Návštěvníkův průvodce Invexem

Pokud se na Invex ještě chystáte, možná nepohrdnete rychlým průvodcem po zajímavých produktech. Postupovat budeme ve směru vaší návštěvy, abyste to měli co nejjednodušší. Kdekoli se můžete dívat na další produkty, které jsme nezmínili, stejně tak je možné, že najdete i další zajímavé produkty, které zrovna vás osloví více.
Předpokládejme tedy, že se na Invex dostanete skrze hlavní bránu, vchodů je pochopitelně několik, ale někde prostě musíme začít :). Kousek od hlavní brány směrem k pavilónu E je samostatný pavilón Compaqu, kde si můžete prohlédnout nové modely iPaqů a novou řadu počítačů Evo, pozoruhodné je zejména řešení tenkého klienta, počítače s minimální výbavou určeným pro aplikace typu client-server, které v poslední době získávají na kurzu.

V dalším pavilónu D najdete především stánky distributorů, u AT Computers si prohlédněte nový 17palcový monitor Hyundai, který je nejmenším monitorem svého druhu na světě. Malý je svými rozměry, nikoli plochou obrazovky. Jeho obal tvoří dva spojené výlisky a upřímně jeho provedení se nemusí zalíbit každému. Každopádně ale na stole zabírá málo místa a ukazuje, že i tradiční CRT monitory mají ještě co říci, byť jsou dnes již opravdu masivně nahrazovány LCD monitory. Na podobném principu připraví Hyundai i 19palcový monitor. Hned vedle si můžete prohlédnout i GeForce3 Titanium v provedení od Asusu.

Na zvýšeném patře najdete vodní počítač Mironetu, který patří ji pomalu k tradicím Invexu, vedle u CHI najdete nové Athlony XP a o další kus vedle stánek TNTrade s potřebným vybavením na účinné chlazení počítačů. K vidění jsou tam i přetaktované Athlony až na 1,55 GHz.

V pavilónu B je spousta hardwaru a docela dost zajímavých novinek. Na kraji najdete stánek Umaxu, kde je k vidění kombinovaný MP3 přehrávač s fotoaparátem Umax DC530. Je zajímavý především sdílením paměti mezi fotoaparát a MP3 přehrávač, je tedy plně na vás, k čemu paměť využijete.

Vedle Umaxu je stánek Olympusu, kde si prohlédněte nové digitální fotoaparáty C-2, C-40 a E-20p, Olympus jimi doplnil svou velkou suitu digitálních fotoaparátů a dá se říci, že prakticky v každé cenové kategorii má co nabídnout. Najdete tu i oceněný diktafon DM-1 obsahující také MP3 přehrávač.

Jen pár kroků vás pak bude dělit od stánku HP, kde najdete jednak kapesní počítače Jornada, včetně nové a oceněné Jornady 568. Stejně tak se ale určitě podívejte na tiskárny. Photosmart 1315 obsahuje malý LCD displej a otvory pro paměťové karty, takže rovnou z digitálního fotoaparátu můžete vložit kartu, vybrat na obrazovce požadovaný snímek a vytisknout jej na papír. Paměťové karty podporuje i multifunkční zařízení PSC 950, které kombinuje kopírku, skener, tiskárnu, fax do jednoho zařízení a navíc umí vybírat fotky z karty jejich zaškrtnutím na seznamu náhledů a následným oskenováním.

Naproti HP je stánek Sony, kde se podívejte na mikrokameru Sony microMV Digital Handycam IP, která používá nové mikrokazety microMV. Je malá, ale funkčně srovnatelná s většími kamerami.

V další řadě je stánek Elapu, kde se podívejte na DVD-RW vypalovačku Pioneer. Za cenu okolo 35 tisíc získáte možnost vytvářet vlastní DVD disky, které lze pak přehrát v normálních DVD přehrávačích. Je tu i stylově zajímavý MP3 přehrávač velikosti kreditní karty s ocelovým obalem.

Klepněte pro větší obrázekPak můžete přeběhnout k ProCA, kde najdete zajímavý počítač BlueLine 71G8 LCDpc integrovaný do 15 palcového monitoru. Zajímavý je především v tom, že vypadá jako běžný monitor, ale obrazovka je LCD, proto ve vzniklém prostoru mohl být umístěn kompletně celý počítač s microATX deskou a zbylo tak i místo na rozšiřující karty.

Pavilon E má obsazené jen přízemí, přičemž největší plochu zabírají prezentace projektorů a prezentačních monitorů. Jsou tam i vystavovatelé, pro které je pavilon E tradiční plochou, najdete tu tak produkty Casio i prodejní stánek All electronics. Pavilon E si můžete případně nechat i na konec.

