A teď se z toho Kačer Donald poser*!
Jestli to nebude tím, že žádné kauzy ve skutečnosti nebyly, Zaznamenal jsem pouze hysterické kvičení duševně zakřiknutých.
Koukám další zemandrtálec s homeopatickým IQ, který nechápe, že tady nejde o prodej telefonů koncákům ale o výstavbu komunikačních sítí pro klíčové a kritické struktury státu.
ten humbuk byl sice kvuli mobilnim sitim, ale american tak nejak pocita, ze by mohl krik a zlo na slovo Huawei mit dopady ve vsem co firma dela. Efekt je zcela opacny a blondak za velkou louzi vrze zuby, nepomohlo nic, vyhruzky, humbuk, nic. No veselo bude i dale, viz. prohlaseni o zvednuti cla z 10 na 25% na skoro vse cinske jedouci do améru. Uz se jen musi pockat na to az zacne krvacet penezenka prosteho americana a blondakovi se to vrati jak bumerang. 🙂
Uvidíme, podle tabulky prodejů smartphonů za 1. čtvrtinu roku 2019 stále vede Samsung. Huawei má oproti 1. čtvrtině roku 2018 o 50 % větší prodeje. Jednička a dvojka trhu je jasná.https://venturebeat.com/2019/04/30/idc-smartphone...Logickou zajímavostí je propad prodeje iphonů o 30 %.
1) Nemám rád komunismus. ani ruský či čínský režim2) To mi však nebrání vidět, že i režim v ČR (Maláčová, Babiš, ...) a EU se posouvá špatným směrem (centralizace, byrokratizace, socializace) - v absolutním srovnání je samozřejmě stále citelně snesitelnější než režim čínský, ale trendy jsou důležitější, než absolutní stavy3) Nejsem milovníkem firmy Huawei a uznávám, že je možné, že jde na ruku čínské tajné službě. Ale jako že by třeba Microsoft nešel na ruku US tajným službám??4) Přesto jsem VELMI spokojeným vlastníkem Huawei Mate 20 X. Nikdo jiný v době koupě (před půl rokem) nenabízel to, co chci. Tedy opravdu velkou plochu displeje, ale zároveň i zbytek (výkon, foťák) na špičkové úrovní. Z konkurentů pokud už někdo uvedl na trh opravdu velký telefon, tak zbytek HW měl při nejlepším průměrný. Sorryjako - při výběru telefonu má politika poměrně nízkou váhu. 5) Ano, pokud mne prostřednictvím telefonu čínská vláda špehuje, vadí mi to. Ale vlastně mi to vadí méně, než kdyby mně špehovala vláda ČR a EU, protože co mi může udělat čínská vláda? Ta česká a evropská mi něco dělá dnes a denně. Každý den po mě chce výpalné (spotřební daně, DPH, cla, poplatek za OZE, ...). Každý měsíc mi ukradne polovinu výplaty. Říká mi, co mohu dělat a co nesmím. Co mohu napsat a říct a co ne. A tisíce dalších věcí. To právě od české a evropské vlády mi zcela reálně hrozí, že proti mně použijí informace (i ty, které zanechávám na internetu, na mobilních sítích, na fízlovacích kamerách na každém rohu, na mýtných branách, atd...). Lehce se může stát, že na někoho vytáhnou, co před dvěma lety napsal na facebooku. Nebo že před X lety směnil BTC za LTC, nebo si na Alze koupil lednici za peníze získané forkem BCH a opomenul kvůli tomu udělat daňové přiznání. Že podle mýtné brány byl jinde, než má uvedeno v knize jízd. Atd... Čínská vláda samozřejmě informace také zneužívá a také utlačuje lidi - ale Číňany. Je mi jich sice líto, ale nijak zvlášť mě to osobně neohrožuje. ČR a EU ano. To na jejich nastražené uši a jejich hrabivé ruce si musím dávat pozor.
Souhlas jen k bodu 2) V Číně sice má člověk okleštěné svobody - nemůže volit z více stran, pokud neplatí daně nebo se chová špatně, tak si nemůže ani koupit jízdenku na vlak. Nicméně v Číně jsou minimální daně a to je pro většinu lidí je lepší mít minimální daně. Číňani jsou se svou vládou vesměs spokojeni a restrikce zasahují především kriminálníky + nějaké ty disidenty.
S čínskou vládou jsou spokojeni jen ti, kteří neví, jak to v jiných zemích chodí(což Čína umí dobře cenzurovat) a nebo ti, kteří díky totalitě, mají výhody. Pohádku o tom, jak totalitní režim postihuje hlavně jen kriminálníky a nějaké disidenty, takové pohádky nemám rád, to si radši poslechnu tu o karkulce. 😀
Nikdy jsem neřekl, že jsem spokojen s čínskou vládou.Čínská vláda je nechutná.Ale co mi může?Daleko víc mne ohrožuje, že vláda v Praze a Bruselu je polonechutná (a neustále se horšící) - protože ta na mne může a také to denně zkouší.Nebudu omlouvat vládu v Praze či Bruselu tím, že vláda v Pekingu, Moskvě či Pchjongjangu je ještě horší. I před rokem 1989 byla vláda v Praze snesitelnější, než třeba ta v Bukurešti či onom Pchjongjangu. A co? Nebylo snad proto na místě ji kritizovat, nebo ještě lépe - proti ní vystupovat? V Pekingu či Pchjojgjangu ať si tu vládu řeší místní, její křivost dopadá hlavně na ně.
Důležité jsou trendy a ten trend v Číně je mnohem horší než kdekoliv ve vyspělém světě. Viz zavádění bodového systému, zavádění totální kontroly stranou nad všemi podniky, bující pracovní tábory atd. atd. Oproti tomu je život v EU potažmo v ČR naprostá selanka. Číňani jsou oblbováni masivní propagandou a ekonomickým růstem, proto jsou zatím s vládou vesměs spokojeni.Chtěli by to trochu víc objektivity a skutečně se informovat o tom, jaká je situace v Číně, kde pod vedením Xi Jinpinga dochází k návratu k maoistickým praktikám, čímž se nakonec vůbec netají.
Tak pokud se vratej k maoismu (btw predseda EK Baroso byl maoista, Juncer je "jenom" alkoholik a lhar), tak tim tu ekonomiku zazdej, to je jednoduchy.Mezi svobodou a prosperitou zkrata je prima umera a socialismem a byrokracii prosperita vzniknout nemuze. Takze jestli se Cina chce vratit do dob kulturni revoluce, tak good luck.https://www.reflex.cz/clanek/volby-volby-do-evr... ...
Juncker je marxista. Ale co čekat od Evropské komise, tu ovládá ultralevice kontinuálně.https://echo24.cz/a/SBWLW/facka-postkomunis... ...
Číňani ve velkých městech mají už stejné platy jako v ČR. Díky tomu, že mají nízké daně, dobrou demografii - málo důchodců a málo dětí a malou byrokracii, tak nebude dlouho trvat a my oproti nim budeme chudý zapadákov.
To prave neni uplne pravda.Rostou jim mzdy => jejich model ekonomiky zalozeny na levne sile ma problem, vyroba se presouva do Bangladese & Vietnamu.A demografii dobrou nemaj, protoze "politika jednoho ditete". Ne jen ze meli 1 dite na matku, ale jeste vetsinou chlapce (protoze tam proste kazdej chce dedice a zeny maji za menecenne, tak kdyz cekali holku, tak to abortli a pockali si na kluka) => v pristi generaci bude deti jeste mene, pokud si tam nenatahnou zeny z ciziny (coz v potrebnem mnozstvi asi nebude mozne).Takze ja bych cinsky zazrak zalozeny na gigadluhu moc neprecenoval, za chvili budou mit problemy vetsi, nez Japonci (ti maji dluh daleko vetsi, nez Recko a k tomu vymiraji a starnou - ale aspon meli delsi cas naakumulovat daleko vetsi bohatstvi/kapital a nejaky cas z toho vyziji).
I přes politiku jednoho dítěte tam měli porodnost jako u nás. Nic moc, ale ne úplná tragédie jako třeba v Jižní Korei. Spousta holčiček byla mimo systém, chlapců je více ale není to žádná tragédie. Například ve Švédsku je u mladistvých poměr chlapců díky migraci větší než v Číně.Demografii tam mají dobrou nyní - mají málo důchodců, málo dětí, mluvím o současném stavu ne o budoucím. Nyní mají nízké náklady na důchody i vzdělání dětí, proto si mohou dovolit nízké daně a ještě k tomu stavět dálnice a vysokorychlostní železnice. Samozřejmě do budoucna se to změní. Model založený na levné pracovní síle už Čínu samozřejmě opouští, nicméně z Číny se stává hi-tech země. Nemají etické principy - klidně dají lidský gen do opice, nebo upraví lidská embrya. V budoucnu to ale může být jejich výhoda. Ten dluh je sice velký, nicméně hodně z něho se dalo na investice. Třeba dálnice, které jsou zpoplatněné a splácí se z mýta nebo z daně při nákupu nového vozu. Daň je stejná na všechna vozidla a to 10%.
Trump samozřejmě viděl, že je Huawei čím dál silnější a snažil se mu kauzou přistřihnout křídla. Částečně to pomohlo. Nicméně Huawei má prostě výhodu v úsporách z rozsahu - čím více telefonů prodáte, tím máte na každý menší náklady na vývoj a také samozřejmě menší náklady na platy než třeba v Korei nebo USA.
To máš pravdu, pomohlo to, ale Huawei, taky jsem si koupil Huawei, a bylo to tak snadné rozhodnutí. A funguje skvěle ráno pošle data Mao Ce Tungovi, v poledne je vystaví na fb a večer si to Moskva stáhne kompletně všechno.
Mozno to bude tym, ze ten telefom zrejme neobsahuje spehovaci software piatich oci. A ci v Cine bude nad Vasimi datami spinat paste nejaky sikmooky sudruh, tak to nam moze byt lautr suviks. Ale americki sudruhovia si myslia ze im patri cely nas svet.
A zřejmě i bude. Prošel jsem si zprávu Huawei za rok 2018 a zcela evidentně ve všech regionech nahrazuje ostatní androidí konkurenci svými modely. Prakticky všichni ostatní výrobci s androidem vyklízejí na ostatních trzích mimo Čínu pozice (v Číně už prakticky nikdo jiný kromě Číny není - silný patriotizmus o kterém si můžeme nechat jen zdát). Poslední reálný konkurent je Samsung, resp. Korea, pokud ani on neuspěje, ovládne Huawei (Čína) veškerý androidí smartphonový svět mimo region Číny a Čína pak ovládne celý smartphonový svět na Androidu.Doma má Huawei silnou konkurenci v holdingu BBK Electronic (Oppo, Vivo, OnePlus).Otázkou pak je jak dlouho se udrží sám Android. Protože proč by čínské firmy ovládající 90% trhu světa měly být závislé na americkém Androidu a Googlu. Idea vlastního OS není v takovém rozložení trhu nereálná.Budoucnost androidího světa bude ještě velmi zajímavá.Takhle se to dělá, veliký Alexandře 🙂
Podle mě jsou obavy z Číny přehnané.Jasně, režim to je nechutný a je dobré se před ním mít v rozumné míře na pozoru.Ale Čína není ten bezchybný zázrak, jak mnozí věří.Lidi mají tendenci A) věřit oficiálním statistikám (ale ty čínské třeba o růstu docela lžou), B) předpovídat budoucnost prostou aproximací minulosti: "Čína posledních XX let rostla o YY procent ročně, čili za 10 let bude....jánevímkde."Jenže čínský růst je z velké části umělý, na dluh. Kritizovali jsme americké stimuly a evropské QE, ale Čína stimulovala a stimuluje daleko více.K tomu má Čína demografický problém (politika jednoho dítěte, budoucí nedostatek mladých produktivních a nadbytek starých neproduktivních).Dříve či později tam nějaká ekonomická krize vypukne, přestože se ji politbyro snaží uměle odsouvat jen co to jde (a ona EU a ECB nakonec nedělá nic jiného - QE, LTRO, ...).Jenže v Číně lidé ten režim tolerují právě proto, že doposud zajišťoval jasný a citelný růst: "Dokud se budeme mít rok od roku lépe, nebudeme bolševikům sahat na mocenský monopol". Kdyby Jakeš byl schopen zajistit růst, v listopadu 89 by se sešlo tak 10 lidí, kterým šlo skutečně o princip, o svobodu. Pokud se ale Čínský stroj na růst zadrhne, dodatečně si užijí nějaký "1989". Vylepšený o to, že tam mají spoustu utlačovaných a nedobrovolně připojených národností, čili to může skončit i rozpadem ala CCCP. I Čína je zemí, kde lidé různých regionů mluví jinými jazyky, mají jinou kulturu a historii. A hromadu vzájemných křivd.Vzpomeňme si, jak se před pár desítkami let říkalo, že za 20 let se snad úplně vše bude vyrábět v Japonsku. Dnes má Japonsko dluh daleko větší, než bankrotující Řecko či Itálie. Má vymírající populaci. Akcie držící si cenu jen proto, že je ve velkém nakupuje japonská centrální banka za peníze, které si tiskne (představme si, že bychom jásali nad neklesáním pražské burzy v situaci, kdyby ČNB za vagon natištěných korun koupila polovinu akcií KB, PM, ČEZ, ...)https://www.kurzy.cz/zpravy/491947-japonska-ek... ... O Hitlerovi se také v povědomí lidí udržují bludy, jak zachránil a pozvedl německou ekonomiku. Ale bylo to také výhradně umělé (neudržitelné) a na dluh. Několik let před válkou Churchill prorocky řekl, že Hitler do čtyř let musí zahájit válku (proti těm, kterým dluží), nebo zbankrotuje. Ekonomické zákony se dají obelhávat jen nějakou dobu (a čím déle a usilovněji se o to někdo snaží, tím větší průšvih to pak je).
Obávám se že tento způsob bagatelizace a uklidňování patří k těm nejnebezpečnějším.
Vždyť vás bagatelizovat nenutím - můžete si (na svém a za SVÉ) Čínu třeba totálně bojkotovat.
Ten problém není můj.Je všech, je to společenský problém, který bohužel vnímá jen málokdo.
Kazdy vnima neco jineho. Za celospolecensky problem ja povazuju jine veci a moje sousedka jeste jine. Nejste nadclovek, abyste mel schopnosti to rozpoznat lepe. A nemate pravo vas pohled vnucovat jinym.
Předmětem článku ani diskuse ale není téma kdo co považuje za společenské problémy, nebo co trápí vaši sousedku. Zde je konkrétní téma a problémy okolo něj.Prosím zkuste se ho držet.Stačilo napsat: "já s Čínou nemám ani ten nejmenší problém, fajn země" a bylo by po rozhovoru.
Jenže to mi jen něco záměrně vsouváte do úst, abyste to pak frajersky mohl zkritizovat.Čína i Rusko jsou režimy velmi nepěkné.Režim v EU je samozřejmě příjemnější - ale uvidíme třeba za 10 let, kam dospěje ta její socializace, byrokratizace, centralizace, žití na dluh, měnové manipulace ze strany ECB či ČNB, lákání kulturně nekompatibilních na dávky placené z peněz ukradených lidem, vynucená politickokorektnost, cenzura, šmírování, atd...Ale jak jsem již napsal - že mají v Číně, v KLDR či Zimbabwe nechutný režim mě ohrožuje daleko méně, než to, že my zde máme polonechutný (a stále horší) režim. Čínská vláda mě nenutí na ni makat pomalu třičtvrtěroku. Čínská vláda mi nezavádí EET, kontrolní hlášení. Neuvažuje o majetkové dani pro Čechy či o kontrolách elektroměrů. Nezakazuje mi žárovky a funkční vysavače. Neprovozuje za mé peníze vodní taxi (Frontex) pro imigranty. Nenutí mne je živit a přizpůsobovat se jim. Nenutí mne živit na rozpočet napojené neziskovky prosazující opak mých zájmů a preferencí. Nezakazuje v MÉ hospodě kouření. Atd... I před rokem 1989 zde byl režim podstatně snesitelnější, než třeba v KLDR. Ale nijak ho to NEOMLOUVALO!
"Navzdory kauzám" - kauzám umělým, vymyšleným a pitomým, jak lidé s normálním mozkem chápou.Co je na tom smutné je, že už dnes ani vláda nemůže věřit tajné službě - snad s výjimkou Ruska a Číny. V tzv. demokratických zemích si tajné služby žijí vlastním životem, sají státní peníze, bobtnají a státu nic moc rozumného neposkytují.
Mám otázku:Jak se ti líbí svět v područí Čínské politiky na pozadí čínských technologií a produktů?Jsi pro, nebo proti?
jaky jsme si to udelali takovy to mamenejjednoduzsi je si tam zajet na par tydnu a trochu se tam porozhlydnouthodne veci je pak jasnejsich
Myslím že tebe jsem se na nic neptal. Nebo ano?
Celá kauza je ukázkou klasického triku "dám protivníkovi do úst něco co neřekl, pak dokážu že je to blbost a tím jeho námitku smetu ze stolu". Původní varování se netýká mobilů Huyawei, ale primárně jejích komponent pro mobilní sítě. Proto také na prodej mobilů neměla zásadní vliv, protože BFU fakt nikdo poslouchat nebude. Ale centrální komponenty ze kterých má H. přístup k prakticky libovolnému hovoru, který přes tu síť jde, to je jiná.
Jedinou pitomost, co jsem ohledně huawei poslední dobou četl, je Tvůj komentář,který jasně dokazuje, že máš téměř nulový přehled o tom, co se ve světě a především v Číně děje.
Opět se projevilo, že zemandrtálci buď mozek nemají a nebo jej neumí používat. Kauza H se netýká mobilních telefonů pro obyčejné koncové zákazníky ale nasazení technologií v kritických strukturách státu. Ani Číňany, ani Rusáky totiž nezajímají ty fotky, které si s podobně postiženými kolegy uděláte na koncertě Hnídka nebo na setkání Svědků Pitomiových ale data, která tečou mezi státními institucemi a velkými podniky ale to asi hodně nad rámec vašeho uvažování v rovině Ovar, pivo a nenávist.
Hlavně mají naprosto bezkonkurenční poměr cena/výkon, kdy se už kolem 4k dá koupit velice solidní smartphone s velkým displejem.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.