Nebojte se o své IT, svěřte je Coolhousingu

(Inzerce) Tajuplná slůvka, malé písmo, nejasné sliby, vysoká cena a výjimky a výjimky. Tak někdy v IT vypadají garance. Coolhousing ale bezpečnost nejen slibuje.

Bezpečnost informačních technologií můžeme opříst řadou příběhů. Když však dojde na lámání chleba, zjistíme, že první nebezpečí na vaše servery nečíhá v internetovém kabelu, ale za dveřmi datového centra. Datové centrum Coolhousingu je proto umístěno na pražské Vinohradské třídě, bezpečně mimo záplavovou oblast. Voda sem nevystoupá a požáru zase nedá šanci automatizovaný detekční systém a bdělá nepřetržitě přítomná obsluha.

Blízkost centra a dobrá dopravní dostupnost vnášejí do hry i lidský faktor. Díky osobní identifikaci oprávněných osob a přístupu zabezpečeném RFID technologií ale chlapíka odvážejícího na kárce váš server nepotkáte. Veškerý provoz  v datovém centru je  navíc sledován kamerovým systémem, jehož záznam Coolhousing archivuje.

FENIX chrání to nejlepší na českém internetu

Jedna z důležitých úrovní síťového zabezpečení leží datové centrum samotné. Od konce roku 2014 je Coolhousing součástí sítě FENIX, která zajišťuje bezpečné privátní spojení mezi nejvýznamnějšími hráči na tuzemském internetu, které zůstane v provozu i v případě masivního napadení internetové infrastruktury a výpadků, jaké pamatujeme například z jara 2013.

image002.jpg

Kromě zapojení do sítě FENIX je datová infrastruktura Coolhousingu plně redundantní. Tuzemská i zahraniční konektivita přichází do obou lokalit z několika směrů a je dostatečně naddimenzována tak, že průměrné vytížení nepřesahuje ani 15 % celkové kapacity. Coolhousing je navíc členem zahraničních peeringových uzlů ve Frankfurtu, Amsterdamu či Bratislavě, takže spojení do mnoha stovek propojených zahraničních sítí je skoro stejně svižné jako uvnitř ČR.

Síť pořádně spletitá

Síť datového centra Coolhousingu je navržena tak, aby dokázala čelit běžným typům útoků typu Denial of Service, nejčastěji tedy přetížení serveru útočníkem za účelem odstavení jeho běžně poskytovaných služeb. Kromě této základní úrovně ochrany lze zákaznické servery zabezpečit pokročilou technologií proaktivního monitoringu a behaviorální analýzy provozu.

image003.jpg

A konečně: Co by bylo datové centrum bez špičkových IT profesionálů? O provoz, správu a bezpečnost zákaznických serverů se v Coolhousingu stará tým zkušených administrátorů, který je kdykoli připraven řešit zákaznické požadavky a odvrátit případné bezpečnostní hrozby.

Další článek: Většina obvinění proti tvůrci WikiLeaks padla. V úkrytu však musí zůstat

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,