Nyní se přesuňme do největšího pavilonu V, kde jsou soustředěny především softwarové firmy a firmy nabízející ucelená podniková řešení. Můžete to vzít skrz pavilon C, který obsahuje sekci nazvanou e-zona, jedná se o běžné stánky, jsou tu ale firmy zaměřené na e-obchod a e-bankovnictví. Pokud chcete zjistit informace o podpoře Internetu od různých bank, je to to pravé místo. Před pavilonem V je nafukovací iglú Microsoftu, ve středeční první veřejný den však byla před ním docela tlačenice a muselo se na vstup čekat. Pokud hledáte jen zajímavé nové produkty, tak tam nemusíte, každopádně to tam hezky vypadá. Pavilonu V dominuje stánek Microsoftu s řadou zón od her po databázové aplikace, vybere si každý. Vedle Microsoftu je stánek Computer Pressu, kde si můžete koupit knížky se speciálními invexovými slevami a také tam dostanete časopisy zdarma. Vedle Computer Pressu je stánek Autocont, který je zajímavý nejen nabídkou samotného Autocontu, ale jsou tam vyrovnány i zajímavé digitální fotaparáty, notebooky a kapesní počítače, kvůli kterým byste třeba museli obcházet jednotlivé firmy. Pavilon V je zaplněn zajímavými firmami a nelze je zmínit všechny, proto si tento pavilon klidně projděte podrobněji.

Z pavilónu V se přesuneme do pavilonu G1, kterému dominují stánky Paegasu a Českého Telecomu. U Paegasu si můžete vyzvednout kupón na bezplatnou výměnu SIM karty za kartu podporující nový lokační systém Navigator. Ten je ale více tématem pro Mobilmánii. Zajímavé řešení najdete na stánku Tesly, jedná se o systém NaviPAQ integrující mapy a GPS navigaci do Pocket PC zařízení. Tento systém dostal jednu z cen The Best of Invex.

Naproti G1 je pavilon F, který není tradičním výstavním pavilonem, ale je zaměřen na doprovodný program Start-ups, Linux hall a Job-Fair. Linux hall byl ve středu, dnes ve čtvrtek si zde budete moci vyzkoušet Linux pod dohledem odborníků. V Fku probíhají zajímavé veřejně přístupné přednášky, takže pokud vás začaly bolet nohy, klidně si zde na chvíli sedněte a něco zajímavého se k tomu dozvíte.

Pavilon Z obsahuje telekomunikační techniku a sítě, pokud vás zajímají větší celky a náročnější řešení, zde si jistě přijdete na své, z drobotiny bych vybral kombinaci Pocket PC a telefonu od Siemensu pod označením SX45. Jedná se o licenční Casiopeu od Casia doplněnou o telefonní systém od Siemensu. Na spodní straně je tak konektor pro synchronizaci s počítačem i známý datový konektor Siemensu pro připojení Handsfree, nabíječky nebo datového kabelu.

Při cestě od pavilónu Z se můžete pokusit probojovat do DVD hall a Game Hall, je to ale jen pro drsnější povahy s ostrými lokty. Pokud nevyhledáváte prostředí s těsným kontaktem tělo na tělo, tak tam radši ani nechoďte.

No a vrátili jsme se zpět k pavilonu E, který si teď můžete klidně projít, shlédnout nějaký film na velkoplošné obrazovce a pak klidně zmizet východem v tomto pavilonu. Právě jste absolvovali Invex.

V přehledu jsem záměrně nezmínil pavilony A1 a A2, které obsahují odbornější exponáty, u kterých se dá předpokládat, že návštěvníci půjdou spíše jen do těchto pavilónů a ostatní nabídka Invexu je neosloví. Proto v tomto průchodu Invexem, zaměřeném na obecné produkty se nenachází, to ale rozhodně neznamená, že by tam nebylo nic zajímavého.

Diskuze (6) Další článek: Transmeta vyhodila svého CEO

Témata článku: Invex, Největší obrazovka, Digitální fotoaparáty olympus, Prodejní stánek, Rozšiřující konektor, Požadovaný snímek, GPS navigace s kamerou, Zona, Ostatní nabídky, UPS kontakt, Vodní pára, Průvodce, Nejmenší plocha, Handsfree, Nová nabíječka, Titanium, Hyundai, Job, Hall, Diktafony


Určitě si přečtěte

Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger
Uživatelé hlásí problémy s jednou z listopadových záplat pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

** Testujeme Apple Macbook Air s procesorem M1 ** Zajímá nás nejen výkon, ale zejména kompatibilita aplikací ** Článek je průběžně doplňován na základě vašich dotazů

Jiří Kuruc | 205

Jiří Kuruc
Apple
Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem nestojí ani tři tisíce ** Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

David Polesný | 30

David Polesný
Monitory
Air Bank, Fio banka a MONETA zakládají alianci pro bankovní identitu
Jakub Čížek
BankaČeskoeGovernment
Seznam.cz má vlastního hlasového asistenta pro Android. Rozumí česky a nastaví i budík
Jakub Čížek
Mobilní aplikaceAndroidSeznam.cz
Vybrali jsme 12 programovatelných hraček a stavebnic pro děti a jejich rodiče

Vybrali jsme 12 programovatelných hraček a stavebnic pro děti a jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme stavebnice pro malé caparty i budoucí experty

Jakub Čížek | 10

Jakub Čížek
Stavebnice

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5