Lámu si hlavu s jednou otázkou. Výměnu baterií či switche/routeru chápu. Když je vše redundantní, dá se to udělat s minimálním rizikem i za běhu, jakkoli pak je redundance fuč (byla by opravdu pořádná smůla, kdyby vypadl zrovna prvek, který dělá rezervu k vyměňovanému). Co mi však není jasné, je, jak se vyměňuje kabeláž. Přeci jen, jestli to funguje již 10+ let, určitě potřebovali vyměnit i ty kilometry kabeláže, a něco takového bude IMO trvat dny, a nikoli hodiny či minuty... Nemá někdo tušení, jak se dělá tohle?
Natáhne se nový kabel, zapojí a odzkouší a pak se ten starý dá pryč imho :)
Jako na dráze člověče, pracoval jsi vůbec někdy?
Ano, pracoval. A dokonce i jako správce sítě, takže nějakou tu zkušenost s kabeláží mám. Velmi dobře si proto pamatuji, že udržet si přehled u např. 200 kabelů nakrimpovaných do jediného zařízení (resp. propojovací bedny) není legrace, kabely jsou extrémně nahloučené, a vyměnit jeden po druhém všechny by IMO musela být naprosto šílená práce... Proto se ptám, zda to jde dělat nějak rychle a bez ohrožení redundance provozu.
To je stejné, jako se ptát na výměnu serveru za chodu. Servery se obvykle vyměňují po 5-7 letech, kdy jim končí HW podpora. Novým serverům se pak připraví nová infrastruktura obvykle v novém prostoru. To vše je ještě závislé na evoluci SW, který se na strojích provozuje. Technologických přestávek v provozu jednoho stroje pak může být docela dost a kabel je jistě to nejmenší.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.