Může mi tu někdo odpovědět na otázku, která mě už dlouho vrtá v hlavě? Když se stane nějaké letecké neštěstí, všechno stojí a padá na nalezení zapisovačů údajů (černých skříněk), které se nemusejí najít, nebo se můžou poškodit. Proč se ty data neposílají přes satelity na nějaký server (cloud), odkud by je mohli v případě havárie přečíst. Dnes může zaměstnavatel zjistit polohu svého zaměstnance (v autě) s přesností na několik metrů, ale pokud se dopravní letadlo ztratí z radaru, tak ho hledají na stovkách kilometrů čtverečných. Proč se data a poloha někam neodesílá?
Primárně je to otázka ceny. Posílání velkého objemu dat něco stojí, ale rozhodně se o takové možnosti jedná, nejvíce po známé kauze ztraceného latadla. Tam je ale stále nejpravděpodobnější, že se jednalo o záměr, takže by byl stejně takový systém nejspíše vypnutý.
pilot z masa a kosti tam bude, jen nebude pilotovat, ale hlidat jestli je vse ok a bude mackat tlacitko ze nespi, nebo ho bude sledovat nejaka technika jestli je pri vedomi. na zemi pak bude trenovat pilotovani na simulatoru a ruzne zasahy pri poruchach elektroniky.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.