Nečekaně vysoký zisk Yahoo: dobrá zpráva pro portály

Světově vedoucí internetový portál ukazuje možnou cestu k profitu.
Při diskutování významu tzv. internetových portálů (míst, která slouží jako vstupní brány do Internetu) se často spekuluje o tom, zda jsou tyto služby schopny přinášet zisk: samy nic neprodávají, jsou náročné na údržbu a budování, a i když jimi denně prochází obrovská množství uživatelů Internetu, je prodej jejich reklamní plochy mírně problematický, protože je málo cílený.

Yahoo, dnes bezpochyby vedoucí světový portál, od něhož se pak odvozuje většina podobných portálů národních, počínaje českým Seznamem, však ukazuje, že umí nejen růst, ale i vydělávat. Za poslední kvartál vzrostl jeho čistý příjem na 57,6 milionu dolarů (z 12,9 mil. o rok dříve), což mírně překročilo odhady; obrat firmy byl 201 milion dolarů (o rok dříve 91 mil. dolarů). Samozřejmě, jsou to stále relativně směšná čísla, podle kterých se firma nevejde ani do první tisícovky amerických firem, nicméně Yahoo je mezi internetovými společnostmi bílou vránou vůbec díky tomu, že nějaký zisk má.

Yahoo je se svou kapitalizací okolo stovky miliard dolarů také jedním z posledních „nezávislých“ internetových gigantů, společně s Amazon.com a eBay.com. Ostatní významní již našli své partnery: AOL fúzoval s mediálním gigantem Time Warner, Excite pak s providerem @Home. Yahoo stále trvá na své nezávislosti, i když toto pevné stanovisko může trvat až do okamžiku, kdy přijde lukrativní nabídka... Dnes sloučený gigant AOL-TW obsluhuje podobný počet uživatelů jako Yahoo, na rozdíl od Yahoo jim však má co nabídnout: od profesionálního, špičkového mediálního obsahu až po kvanta fyzického, na webu dobře prodejného zboží.

Zpráva o slušném zisku Yahoo je dobrá zpráva pro portály i v našich zemích: ukazuje, že kvalitně řízený portál je schopen nalézt své zdroje příjmu, sice ne obří, ale vedoucí minimálně k příjemnému zisku. Možná méně příjemná zpráva je, že to platí pouze pro Yahoo – několik ostatních zbývajících soupeřů Yahoo na americkém trhu se ze ztráty nemůže dostat a je jen otázkou času, kdy budou pohlceni někým větším.

Váš názor Další článek: Týden: nižší ceny, nové aféry, nové systémy

Témata článku: Yahoo, Obrovský příjem, Portál, Time Warner, Podobný počet, Dobrá zpráva, Podobný portál, Obrovské množství, Lukrativní nabídka, Poslední odhad, Slušné číslo, Zisk, Vysoký zisk, Bílé místo, Americký dolar


Určitě si přečtěte

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

** Windows 10X přijdou již ke konci roku ** Microsoft vydal emulátor, kde systém ukázal ** Vývojáři musí upravit své aplikace

Vladislav Kluska | 62

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 8

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 46

Dost bylo moderních Windows 10. Pojďme je přebarvit zpět na Windows 95

Dost bylo moderních Windows 10. Pojďme je přebarvit zpět na Windows 95

** Stařičké Windows 2000 nedávno oslavily 20 let ** Někteří z vás si postěžovali, že to byly poslední hezké Windows ** Fajn, ukážeme vám, jak přebarvit Desítky o 25 let zpět

Jakub Čížek | 44

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor