Jen bych podotkl, že ANSI C je C89, ne C68.
Me by zajimalo, jak prisel na 68, protoze to uz ani neni preklep 😀
Nespravna revolucia 😁
Tady se zas vyrojilo expertů. Pochopitelně, že C68 je správně. Jedná se o název kompilátoru jazyka C pro procesor 68000 obvykle označovaný jako 68k. Proč má každý potřebu se vyjadřovat, když netuší, která bije?http://www.dilwyn.me.uk/c/index.html...
Ale v článku se mluví o C68 jako o ANSI C!Co takhle si to přečíst?
Trochu fail no 🙂
Tak ještě jednou a pomaleji pro ty, kdo nechápou psané slovo a hned přichází s nějakými faily. V článku stojí: "Kromě těchto méně výkonných variant existovaly i profesionálnější, například Metacomco C (v podstatě známé Lattice C), případně dnes používané C68, což je ANSI C."Ano, dnes se na QL používá C68 což je NÁZEV konkrétního kompilátoru (stejně jako třeba zmíněný Metacomco C nebo GCC nebo clang ...), který kompiluje C ve verzi ANSI C. Co je na tom k nepochopení? My všichni samozřejmě víme že ANSI C se označuje podle roku kdy bylo přijato jako C89 ale přeci nikdo nebrání libovolné společnosti nazvat svůj program C68, protože to kurňa je kompilátor C pro procesory 68k. Je to JMÉNO toho programu, nic víc. Autor to má tedy správně. A já znovu doporučím si nejdřív něco přečíst, pak failerovat.
Názor byl 1× upraven, naposled 6. 5. 2014 15:06
Přiznávám chybu, fail to byl můj. Nicméně pokud ten kompilátor neznám a C89 je takhle blízko, pak mi ta věta ani nemůže dávat jiný smysl, než jak jsem ji pochopil.
O nic nejde, ten první comment byl takový spíš věcný, až ty další se snaží machrovat za každou cenu 🙂
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.