NEC a IFS posilují spolupráci v oblasti globálních řešení

ifsSpolečnost NEC se stala jedním z hlavních akcionářů IFS, a proto dochází k posilování a rozšiřování vztahů mezi oběma společnostmi v oblasti podnikových aplikací. Cílem rozšíření spolupráce je podstatné navýšení objemu obchodu se společnostmi japonských vlastníků ve světě se zaměřením na automobilový a high-tech průmysl.

Stávající spolupráce mezi společnostmi NEC a IFS se již osvědčila a ve svém důsledku přinesla řadu implementací IFS Aplikací, převážně pro výrobní průmysl v Japonsku. Tyto implementace byly obvykle realizovány společností NEC. NEC má dnes vyhrazeny značné zdroje pro prodej, implementaci a podporu IFS Aplikací v Japonsku. Během loňského roku se spolupráce rozšířila i na oblast jihovýchodní Asie, Číny a dalších zemí.
Prezident společnosti NEC Akinobu Kanasugi říká: "NEC úspěšně spolupracuje s IFS již dlouhou dobu. Do dnešního dne byly implementovány IFS Aplikace u více než 48 zákazníků ve výrobním průmyslu na 76 místech. Mezi tyto zákazníky patří mimo jiné i Sanden Co. Ltd. a Shin Caterpillar Mitsubishi, Ltd. Součástí naší růstové strategie je i snaha o globální růst našeho podnikání v oblasti podnikových řešení, protože vidíme příležitost v dnešním růstu počtu nasazení podnikových aplikací, zvláště pak ve výrobním průmyslu. IFS má masivní globální podnikovou infrastrukturu se 79 kancelářemi ve 45 zemích. Kromě toho má i své vlastní offshore R&D centrum se 300 odborníky na Srí Lance. Očekáváme, že prohloubení naší spolupráce s IFS urychlí náš růst v oblasti podnikových řešení."
NEC získala 1.100.000 akcií série A a 6.790.000 konvertibilních obligací (KV3B), což představuje 7,7 % akciového kapitálu a 10,7 % hlasů po konverzi.
Gustaf Douglas, prezident a hlavní vlastník IFS, říká: "Vždy se snažím o vyhledávání a rozšiřování stálých, dlouhodobých obchodních vztahů, a proto vítám nárůst zainteresovanosti NEC v IFS. Naše spolupráce je založena na pevných základech a rozvíjela se postupně. Společně jsme realizovali implementace v řadě úspěšných projektů. Je to otázka neustálé tvorby toho, co je pro naše zákazníky skutečně důležité – kvalifikace a zkušenosti."
Aby došlo k urychlení globálního růstu společných obchodních činností, rozšíří NEC a IFS svou spolupráci v oblasti vývoje, prodeje, údržby a podpory podle následujících bodů:
• NEC posílí svou zainteresovanost v IFS R&D a bude spolupracovat při vývoji IFS Aplikací v oblasti zjednodušení rychlého přidání specifických funkcí pro japonské výrobce.
• Obě společnosti spolupracují na vytvoření společné operační skupiny IFS Aplikací, která bude řídit veškeré prodejní činnosti, včetně poradenské a implementační podpory v Číně a Asijsko – tichomořském regionu.
• Aby mohla NEC poskytovat celosvětově 24hodinovou údržbu a podporu, posílí své využití globálních center údržby a podpory IFS. NEC podpoří tato centra svými zdroji. IFS tak rozšíří svou podporu na společnosti japonských vlastníků včetně klientů NEC.
O IFS a IFS Aplikacích (www.ifs.cz)
Přímé zastoupení IFS AB pro Českou a Slovenskou republiku, IFS Czech, s.r.o. se sídlem v Praze, bylo založeno v roce 2000. V současné době má IFS Czech 17 zákazníků a k dispozici více než 100 odborníků, kteří jsou schopni i ve spolupráci se svými kolegy z celého světa plnohodnotně zajišťovat lokalizaci, dodávku a implementaci produktů IFS na českém a slovenském trhu.
IFS vyvíjí a dodává podnikové aplikace založené na komponentové architektuře pro střední a velké podniky. IFS Aplikace, které jsou založeny na webové a portálové technologii, nabízí více než 60 podnikových aplikačních komponent, které jsou určeny pro podporu řízení výroby, dodavatelských řetězců, řízení vztahů se zákazníky, financí, engineeringu, údržby a lidských zdrojů. IFS poskytuje zákazníkům možnost postupné implementace jednoduchého a otevřeného systému podnikových aplikací.
Společnost IFS je jeden z vedoucích globálních dodavatelů podnikových aplikací ve 45 zemích celého světa s 350.000 uživateli. Společnost je zapsána na Burze cenných papírů Stockholm (XSSE:IFS).
Další informace na www.ifs.cz

Váš názor Další článek: Mlynář se staví za odvolaného Valeskiho, obrací se na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže

Témata článku: Caterpillar, Stockholm, NEC, Mitsubishi, Pevný základ, Globální podnik, Řešení, Douglas, Oblast, Offshore

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky