Časopis Computer

Návrat do devadesátek: rozhovor s šéfredaktory, kteří pamatují začátky Computeru #Computer25

  • Na které IT události bývalí šéfredaktoři nejraději vzpomínají?
  • Co se dělo okolo Computeru?
  • Které vedlejší projekty vznikaly a zanikaly?
Návrat do devadesátek: rozhovor s šéfredaktory, kteří pamatují začátky Computeru #Computer25

Právě dnes je tomu přesně 25 let, kdy vyšlo zcela první číslo časopisu Computer. Při té příležitosti jsme do videostudia pozvali ty, kdo pamatují jeho raná léta. Nejblíže, pouze přes chodbu, to měl Tomáš Holčík, jehož recenze notebooků najdete i v prvním čísle, které je přibaleno k aktuálnímu vydání. A notebooky jej baví dodnes, pouze změnil formu z písmenkové na video.

Nejen v Computeru, ale v celém původním vydavatelství se často, spontánně, a obvykle správným směrem měnily pozice nadšených nováčků. Michal Politzer přišel do Computer Pressu jako détépák, staral se o grafickou stránku časopisu. Pak si zkusil napsat recenzi na novou verzi Corel Draw, a stal se redaktorem, později šéfredaktorem a publisherem. Stál u začátku tabletových verzí časopisů, v čemž pokračuje v rámci své publikační platformy Triobo.

Ani Pavel Nygrýn nenastoupil do vydavatelství jako redaktor, dostal na starost CD, které se před přelomem tisíciletí těšilo ohromné oblibě. V době, kdy se internetu běžným domácnostem stále nedostávalo, šlo o vítaný zdroj nových programů, aktualizací, oprav, záplat a dalšího obsahu. Pavel se nyní stará o pop-sci časopisy ve vydavatelství Extra Publishing.


Časopis Computer slaví 25 let od založení. Úplně první číslo jsme nechali vytisknout znovu a přibalili k aktuálnímu květnovému vydání. K tomu jsme se rozhodli na Živě vydat několik dalších článků z nejstarších vydání.

Časopis Computer

Časopis Computer je tradiční český magazín o počítačích, technologiích a Internetu. V každém vydání na 148 stranách přináší uživatelská a technologická témata, dva velké srovnávací testy, důkladné recenze nových produktů, tipy a triky pro snadnější používání počítače a další zajímavé i užitečné informace.

Aktuální číslo časopisu Computer

Jednotlivá čísla si v elektronické podobě můžete koupit na našem iKiosku.

Diskuze (9) Další článek: Svět zítřka podle USA: Do roku 2023 vás identifikuje kamera na každém letišti

Témata článku: Časopis Computer, Internet, Testlab, Vydání, Šéfredaktor, Tomáš Holčík, Redaktor, Vedlejší projekt, Vydavatelství, Computer, Michal Politzer, Notebook, Pavel Nygrýn, Corel Draw, Devadesátka, Bývalý šéfredaktor


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Velký test androidů do 6 500 Kč

Tipy na starší foťáky za super cenu

Důkladný test sportovních kamer

Dárek pro každého: první vydání Computeru