VPN | Mozilla

Nebyl to jen test. Tvůrci Firefoxu brzy spustí ostrou verzi svého VPN

Po měsících testů míří virtuální privátní síť Mozilly do finále. Ponese prostý název Mozilla VPN a z bety do ostré verze se přesune v nadcházejících týdnech. Službu doteď mohli používat jen testeři z USA, avšak Mozilla slibuje, že ji brzy rozšíří i dál.

Novým názvem Mozilla VPN navíc udělala ve své produktové nabídce trochu pořádek. Stále ještě aktuální jméno Firefox Private Network totiž Mozilla používá i u anonymizačního proxy serveru, který je dostupný jen pro Firefox. VPN ale samozřejmě bude chránit celý systém a aplikace v něm.

Současná betaverze stojí 4,99 dolaru na měsíc a je dostupná prostřednictvím aplikací pro Windows 10, Chrome OS, Android a iOS. Časem ale zamíří i na macOS a Linux.

Srovnání Firefox Private Network
  FPN (Browser) FPN (VPN)
funkce proxy VPN
partnerská síť Cloudflare Mullvad
cena 2,99 $ na měsíc 4,99 $ na měsíc
počet zařízení 3 5
platformy Firefox pro Windows, macOS a Linux Windows, Chrome OS, Android, iOS, v budoucnu i macOS a Linux
dostupnost zatím jen v USA zatím jen v USA

Mozilla nemá vlastní servery, pronajímá si kapacitu od společnosti Mullvad. VPN využívá protokol WireGuard a servery má ve více než 30 zemích světa. Obě firmy slibují, že síťový provoz nijak nemonitorují ani nelogují.

Zaváděním placených služeb se Mozilla Foundation snaží stát více nezávislou organizací. Většina příjmů pochází od Googlu, se kterým má dohodu, že bude výchozím vyhledávačem ve Firefoxu po celém světě s výjimkou několika regionů. V USA je výchozím Yahoo, v Číně Baidu a Yandex standardně vyhledává v Rusku, Bělorusku, Kazachstánu, Ukrajině a Turecku.

Diskuze (6) Další článek: Historie se opakuje. Google tlačí Meet stejně vehementně jako kdysi Google+

Témata článku: Software, Google, Windows, Linux, Yandex, Yahoo, USA, Android, macOS, iOS, Firefox, Rusko, VPN, Chrome OS, Soukromí, Turecko, Mozilla, Šifrování, Kazachstán, WireGuard, Brzy, SVE, Bělorusko, Linux Windows, Firefox Private Network, Software na Heureka.czRecenze cykloradaru Garmin Varia RCT715. Bílé dodávky, všechny si vás natočím

Recenze cykloradaru Garmin Varia RCT715. Bílé dodávky, všechny si vás natočím

** Garmin do svého stále unikátního cykloradaru přidal kameru ** Snímá a ukládá, co se při jízdě děje za sedlem ** Kromě toho je to jedna z nejsilnějších svítilen na kolo

Marek Lutonský
Testy
Test pěti solárních nabíječek. Od malé a zbytečné po skvělou, která utáhne i notebook

Test pěti solárních nabíječek. Od malé a zbytečné po skvělou, která utáhne i notebook

Přenosné solární nabíječky jsou určeny především pro drobnou elektroniku, ty větší si ale poradí i s notebooky velkými powerpacky nebo kombinací všeho.

Stanislav Janů
Srovnávací testSolární energie
Podrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

Podrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

**Než zrušíte SIPO, musíte platby převést jinam. **Neplatí to nutně pro poplatky veřejnoprávním médiím. **SIPO zrušíte osobně, elektronicky nebo se zruší automaticky.

Petr Urban
Česká poštaNávody
Domácí síť bez kompromisů. Jak dosáhnout na maximální propustnost a dokonalé pokrytí

Domácí síť bez kompromisů. Jak dosáhnout na maximální propustnost a dokonalé pokrytí

Rychlost sítě omezuje ten nejpomalejší prvek po cestě. Poradíme vám, jak vybudovat síť s maximální propustností a dokonalým pokrytím domácnosti.

Antonín Trčálek
SíťRouter
V nitru DJI Mini 3 Pro: Ten dron je větší záhada než tajemný hrad v Karpatech [galerie]

V nitru DJI Mini 3 Pro: Ten dron je větší záhada než tajemný hrad v Karpatech [galerie]

** Létá skvěle, fotí slušně a má autopilota ** Jak se to všechno podařilo vtěsnat do 249 gramů? ** Podívejte se na rozborku nejlepšího dronu letošní sezóny

Jakub Čížek
KvadrokoptéraDJIDrony
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce
Mapy GoogleStreet View