NC od IBM má eSuite

Lotus eSuite je produktovou rodinou javových nástrojů pro prostředí síťového zpracování dat -- Network Computing, a je sadou funkčních appletů, která využívá architekturu klient/server.
NC, tj. Network Computer, je alternativou k PC a IBM předvedla, jak tyto její stanice spolupracují s PC-servery, AS/400, unixovou platformou RS/6000 a s mainframy S/390, a to v rámci operačních systémů Windows NT Server, resp. Windows NT Terminal Server (původně Winframe od firmy Citrix), OS/400, Unixu AIX a mainframového OS/390. NC nemá vystrnadit PC, avšak může se výborně uplatnit např. v bankovnictví, kde lidé za přepážkou používají pouze několik obrazovek a nemusí mít kompletně nainstalovány Windows.

NC od IBM jsou podporovány kromě všech platforem a jejich operačních systémů, které IBM dodává, rovněž řadou aplikací, od Network Station Manager až po Lotus eSuite.

NC funguje tak, jak má
Základní funkce a desktopové prostředí NC běží na klientské části, a to za účelem zajištění rychlé doby odezvy. Tedy například v aplikaci tabulkového kalkulátoru jsou jednotlivé výpočty prováděny lokálně na klientovi. – NC. Server je v tomto případě využit jako depozitář jednotlivých funkčních bloků -- appletů a uživatelských dat. Soubory lze spravovat pomocí appletu WorkFiles. Po ukončení aplikace je úloha na serveru uzavřena a po opětovném startování může uživatel pokračovat v práci na stejném místě, ve kterém práci ukončil, a to i v případě, že ke své pracovní ploše přistupuje z jiné stanice.

Lotus eSuite vychází z Javy
Lotus eSuite je produktovou rodinou javových nástrojů pro prostředí síťového zpracování dat -- Network Computing, a je sadou funkčních appletů, která využívá architekturu klient/server. Obsahuje pracovní plochu WorkPlace, která je desktopovým prostředím se sadou základních pracovních nástrojů (textový procesor, tabulkový kalkulátor, prezentační grafika, kalendář, adresář, elektronická pošta) a několika systémových služeb. Rovněž obsahuje sadu vývojových nástrojů DevPack.

Množina appletů pracovní plochy Lotus eSuite byla sestavena s ohledem na skutečnost, že většina lidí ke své každodenní práci používá jen některé velmi konkrétní nástroje.

Produktová řada eSuite má předpokládanou cenu prostředí 49 dolarů. Cena za DevPack je okolo tisíce dolarů.

Tři tiché modely s PowerPC nejsou žádným topítkem
NC od IBM se dodávají ve třech řadách, a sice 100, 300 a 1000; označení má symbolizovat výkonový poměr mezi jednotlivými typy. Všechny NC od IBM jsou osazeny procesory PowerPC (PPC 403, 603), a to především z důvodu výborného poměru cena/výkon, a z důvodu dosažení nízké spotřeby (8 W), takže NC od IBM nepotřebuje větrák a jeho provoz je tichý.

Tyto NC rovněž podporují jak Ethernet, tak Token Ring a další síťové protokoly. NC lze rovněž připojit k Internetu, který lze prohlížet pomocí appletu Web Browser.

Nejnižší cena NC od IBM by se měla dostat pod 500 dolarů. V ceně je NC, videoadaptér, klávesnice, myš a software -- připojení, protokoly, browser, správce souborů, Java Virtual Machine, terminálové emulátory; veškerý software se instaluje na serveru.

NC je alternativou k PC, která má být výhodnější z hlediska životnosti (nemá např. pevný disk; staré terminály pracují desítky let), údržby a bezpečnosti, tj. z hlediska TCO -- Total Cost of Ownership, celkových nákladů na vlastnictví.

IBM má u nás na celkové řešení s NC a Lotus eSuite několik zákazníků.

Váš názor Další článek: Motorola na více vrstvách

Témata článku: Software, Windows, IBM, Předpokládaná životnost, Browser, Síťový nástroj, Funkční apple, Token, Ring, Pracovní plocha, Textový terminál, Lotus, Token Ring


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 118

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 65Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu