i přípravu na konec podpory pro tento stařičký systém. Ta bude ukončena pro zákazníky již 15. ledna 2020 a pouze větší firmy si mohou připlatit za další rok (či více) bezpečnostních aktualizací.

Od ledna příštího roku se tak začne na počítačích se Sedmičkami objevovat celoobrazovkové hlášení o tom, že systém neaktuální. Ponese také informace o rizicích spojené s jejím dalším používáním. Microsoft zde důrazně doporučuje upgrade na nejnovější systém Windows 10, který je neustále podporován.

Upozornění se týká těchto edicí:

  • Starter
  • Home Basic
  • Home Premium
  • Professional
  • Ultimate

Zároveň se ale neukáže na těch přístrojích s verzí Professional, kde došlo k zakoupení prodloužené podpory. Vyjmuty jsou i zařízení v doméně a v režimu kiosek.

Microsoft má s podobným hlášením zkušenosti

Nejedná se přitom o první „kampaň“, při které Microsoft propaguje Windows 10 a uživatele nabádá k přechodu z Windows 7. Podobná akce se odehrála při vydání Desítek a v prvním roce, kdy firma nabízela upgrade zdarma. vyskakovací hláška uživatele vybízela ke stažení nového systému a dokonce tak někdy učinila i za ně. Microsoft zde nakonec od podobného jednání ustoupil.

Tentokráte přichází s větším kalibrem – nejedná se o žádnou menší notifikaci, ale upozornění, které zabere celou obrazovku a nezmizí, dokud jej uživatel nezruší. Na druhou stranu zde má pádnější důvod – uživatelé na neaktualizovaném systému se vystavují zvýšenému riziku zneužití některé z nově objevených chyb.

Jak propojit telefon a počítač s Windows? Poradíme:

Diskuze (88) Další článek: Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Windows 10, Operační systémy, Windows 7, Aktualizace, Systém, Počítač, Sedmička, Hlášení, Upozornění, Uživatelé


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 60

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu