Nebývale masivní zátah na softwarové piráty v Itálii

Na popud BSA proběhl v Itálii rozsáhlý zátah na síť distributorů nelegálního software. Jen samotná čísla jsou zajímavá: 118 milionů EUR v software, 181 obviněných a 10 300 podezřelých.
Italští policisté z brigády zelených baretů ve spolupráci s Business Software Alliance a italskou Federation against Music Piracy (FPM) zajistili během „Operace myš“ padělky softwarových produktů v hodnotě 118 milionů EUR (cca 3,7 miliardy korun). Policisté pro odhalení organizované skupiny používali sledování IP adres, analýzy log souborů a kryptografické metody pro dešifrování komunikace mezi členy gangu softwarových pirátů. Ti měli v Itálii základnu, ale operovali po celé Evropě. Výsledky šetření kromě zabavených CD a DVD s nelegálním software, hudbou a filmy představuje také 181 obviněných osob. Toto číslo ale z daleka není konečné, policie prověřuje dalších 10 300.

Zelené barety jsou speciální jednotkou rychlého nasazení, která se kromě jiného soustředí na potírání organizovaného zločinu. K doposud největšímu evropskému případu softwarového pirátství je dovedla jediná e-mailová adresa, která poskytla klíč k odhalení dalších 95 000 podezřelých e-mailových schránek. Kromě elektronické pošty používali piráti sítě webových stránek s nabídkou svého zboží, které dodávali zákazníkům poštou. Odborníci odhadují obrat celé skupiny na 2 miliardy EUR ročně.

Zásah přišel v době, kdy BSA zveřejnila statistiky týkající se počítačového pirátství, podle kterých se objem nelegálního softwaru v Itálii pohybuje kolem 47 %, za Itálií se drží Irsko se 42 %. Nízká míra pirátství je ve Velké Británii – 26 % a Dánsku, které je na tom z celé Evropy nejlépe s 24 %.

Mezi zabavenými produkty byl SW Microsoftu, Adobe, Symantecu, ale i Apple Computers a mnoho dalších. Hudební a filmový průmysl zastupovala alba Madonny, Robieho Wiliamse nebo filmy Gangs of New York a Die Another Day.

Témata článku: Software, Celý film, Nízká míra, Zeus, Madonna, IT, Celá Evropa, Gang

Určitě si přečtěte

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

** Fluent Design je vzhled, do kterého postupně Microsoft převleče celý systém ** Staví na průhlednosti a velkých plochách ** Do Windows 10 se z části dostane už zítra při vydání podzimní aktualizace

Včera | Stanislav Janů | 146

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

** Po půl roce je tu další aktualizace Windows ** A opět přináší hlavně hromadu drobných kosmetických vylepšení ** Podívali jsme se na ty nejzajímavější

Dnes | Jakub Čížek | 87


Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji